1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


МЕМОРАНДУМ
про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина стосовно незв’язаного фінансового кредиту загальним розміром 500 млн. євро
( Меморандум ратифіковано Законом № 605-VIII від 15.07.2015 ) ( Доповнення та зміни до Меморандуму див. в Спільній заяві від 22.03.2022 )
Уряд України та Уряд Федеративної Республіки Німеччина (далі - Сторони) у дусі традиційних дружніх відносин між обома країнами прагнуть поглиблювати і розбудовувати економічні, політичні і дружні стосунки та своє співробітництво. Вони поділяють думку, що насамперед східна частина України посідає суттєве місце в політичній та економічній стабілізації та розвитку України і що належні заходи з її відбудови є особливо пріоритетними і нагальними.
Враховуючи це Сторони спільно домовилися про таке:
1. Для активної підтримки Уряду України при політичній та економічній стабілізації, насамперед у відбудові східної частини України, Уряд Федеративної Республіки Німеччина має намір надати необхідні гарантії під незв’язаний фінансовий кредит (UFK) Кредитної установи для відбудови (KfW), у Франкфурті-на-Майні, загальним розміром 500 млн. євро.
2. Щодо частини суми незв’язаного фінансового кредиту (UFK) у розмірі 200 млн. євро та її використання будуть укладені окремі угоди.
3. За взаємною згодою обох Сторін частина суми незв’язаного фінансового кредиту (UFK) у розмірі 300 млн. євро має використовуватися насамперед для інвестицій у відбудову та модернізацію інфраструктури регіонів східної частини України. Зокрема, ці інвестиції мають охоплювати такі напрями як транспорт, енергетика, теплопостачання, енергоефективність, водопостачання, водовідведення, соціальна інфраструктура, відновлення та будівництво житла.
Уряд України, шляхом належних заходів забезпечує, що кредити будуть у повному обсязі застосовуватися за вищезазначеними напрямами реалізації проектів. Категорично виключаються проекти військової сфери та масштабні ядерні проекти.
4. Відповідні проекти мають бути у тісному узгодженні з Урядом Федеративної Республіки Німеччина ідентифіковані як прийнятні та реалізовані. Очікується, що ці прийнятні проекти будуть ідентифіковані по можливості протягом одного року після виконання пункту 13 цього Меморандуму про спільні наміри. Узгодження конкретних напрямів реалізації проектів відбувається в рамках двосторонньої Групи Високого Рівня (High Level Group), яка з української Сторони очолюється Віце-прем’єр-міністром України - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а з німецької - Статс-секретарем Федерального міністерства економіки й енергетики. Для реалізації цього Меморандуму про спільні наміри Група Високого Рівня створює спільну українсько-німецьку робочу групу, яка, відповідно до покладених на неї завдань, надає Групі Високого Рівня пропозиції щодо пріоритетних напрямів реалізації проектів, затверджує прийнятні проекти, заслуховує звіти про стан реалізації прийнятних проектів, приймає рішення, необхідні для управління прийнятними проектами, обов’язкові до виконання сторонами відповідного окремого кредитного договору. Спільна українсько-німецька робоча група звітує перед Групою Високого рівня (High Level Group).
5. Прийнятні проекти не зв’язані з отриманням товарів або послуг від німецьких підприємств.
6. У разі, якщо Уряд Федеративної Республіки Німеччина у зв’язку з проектами, які фінансуються через незв’язаний фінансовий кредит (UFK) у рамках гарантій, надасть можливість Україні у пізніший термін отримати насамперед з Консультативно-дослідницького фонду Федерального міністерства економічної співпраці й розвитку Федеративної Республіки Німеччина додаткові суми фінансування для підготовки окремих проектів, або для всіх необхідних супроводжуючих заходів для реалізації окремих проектів, цей Меморандум про спільні наміри та нижчезгадана Рамкова угода мають застосовуватися також до них.
7. Сторони свідомі важливості здійснення своєчасних і помітних для місцевого населення заходів. Тому Сторони мають намір при відборі прийнятних проектів, укладенні окремих кредитних договорів та реалізації прийнятних проектів працювати за прискореною процедурою, дотримуючись спільно узгоджених строків. Ця процедура визначається у додатку 1 до Рамкової угоди, який є її невід’ємною частиною.
8. За взаємною згодою обох Сторін незв’язаний фінансовий кредит (UFK) має надаватися банківською групою Кредитної установи для відбудови (KfW). Для цього необхідно, щоб KfW та Кабінет Міністрів України уклали про це Рамкову угоду у формі та за змістом, наведеними у додатку, що є невід’ємною частиною цього Меморандуму про спільні наміри. Кредитна установа для відбудови (KfW) буде укладати окремі кредитні договори за напрямами реалізації проектів, узгодженими відповідно до пункту 4 цього Меморандуму про спільні наміри. Рамкова угода має містити істотні умови фінансування.

................
Перейти до повного тексту