- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
РАМКОВИЙ ДОГОВІР
між Урядом України та Урядом Угорщини про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги
Дата підписання: | 24.11.2016 |
Дата набрання чинності для України: | 02.06.2017 |
Уряд України та Уряд Угорщини (далі - Договірні Сторони), домовляються про взаємовигідне розширення економічних відносин і сприяння розвитку співпраці у фінансовій сфері таким чином:
Стаття 1
Терміни
Терміни, що використовуються в цьому Договорі, мають таке значення:
a) кредит на умовах пов’язаної допомоги: експортний кредит, пов’язаний із закупівлею товарів, робіт, послуг, що походять з Угорщини, та офіційно підтримується шляхом підтримки процентної ставки та страхування з пільговим рівнем не нижче 35 відсотків;
b) пільговий рівень: різниця між номінальною вартістю кредиту на умовах пов’язаної допомоги та дисконтованою поточною вартістю майбутнього обслуговування боргу, що підлягає сплаті позичальником, виражена у відсотках від номінальної вартості кредиту на умовах пов’язаної допомоги.
c) грантовий елемент: субсидія на покриття процентної ставки та вартості страхування кредиту, що зменшує вартість кредиту для позичальника;
d) Угода ОЕСР: Угода ОЕСР про офіційну підтримку експортних кредитів, чинна в день набрання чинності цим Договором;
e) Угорський експортер: юридична особа з місцем реєстрації в Угорщині та відібрана в установленому порядку для реалізації проекту в рамках цього Договору.
f) початок кредиту: буде визначено відповідно до переліку визначень, викладених в пункті m) Додатки XIV Угоди ОЕСР;
g) ДСД: Диференційна ставка дисконтування, що використовується для розрахунку пільгового рівня пов’язаної допомоги, визначена в Угоді ОЕСР;
h) ОДР: Офіційна допомога в цілях розвитку;
i) ОЕСР: Організація економічного співробітництва та розвитку;
j) Україна: Україна, в особі Міністра фінансів України, що діє за дорученням Кабінету Міністрів України;
k) проект: будь-який проект, що визначений у Додатку 1 до цього договору.
Стаття 2
Запровадження рамкової програми кредитування на умовах пов’язаної допомоги
Уряд Угорщини, згідно зі своєю політикою міжнародного розвитку співпраці, пропонує безповоротну субсидію на покриття процентної ставки та вартості страхування кредиту до кредитів на умовах пов’язаної допомоги (далі - кредитна лінія на умовах пов’язаної допомоги), виділених Угорським Експортно-Імпортним Банком Пте. Лтд. (далі - Ексімбанк) на рамкових умовах, викладених в цьому Договорі, для здійснення фінансування з метою розвитку, які становлять високу важливість для України.
Уряд України приймає кредитну лінію на умовах пов’язаної допомоги і, діючи відповідно до своєї правової системи і міжнародних зобов’язань, підтримує реалізацію цієї рамкової програми кредитування на умовах пов’язаної допомоги.
Уряд України підтверджує свою готовність використовувати кредитну лінію на умовах пов’язаної допомоги у відповідності з Угодою ОЕСР та вживає заходів, щоб учасники кредитних операцій підтвердили шляхом декларації їх відповідність положенням заяви ОЕСР щодо "хабарництва та офіційно підтримуваних експортних кредитів".
Стаття 3
Сума кредитної лінії на умовах пов’язаної допомоги та її фінансові умови
Загальний обсяг кредитної лінії на умовах пов’язаної допомоги за рахунок якої фінансуються проекти рамках цього Договору, не перевищує 50 мільйонів євро (п’ятдесят мільйонів євро). Безпосереднє зобов’язання виникає на основі індивідуального кредитного договору, укладеного між Україною та Ексімбанком, як передбачено Статтею 6 цього Договору.
Пільговий рівень кредиту, що підлягає сплаті за кредитною лінією на умовах пов’язаної допомоги, становить не менше 35% відповідно до Угоди ОЕСР.
Строк погашення наданого кредиту за кредитною лінією на умовах пов’язаної допомоги не повинен перевищувати 18,5 (вісімнадцять з половиною) років, що включає в себе 1,5 (півтора) року пільгового періоду і 17 (сімнадцять) років терміну погашення. Перша виплата підлягатиме здійсненню через 18 (вісімнадцять) місяців з початку кредиту, як це визначено в Угоді ОЕСР. Процентна ставка становить 0% (нуль відсотків) річних.
Період вибірки кредиту, наданого за кредитною лінією на умовах пов’язаної допомоги, буде встановлений в індивідуальному кредитному договорі залежно від конкретних проектів. Період вибірки для окремих кредитів не повинен перевищувати 5 (п’ять) років.
Стосовно кредиту, наданого за кредитною лінією на умовах пов’язаної допомоги, премія за ризик, зазначена в індивідуальному кредитному договорі, буде розрахована відповідно до Угоди ОЕСР та буде офіційно підтриманою та врахованою як грантовий елемент кредиту на умовах пов’язаної допомоги.
Стаття 4
Використання кредитної лінії на умовах пов’язаної допомоги
Уряд Угорщини повідомляє ОЕСР про цей Договір, усі проекти та контракти, які фінансуються за кредитною лінією на умовах пов’язаної допомоги відповідно до процедур, визначених в Угоді ОЕСР. У випадку будь-яких заперечень ОЕСР стосовно відповідності проектів та контрактів Угоді ОЕСР, такі контракти не будуть фінансуватися за кредитною лінією на умовах пов’язаної допомоги, не зважаючи на те, що контракти в рамках проектів були погоджені Договірними Сторонами відповідно до статті 5 цього Договору.
Договірні Сторони погоджуються з тим, що Уряд України буде застосовувати кредитну лінію на умовах пов’язаної допомоги для реалізації пріоритетних напрямків, зазначених у Додатку 1, що є невід’ємною частиною цього Договору, та фінансуватимуться в рамках окремих контрактів між Угорськими експортерами та юридичними особами - резидентами України (далі - Контракт).
Кредитна лінія на умовах пов’язаної допомоги використовується для фінансування до 100 % (сто процентів) вартості Контрактів на поставку товарів, робіт та послуг з Угорщини до України.
Всі ціни, зафіксовані відповідно до світових ринкових цін, та вартість Контрактів повинна бути деномінована в євро.
Фінансування в рамках цього Договору може включати іноземний компонент, у випадку, якщо вартість товарів, робіт та послуг, походженням з Угорщини, в рамках Контракту, становить не менше 50% (п’ятдесят відсотків) вартості Контракту. Договірні Сторони можуть запитувати в експортера детальне підтвердження щодо виконання цієї вимоги.
Всі товари, ввезені з Угорщини в Україну за цим Договором, не можуть бути повторно ввезені в треті країни без письмового дозволу Міністерства закордонних справ та зовнішньої торгівлі Угорщини.
Уряд України або визначена ним організація для реалізації проектів за пріоритетними напрямками, зазначеними в Додатку 1, дотримується вимог національного законодавства, діючи відповідно до загальноприйнятих принципів і належних практик закупівель та українських процедур закупівель, надає Міністерству закордонних справ та зовнішньої торгівлі Угорщини інформацію про свої рішення.
Стаття 5
................Перейти до повного тексту