- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з наркотиків та злочинності
Дата підписання: |
06.07.2017 |
Дата набрання чинності для України: |
06.07.2017 |
ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, що Організація Об'єднаних Націй в особі Управління ООН з наркотиків та злочинності (далі - УНЗ ООН) має повноваження надавати підтримку країнам - членам ООН у розробленні та реалізації ефективних заходів у відповідь на проблеми торгівлі людьми та контрабанди мігрантів, включаючи адвокаційні заходи, розроблення та реалізацію ефективного законодавства, політик, стратегій і програм, заходів з посилення потенціалу для громадських організацій, національних стейкхолдерів і державних установ, а також впроваджує, за підтримки ЄС 4-річну міжнародну ініціативу "Глобальна програма запобігання та протидії торгівлі людьми та незаконному ввезенню мігрантів" (далі - GLO.ACT),
ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, що Міністерство соціальної політики України (далі - МСПУ) забезпечує координацію заходів у сфері протидії торгівлі людьми,
БЕРУЧИ ДО УВАГИ ТЕ, що УНЗ ООН та МСПУ (далі - Сторони) поділяють спільні цілі щодо підвищення ефективності заходів у відповідь на проблеми торгівлі людьми, а також бажають співпрацювати задля досягнення цих спільних цілей і виконання спільних завдань у межах їхніх відповідних мандатів згідно з чинними нормами та правилами,
ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, що Сторони мають намір укласти цей Меморандум про взаєморозуміння (далі - Меморандум) з метою зміцнення та підвищення ефективності їхньої співпраці задля досягнення спільних цілей у сфері протидії торгівлі людьми,
БЕРУЧИ ДО УВАГИ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНЕ, СТОРОНИ ПОГОДИЛИСЯ СПІВПРАЦЮВАТИ В МЕЖАХ ЦЬОГО МЕМОРАНДУМУ ТАКИМ ЧИНОМ:
Стаття 1
Тлумачення
1. Будь-який додаток до Меморандуму вважатиметься невід'ємною його частиною. Посилання на Меморандум тлумачитимуться як такі, що включають усі додатки до нього, зі змінами чи поправками, внесеними згідно з умовами Меморандуму.
2. Реалізація будь-яких наступних проектів і програм на виконання Меморандуму, зокрема тих, якими передбачено обмін коштами між Сторонами, потребуватиме оформлення відповідних юридичних угод між Сторонами.
3. Меморандум є повною домовленістю між Сторонами і замінює собою всі попередні меморандуми, повідомлення та заяви, як усні, так і письмові, стосовно предмета Меморандуму.
Стаття 2
Термін дії
1. Меморандум набере чинності з дати підписання останніми відповідальними посадовими особами та вважатиметься чинним до 31 грудня 2019 року, якщо його не буде припинено раніше відповідно до статті 14 Меморандуму.
Стаття 3
Мета
1. Метою Меморандуму є створення основи для співробітництва та взаєморозуміння, а також сприяння співпраці між Сторонами задля досягнення їхніх спільних цілей у сфері підвищення ефективності заходів у відповідь на проблеми торгівлі людьми.
2. Цілі Меморандуму досягатимуться шляхом:
a) проведення регулярних зустрічей між уповноваженими представниками УНЗ ООН і МСПУ;
b) погодження річного плану заходів з метою їх належної реалізації.
3. Меморандум сам по собі не передбачає жодних зобов'язань щодо виділення фінансових або інших ресурсів з боку УНЗ ООН або МСПУ.
Стаття 4
Напрями співпраці
1. Напрями співпраці узгоджуються Сторонами на основі механізму співпраці, передбаченого в Меморандумі. Відповідно до статті 5 Меморандуму політика та пріоритети згідно з Меморандумом стосовно надання Сторонам можливостей реагувати на нові проблеми, що виникають у сферах, які становлять спільний інтерес, також можуть переглядатися Сторонами.
2. Сторони погодили такі попередні рамкові напрями для співпраці в межах Меморандуму:
a) розроблення та / або посилення національних стратегій і політик з протидії торгівлі людьми;
b) приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних стандартів та успішного досвіду;
c) посилення регіональної та міжрегіональної співпраці у сфері кримінального переслідування у справах щодо торгівлі людьми;
d) розроблення програм підтримки для жертв торгівлі людьми;
e) розроблення рамкових заходів щодо захисту та допомоги дітям, які стали жертвами торгівлі людьми.
3. Вищенаведений перелік не є вичерпним і не повинен вважатися таким, що виключає або замінює інші форми співпраці між Сторонами з інших питань, які становлять спільний інтерес.
Стаття 5
Організація співпраці
1. Сторони проводитимуть регулярні зустрічі з питань, що становлять спільний інтерес, згідно з порядком денним, заздалегідь погодженим Сторонами, з метою розроблення та моніторингу спільних заходів.
Такі зустрічі проводитимуться щонайменше один раз на три місяці задля обговорення технічних та оперативних питань, пов'язаних із досягненням цілей Меморандуму.
2. У вищезазначеному контексті заохочуватимуться подальші зустрічі, які будуть організовуватись в індивідуальному порядку відповідними підрозділами Сторін для розгляду пріоритетних питань, що становлять спільний інтерес для реалізації діяльності в конкретних сферах.
3. Для реалізації заходів у погоджених пріоритетних напрямах Сторони погоджують окремий план реалізації проекту на кожен рік.
4. Якщо будь-яка зі Сторін організує зустріч за участю сторонніх суб'єктів, на якій обговорюватимуться стратегічні питання, що стосуються цілей Меморандуму або діяльності у сфері протидії торгівлі людьми, ця Сторона залежно від обставин або запросить інші Сторони взяти участь у зустрічі, або поінформує інші Сторони про відповідні стратегічні питання, обговорені на зустрічі.
................Перейти до повного тексту