- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про науково-технічне співробітництво
( Угоду схвалено і подано на ратифікацію Постановою КМ
N 909 від 01.07.2002 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Таджикистану, далі "Сторонами",
усвідомлюючи, що науково-технічне співробітництво є складовим елементом багатогранного комплексу двосторонніх відносин,
беручи до уваги фактор науково-технічних та інтелектуальних зв'язків між Україною та Республікою Таджикистан, що склались історично;
беручи переконаними, що таке співробітництво сприятиме зміцненню дружби між країнами та народами,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони на основі принципів рівноправності та взаємовигоди сприятимуть створенню умов для подальшого розширення й поглиблення науково-технічного співробітництва між двома країнами в галузях, які становлять взаємний інтерес.
Стаття 2
Сторони розвиватимуть співробітництво в галузі природничих, технічних і гуманітарних наук. Співробітництво в рамках цієї угоди базуватиметься на дотриманні чинного законодавства Сторін і договорів, які укладаються між Сторонами.
Напрямки співробітництва визначатимуться, виходячи з довгострокових інтересів розвитку науки і техніки в обох країнах за узгодженням Сторін.
Стаття 3
Науково-технічне співробітництво Сторін буде здійснюватися міністерствами, відомствами, академіями наук, науково-дослідними установами й організаціями, вищими закладами освіти, окремими вченими і спеціалістами обох держав у межах їхньої компетенції на основі прямих угод, договорів і контрактів між ними відповідно до національного законодавства.
Прямі угоди, договори та контракти повинні визначати економічні та організаційні умови реалізації співробітництва, а саме:
- цілі та зміст співробітництва, очікувані результати, термін та умови реалізації проектів;
- джерела фінансування робіт, взаємні фінансові зобов'язання;
- порядок спільного використання науково-технічних об'єктів, результатів спільних досліджень і регулювання питань розподілу прав на інтелектуальну власність, яку може бути створено в результаті співробітництва;
- порядок вирішення спірних питань і відшкодування збитків, яких може бути завдано в рамках співробітництва;
- порядок участі у співробітництві організацій та осіб третіх держав або міжнародних організацій, фінансового забезпечення такої участі й використання результатів співробітництва;
- відповідальність за достовірність інформації, якість матеріалів та обладнання, що передаються один одному в процесі співробітництва.
Стаття 4
Співробітництво в рамках цієї Угоди буде реалізовуватися в наступних формах:
- здійснення спільних наукових та науково-технічних програм і проектів, проведення їх взаємної експертизи;
- формування спільних науково-дослідних колективів, включаючи спільні польові дослідження й експедиції, інноваційних та інших організацій, що забезпечують освоєння нових технологій;
................Перейти до повного тексту