1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П’ята секція
РІШЕННЯ
Заява 53338/07,
подана Сергієм Геннадійовичем Козловим проти України
Офіційний переклад
11 березня 2014 року Європейський суд з прав людини (п'ята секція), засідаючи Комітетом, до складу якого увійшли:
Боштьян М. Зупанчіч (<…>), Голова,
Енн Пауер-Форд (<…>),
Хелена Єдерблом (<…>), судді,
а також Стівен Філліпс (<…>), заступник Секретаря секції,
беручи до уваги вищезазначену заяву, подану 21 листопада 2007 року,
беручи до уваги декларацію, подану Урядом держави-відповідача 3 вересня 2013 року, щодо вилучення Судом заяви з реєстру справ, та відповідь заявника на цю декларацію,
після обговорення постановляє таке рішення:
ФАКТИ ТА ПРОЦЕДУРА
Заявник - п. Сергій Геннадійович Козлов, громадянин України 1954 року народження, проживає в м. Севастополі.
Уряд України (далі - Уряд) на останніх етапах провадження представляла його Уповноважений - пані Ольга Давидчук з Міністерства юстиції України.
Заявник скаржився за пунктом 1 статті 6 та статтею 13 Конвенції, що національне провадження, в якому він безуспішно вимагав від банку відшкодування завданої йому шкоди, не було здійснено у розумні строки, та на відсутність ефективних засобів юридичного захисту у зв’язку з цим. Він також стверджував, що це провадження було несумісним з іншими положеннями статті 6 Конвенції, а також зі статтею 1 Першого протоколу до Конвенції.
Про частину заяви стосовно тривалості судового розгляду і від сутності ефективних засобів юридичного захисту було повідомлено Уряд для надання коментарів.
ПРАВО
1. Заявник скаржився на надмірну тривалість провадження в його справі та на відсутність ефективних засобів юридичного захисту у зв'язку з цим. Він посилався на пункт 1 статті 6 та статтю 13 Конвенції.
Після невдалих спроб досягти дружнього врегулювання Уряд листом від 3 вересня 2013 року повідомив Суд про свою односторонню декларацію з метою врегулювання питання, яке порушувалось цією частиною заяви. Уряд також запропонував Суду вилучити заяву з реєстру справ відповідно до статті 37 Конвенції.
Декларація передбачала таке:
"Уряд України визнає надмірну тривалість розгляду справи заявника національними судами та відсутність ефективних засобів юридичного захисту у зв'язку з цим.
Уряд України пропонує виплатити пану Сергію Геннадійовичу Козлову 1530 (одна тисяча п’ятсот тридцять) євро.
У зв'язку з цим Уряд просить Суд вилучити заяву з реєстру справ. Уряд зауважує, що ця декларація відповідає положенню "з будь-якої іншої підстави", на основі якого Суд може вилучити справу з реєстру відповідно до підпункту "с" пункту 1 статті 37 Конвенції.
Ця сума є відшкодуванням будь-якої моральної шкоди, а також компенсацією судових витрат, звільнена від будь-яких податків, що можуть нараховуватись, і буде конвертована в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу. Кошти будуть виплачені протягом трьох місяців з моменту повідомлення про ухвалення Судом рішення відповідно до пункту 1 статті 37 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У разі несплати цих сум протягом тримісячного строку Уряд зобов’язується сплачувати з моменту закінчення цього періоду і до моменту розрахунку простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти.
Виплата становитиме остаточне вирішення справи".
У листі від 24 жовтня 2013 року заявник висловив свою незгоду з умовами цієї односторонньої декларації.
Суд нагадує, що стаття 37 Конвенції передбачає, що Суд може на будь-якій стадії провадження прийняти рішення про вилучення справи з реєстру справ за наявності підстав, передбачених підпунктами "a", "b", "c" пункту 1 статті 37 Конвенції. Підпункт "c" пункту 1 статті 37 Конвенції надає Суду право вилучити справу з реєстру, якщо:

................
Перейти до повного тексту