1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі "Креативна Європа": програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності, та про співробітництво між Україною та Європейським Союзом у підпрограмі "Медіа" програми "Креативна Європа"
( Угоду ратифіковано Законом № 978-VIII від 03.02.2016 )
Уряд України, з однієї сторони,
та
Європейська Комісія (далі - Комісія) від імені Європейського Союзу, з іншої сторони,
враховуючи те, що:
(1) Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони (далі - Угода про асоціацію), було вчинено у Брюсселі 21 березня 2014 року та 27 червня 2014 року і що Угода про асоціацію застосовується на тимчасовій основі між Україною та Європейським Союзом з 1 листопада 2014 року у частинах, вказаних рішенням Ради ЄС 2014/295 та рішенням Ради ЄС 2014/668, згідно з поправками, внесеними рішенням Ради ЄС 2014/691;
(2) Разом з Угодою про асоціацію, Протокол III Угоди про асоціацію про Рамкову Угоду між Україною та Європейським Союзом про загальні принципи участі України у програмах Європейського Союзу (далі - Протокол III) також застосовується на тимчасовій основі;
(3) Стаття 5 Протоколу III визначає, що умови участі України у кожній окремій програмі, зокрема, фінансовий внесок та процедури звітності і оцінки, будуть визначені у Меморандумі про взаєморозуміння між Комісією та відповідними компетентними органами України на основі критеріїв, визначених у відповідних програмах;
(4) "Креативну Європу": програму Європейського Союзу для сектору культури та креативності було запроваджено відповідно до Регламенту ЄС № 1295/2013 Європейського Парламенту та Ради від 11 грудня 2013 року-1 (далі - Регламент № 1295/2013);
__________
-1OJ L 347, 20.12.2013, p.221
(5) Співробітництво між Україною та Європейським Союзом щодо окремих заходів підпрограми "Медіа", на основі статті 8(5) Регламенту № 1295/2013, буде обмежено навчальними заходами, торгівельними подіями та ярмарками, фестивалями та заходами з розширення цільової аудиторії згідно із статтею 10 (a), (e), (i) та (j) Регламенту № 1295/2013;
(6) Юридичні особи, що були засновані в Україні, мають право брати участь у періодичних заходах, що починаються до набрання чинності цієї Угоди. Внаслідок цього, витрати, понесені під час здійснення таких заходів, виконання яких починається у 2016 році, можуть розглядатися як прийнятні за тих самих умов, що застосовуються до витрат, понесених державами-членами, за умови, що ця Угода набирає чинності до кінця проведення відповідного заходу,
Сторони домовилися про таке:
Стаття 1
Програма
1. Україна бере участь у підпрограмі "Культура" та у міжсекторальній складовій програми "Креативна Європа": програми Європейського Союзу для сектору культури та креативності (далі - Програма) згідно з умовами, визначеними у Рамковій Угоді між Україною та Європейським Союзом про загальні принципи участі України у програмах Європейського Союзу, і згідно з правилами та умовами, визначеними у статтях 2-5 цієї Угоди.
2. Україна та Європейський Союз також співпрацюють щодо окремих заходів підпрограми "Медіа" згідно з правилами та умовами, визначеними статтями 2-5 цієї Угоди.
Стаття 2
Правила, умови участі та співробітництва за Програмою
1. Україна бере участь у:
(a) підпрограмі "Культура";
(b) міжсекторальній складовій Програми за винятком доступу до Інструменту фінансового кредитування сектору культури та креативності, як зазначено у статті 14 і згідно із статтею 8(4) Регламенту № 1295/2013;
(c) підпрограмі "Медіа" з першого дня після одержання письмового підтвердження від відповідальних структур Комісії, що Україна відповідає умовам, визначеним у Директиві 2010/13/ЄС Європейського Парламенту і Ради ЄС від 10 березня 2010 року і згідно із статтею 8 Регламенту № 1295/2013.
2. Поки умови, визначені у пункті (c), не виконано, Україна та Європейський Союз здійснюють співробітництво щодо таких заходів підпрограми "Медіа":
(d) навчальні заходи, торгівельні події та ярмарки, фестивалі та заходи з розширення цільової аудиторії згідно з статтею 10 (a), (e), (i) та (j) Регламенту № 1295/2013.
3. Участь та співробітництво з Україною у заходах Програми відповідає цілям, критеріям, процедурам та термінам, визначеним у Регламенті № 1295/2013.
4. Правила та умови, визначені для подання, оцінки і відбору заявок та для здійснення заходів відповідними підприємствами з України, є такими ж, як правила і умови, що застосовуються для відповідних підприємств країн-членів Європейського Союзу.
5. Незважаючи на пункт 4 і враховуючи той факт, що ЄС не визнає незаконної анексії Криму та міста Севастополя, особи публічного права, засновані у Автономній Республіці Крим та у місті Севастополь, не мають права брати участь у Програмі. У разі припинення незаконної анексії Криму і міста Севастополь, цей пункт буде переглянуто.
6. Україна створює відповідні структури та механізми на національному рівні та вживає усіх необхідних заходів для здійснення національної координації та організації заходів в рамках реалізації Програми згідно з відповідними положеннями Регламенту № 1295/2013 щодо запровадження цієї Програми. Зокрема, Україна бере на себе зобов'язання створити бюро програми "Креативна Європа" згідно із статтею 16 Регламенту № 1295/2013 та відповідно до інструкцій, наданих Комісією.
7. Для участі у Програмі та у заходах співробітництва в рамках підпрограми "Медіа", щороку Україна сплачує фінансовий внесок до загального бюджету Європейського Союзу згідно з статтею 3 цієї Угоди.
8. Фінансовий внесок України для забезпечення участі, співробітництва та виконання Програми додається до сум, визначених щороку у загальному бюджеті Європейського Союзу і асигнованих на фінансові зобов'язання щодо заходів, необхідних для виконання, управління та дії Програми.
9. Oдна з офіційних мов Європейського Союзу використовується для процедур, пов'язаних із заявами, договорами та звітами, a також для інших адміністративних аспектів Програми.
Стаття 3
Фінансовий внесок
Правила, що визначають фінансовий внесок України, викладені у Додатку I до цієї Угоди.
Стаття 4
Звітність та оцінка
1. Без шкоди для повноважень Комісії та Європейського суду аудиторів стосовно контролю та оцінки Програми, участь України в Програмі знаходитиметься під постійним спільним контролем України та Комісії на партнерських засадах. Україна подає Комісії відповідні звіти і бере участь в інших заходах, передбачених Європейським Союзом у цьому контексті.
2. Правила, які стосуються фінансового контролю, повернення коштів та інших заходів з протидії шахрайству, викладені у Додатку II до цієї Угоди.
Стаття 5
Прикінцеві положення
1. Ця Угода застосовується на строк дії Програми.
2. Дія цієї Угоди може бути припинена Україною та Комісією у будь-який час на підставі письмового повідомлення за 12 місяців про намір припинити участь у Програмі, або на підставі письмового повідомлення за місяць у разі, якщо причиною припинення дії Угоди є сума вступного внеску. Проекти та заходи, які перебуватимуть у стані проведення на час припинення дії Угоди, продовжуються до їх завершення згідно з умовами, визначеними у цій Угоді, а також згідно з умовами договорів, які стосуються цих проектів та положень Додатків.
3. Додатки є невід'ємною частиною цієї Угоди.
4. Ця Угода може бути змінена тільки письмово за спільної згоди Сторін.
5. Ця Угода набирає чинності з дати письмового повідомлення, надісланого Комісії дипломатичними каналами, про завершення Україною виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цієї Угоди, і буде застосовуватися з 1 січня 2016 року.
Учинено у м. Києві 19 листопада 2015 року у двох примірниках, кожний українською та англійською мовами.
За
Уряд України
За
Європейську Комісію, від імені
Європейського Союзу
(підпис) (підпис)
В'ячеслав Кириленко
Віце-прем'єр-міністр України –
Міністр культури України
Тібор Наврачіч
Член Комісії з питань
освіти, культури, молоді та спорту
Додаток I
Правила,
які визначають фінансовий внесок України до програми "Креативна Європа": програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності

................
Перейти до повного тексту