- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об'єднаних Арабських Еміратів про взаємне скасування візових вимог
Дата підписання: |
02.11.2017 |
Дата затвердження Україною: |
01.12.2017 |
Дата набрання чинності для України: |
31.12.2017 |
Кабінет Міністрів України та Уряд Об'єднаних Арабських Еміратів (далі - "Сторони"),
бажаючи розвивати двосторонні відносини та зміцнити існуюче співробітництво між двома державами,
домовилися про таке:
Стаття 1
Від візових вимог звільняються громадяни двох держав, які користуються паспортами:
a) громадяни Об'єднаних Арабських Еміратів - пред'явники дипломатичних, спеціальних, службових та звичайних паспортів, строк дії яких становить не менш, ніж шість місяців;
b) громадяни України - пред'явники дипломатичних, службових паспортів та паспортів громадянина України для виїзду за кордон (звичайних паспортів), строк дії яких становить не менш, ніж шість місяців.
Стаття 2
1. Кожна зі Сторін дозволяє громадянам держави іншої Сторони, які користуються зазначеними у статті 1 паспортами, в'їжджати, виїжджати та прямувати транзитом територією її держави без в'їзної візи та без стягнення будь-якого збору.
2. Еміратська Сторона дозволяє громадянам України, які користуються дипломатичними або службовими паспортами, перебувати на своїй території без в'їзної візи максимальним строком до 90 (дев'яноста) днів протягом кожних 180 (ста вісімдесяти) днів.
3. Українська Сторона дозволяє громадянам Об'єднаних Арабських Еміратів, які користуються зазначеними у статті 1 паспортами, перебувати на своїй території без в'їзної візи максимальним строком до 90 (дев'яноста) днів протягом кожних 180 (ста вісімдесяти) днів.
4. Еміратська Сторона дозволяє громадянам України, які користуються паспортами громадянина України для виїзду за кордон, перебувати на своїй території без в'їзної візи максимальним строком до 30 (тридцяти) днів.
Стаття 3
1. У разі призначення однією зі Сторін своїх громадян на посади в дипломатичні представництва або консульські установи на території держави іншої Сторони така Сторона повідомляє іншу Сторону про таке призначення при прибутті призначеної особи на її територію, а також про його/її остаточний виїзд з території держави перебування.
2. Громадяни держави однієї Сторони, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та/або спеціальними паспортами, зазначеними у статті 1, та які акредитовані для роботи в дипломатичних представництвах або консульських установах держави цієї Сторони в державі іншої Сторони, звільняються від вимог щодо оформлення віз для в'їзду, виїзду, транзитного проїзду або перебування на території держави цієї Сторони протягом всього строку виконання ними своїх офіційних обов'язків.
3. Звільнення від візових вимог, зазначене у частині 2 цієї статті, також застосовується до подружжя та дітей члена дипломатичного представництва, консульської установи, які його/її супроводжують, за умови, що вони користуються дійсними дипломатичними, службовими та/або спеціальними паспортами, зазначеними у статті 1.
4. Громадяни держав Сторін, які зазначені в частинах 2 та 3 цієї статті, звертаються за оформленням дозволів на проживання відповідно до внутрішніх вимог держави перебування.
Стаття 4
1. Обидві Сторони обмінюються зразками своїх біометричних паспортів (паспортів з безконтактним електронним носієм), зазначених у статті 1 , дипломатичними каналами до дати набрання чинності цим Меморандумом про взаєморозуміння.
2. У разі внесення будь-якою зі Сторін змін до своїх паспортів така Сторона надає іншій Стороні зразки таких нових паспортів до дати їх запровадження.
3. Обидві Сторони повідомляють одна одну про внесення змін до внутрішнього законодавства, що стосується паспортів, зазначених у статті 1, до набрання чинності такими змінами, не пізніше, ніж за 30 (тридцять) днів до введення їх у дію.
................Перейти до повного тексту