1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


ПРОТОКОЛ
між Адміністрацією Державної прикордонної служби України і Поліцією Угорщини про співробітництво в Спільному контактному пункті "Захонь"
Дата підписання: 30.11.2016
Дата набрання чинності для України: 30.12.2016
Адміністрація Державної прикордонної служби України і Поліція Угорщини (далі - Сторони), на підставі Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення від 4 травня 2012 року (далі - Угода),
керуючись Угодою між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про взаємодію в боротьбі з організованою злочинністю від 19 травня 1995 року, Договором між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19 травня 1995 року,
з метою створення та забезпечення функціонування спільного контактного пункту на українсько-угорському державному кордоні, призначеного для організації взаємодії, обміну інформацією та координації виконання спільних заходів у питаннях охорони спільної ділянки державного кордону, а також забезпечення узгоджених спільних заходів в інтересах протидії протиправній діяльності на спільному державному кордоні
домовились про таке:
Стаття 1
1. На підставі статті 7 Угоди в інтересах забезпечення співпраці органів охорони державного кордону та обміну інформацією Сторони створюють у пункті пропуску для автомобільного сполучення "Чоп - Захонь" на території Угорщини спільний контактний пункт, який матиме назву "Спільний контактний пункт "Захонь" (далі - СКП).
2. Організаційно-штатна структура СКП і детальні правила його функціонування визначаються Прикордонними Уповноваженими держав Сторін.
Стаття 2
1. СКП функціонує цілодобово, щоденно з 00.00 до 24.00. За потреби Сторони за взаємною згодою можуть вносити зміни у графік роботи СКП.
2. Назва СКП і графік його роботи повинні бути зазначені на українській та угорській мовах. СКП позначається прапором і гербом держав Сторін.
3. У СКП здійснюватимуть взаємодію співробітники органів охорони державного кордону Сторін (далі - персонал).
4. Персонал СКП від однієї Сторони повинен володіти державною мовою іншої Сторони або іноземною мовою, яка забезпечить спілкування.
5. Прикордонні Уповноважені держав Сторін, на паритетній основі, визначають кількість персоналу СКП, яка необхідна для виконання поставлених завдань.
6. З метою керівництва роботою СКП Прикордонні Уповноважені держав Сторін з числа персоналу СКП визначають по одній особі в якості керівника, який окрім загальних керівних функцій, пов'язаних з його посадовими обов'язками, самостійно організовує, координує, а в разі потреби узгоджує порядок виконання завдань.
7. Керівники СКП несуть відповідальність за дотримання законності в роботі СКП, у тому числі дотримання національного законодавства держав Сторін і двосторонніх міжнародних договорів.
8. З метою вирішення спірних питань керівники СКП направляють у встановленому порядку письмові запити Прикордонним Уповноваженим держав Сторін.
9. Давати вказівки персоналу СКП можуть лише власні керівники.
Стаття 3
1. Взаємодія між персоналом, який несе службу в СКП, здійснюється за такими напрямками:
1) обмін інформацією, яка безпосередньо стосується охорони державного кордону та здійснення прикордонного контролю;
2) узгодження прикордонного контролю, його прискорення;
3) обмін даними та співпраця стосовно категорії злочинів, пов'язаних з незаконним переміщенням людей, а. також з незаконним перетинанням державного кордону відповідно до статті 2 та статті 6 Угоди між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про взаємодію в боротьбі з організованою злочинністю від 19 травня 1995 року ;
4) підготовка та співпраця у здійсненні прийому-передачі осіб, що забувається на підставі Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб, підписаної в м. Люксембург 18 червня 2007 року;
5) узгодження форм та методів співпраці у спільній протидії незаконній міграції та злочинам, пов'язаним з даним видом протиправної діяльності;
6) узгодження дій, пов'язаних з підготовкою та здійсненням у встановленому порядку видворення осіб;
7) сприяння роботі Прикордонних Уповноважених держав Сторін та їх заступників;
8) виконання завдань щодо перекладу матеріалів, які стосуються вище зазначеної діяльності.
Стаття 4
1. Персонал в інтересах виконання завдань здійснює обмін інформацією, що містить персональні дані, відповідно до вимог національного законодавства держав Сторін з урахуванням положень Конвенції про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних, підписаної у м. Страсбург 28 січня 1981 року.

................
Перейти до повного тексту