- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П'ята секція
РІШЕННЯ
Заява № 29085/06, подана Дмитром Леонідовичем Любарецем проти України
Офіційний переклад
29 січня 2014 року Європейський суд з прав людини (п’ята секція), засідаючи комітетом, до складу якого увійшли:
Ангеліка Нуссбергер (<…>), Голова,
Андре Потоцький (<…>),
Алеш Пейхал (<…>), судді,
а також Стівен Філліпс (<…>), заступник Секретаря секції,
беручи до уваги зазначену заяву, подану 3 липня 2006 року,
враховуючи декларацію, подану Урядом-відповідачем 9 листопада 2012 року щодо вилучення заяви з реєстру справ, та відповідь заявника на цю декларацію,після обговорення постановляє таке рішення:
ФАКТИ ТА ПРОЦЕДУРА
Заявник, п. Дмитро Леонідович Любарець, 1967 року народження, - громадянин України, проживає в м. Києві. Його представляв п. Т.О. Калмиков - юрист, який практикує у м. Києві.
Уряд України (далі - Уряд) представляв його Уповноважений - п. Назар Кульчицький.
Заявник - колишній працівник міліції, якого було затримано за підозрою у вчиненні вбивства у вересні 2004 року, - скаржився за підпунктом "с" пункту 1 статті
5 Конвенції на затримання всупереч національному законодавству. Він також скаржився за статтею
3 Конвенції на жорстоке поводження з ним з боку працівників міліції, які хотіли примусити його дати свідчення проти себе, а також на те, що його утримували у звичайній камері у СІЗО, а не в камері для колишніх працівників міліції.
Він також скаржився за пунктами 3 і 4 статті
5 Конвенції на надмірну тривалість його тримання під вартою під час досудового слідства та відсутність ефективних юридичних засобів для швидкого вирішення питання щодо законності його тримання під вартою, а також за пунктом 1 статті
6 Конвенції на тривалість розгляду його кримінальної справи національними органами.
Зрештою він скаржився за пунктами 1, 2 та 3 статті
6, статтями
7,
13 та
17 Конвенції на несправедливість кримінального провадження щодо нього та, без посилання на будь-які положення Конвенції, на те, що слухання його справи у суді призначалися на дні банних процедур у СІЗО і що його не забезпечували харчуванням у дні судових засідань.
Про заяву було повідомлено Уряд.
ПРАВО
1. Заявник скаржився на тривалість свого тримання під вартою під час досудового слідства, відсутність ефективних юридичних засобів для оскарження законності такого тримання під вартою та що розгляд його справи був невиправдано тривалим. Він посилався на пункти 3 і 4 статті 5 та на пункт 1 статті 6 Конвенції.
Після невдалих спроб досягти дружнього врегулювання Уряд своїм листом від 9 листопада 2012 року повідомив Суд про односторонню декларацію з метою врегулювання питання, порушеного в цій частині заяви. Також Уряд закликав Суд вилучити заяву з реєстру справ відповідно до статті
37 Конвенції .
Декларація передбачала таке:
"Уряд України визнає порушення органами державної влади прав заявника, гарантованих пунктами 3 та 4 статті 5, пунктом 1 статті 6 Конвенції.
Я, Назар Кульчицький, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, пропоную сплатити Дмитрові Леонідовичу Любарцю справедливу сатисфакцію в розмірі 5130 (п’ять тисяч сто тридцять) євро.
Таким чином, Уряд закликає Суд вилучити заяву з реєстру справ. Уряд пропонує Суду прийняти цю декларацію як "будь-яку іншу підставу" вилучення заяви з реєстру справ відповідно до підпункту "с" пункту 1 статті
37 Конвенції .
Сума в розмірі 5130 євро є відшкодуванням будь-якої матеріальної та моральної шкоди, а також компенсацією судових витрат, звільнена від будь-яких податків і буде конвертована у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу. Кошти будуть виплачені протягом трьох місяців з дати повідомлення про ухвалення Судом рішення відповідно до пункту 1 статті 37 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У разі несплати цієї суми протягом тримісячного строку Уряд зобов’язується сплачувати з моменту спливу цього періоду і до моменту розрахунку простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме в цей період, до якої має бути додано три відсоткові пункти.
................Перейти до повного тексту