1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П’ята секція
РІШЕННЯ
Заява № 2399/12,
подана Олександром Миколайовичем Диким проти України
Офіційний переклад
16 грудня 2014 року Європейський суд з прав людини (п’ята секція), засідаючи комітетом, до складу якого увійшли:
Вінсент А. Де Гаетано (<...>), Голова,
Ганна Юдківська (<...>),
Андре Потоцький (<...>), судді,
а також Стівен Філліпс (<...>), Секретар секції,
беручи до уваги зазначену заяву, подану 27 грудня 2011 року,
з огляду на декларацію щодо вилучення Судом заяви з реєстру справ, подану Урядом держави-відповідача 17 травня 2013 року, та відповідь заявника на цю декларацію,
після обговорення постановляє таке рішення:
ФАКТИ ТА ПРОЦЕДУРА
Заявник, п. Олександр Миколайович Дикий, є громадянином України, народився у 1967 році і перебуває під вартою у м. Києві.
Уряд України (далі - Уряд) представляв його Уповноважений.
Заявник скаржився за пунктом 1 статті 6 і пунктом 3 статті 5 Конвенції на тривалість провадження і тривалість тримання його під вартою.
Крім того, заявник скаржився за пунктом 1 статті 5 і пунктом 1 статті 6 Конвенції на його незаконне тримання під вартою та несправедливий судовий розгляд.
ПРАВО
1. Заявник скаржився на тривалість кримінального провадження, в якому він був стороною, і тривалість тримання його під вартою. Він посилався на пункт 1 статті 6 і пункт 3 статті 5 Конвенції.
Після невдалих спроб досягти дружнього врегулювання листом від 17 травня 2013 року Уряд повідомив Суд про односторонню декларацію з метою врегулювання питання, яке порушувалось цією частиною заяви. Урядом також було запропоновано Суду вилучити заяву з реєстру справ відповідно до статті 37 Конвенції.
У Декларації було зазначено таке:
"Уряд України визнає порушення прав заявника, гарантованих пунктом 1 статті 6 і пунктом 3 статті 5 Конвенції.
Я, Назар Кульчицький, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, повідомляю, що Уряд України готовий виплатити п. Олександру Миколайовичу Дикому справедливу сатисфакцію у розмірі 1080 (одна тисяча вісімдесят) євро.
У зв’язку з цим Уряд просить Суд вилучити заяву з реєстру справ. Уряд зауважує, що ця декларація відповідає положенню "з будь-якої іншої підстави", на основі якого Суд може вилучити справу з реєстру відповідно до підпункту "с" пункту 1 статті 37 Конвенції.
Сума 1080 євро, що є відшкодуванням будь-якої матеріальної та моральної шкоди, а також компенсацією судових витрат, буде конвертована в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу і звільнена від будь-якого податку, який може стягуватися з заявника. Ця сума буде сплачена протягом трьох місяців з дати повідомлення про ухвалення рішення Судом згідно із пунктом 1 статті 37 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У випадку несплати цієї суми упродовж зазначеного тримісячного строку Уряд зобов’язується сплатити пеню, що дорівнює граничній позичковій ставці Європейського центрального банку, до якої має бути додано три відсоткові пункти.
Виплата становитиме остаточне вирішення справи.".
У листі від 13 листопада 2013 року заявник повідомив, що він не задоволений умовами односторонньої декларації.
Суд нагадує, що стаття 37 Конвенції передбачає, що Суд може на будь-якій стадії провадження у справі прийняти рішення про вилучення заяви з реєстру справ, якщо обставини справи дають підстави дійти одного з висновків, визначених у підпунктах "a", "b" чи "c" пункту 1 цієї статті. Зокрема, підпункт "с" пункту 1 статті 37 Конвенції надає Суду право вилучити заяву з реєстру, якщо:

................
Перейти до повного тексту