1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі освіти
Дата підписання: 28.03.2012
Дата набрання чинності для України: 28.03.2012
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України і Міністерство освіти Китайської Народної Республіки (далі - "Сторони"),
в рамках законодавства держав Сторін,
задля зміцнення традиційно дружніх відносин та подальшого співробітництва,
з метою поглиблення взаєморозуміння, а також розвитку співробітництва в галузі освіти на основі принципів рівності, взаємної поваги і вигоди,
домовилися про таке:
Стаття 1
На основі принципів рівності та взаємної вигоди та у відповідності до норм національних законодавств Сторони встановлюють і підтримують розвиток співробітництва у сфері освіти.
Стаття 2
Сторони сприятимуть розвиткові співробітництва в освітній галузі шляхом обміну досвідом в галузі управління системою освіти, а також відповідними матеріалами та інформацією.
Стаття 3
Сторони заохочуватимуть вищі навчальні заклади обох держав у їх прагненні встановлювати і розвивати прямі контакти, а також поглиблювати такі напрями співпраці, як обміни студентами і викладачами, читання лекцій, проведення наукових досліджень.
З цією метою навчальні заклади, керуючись положеннями цієї Угоди і виходячи з обопільної зацікавленості, можуть укладати прямі угоди про співробітництво.
Стаття 4
Загальна кількість студентів, аспірантів і стажистів, які щорічно навчаються у вищих навчальних закладах держави іншої Сторони, не повинна перевищувати 100 осіб на рік.
Термін навчання студентів і аспірантів визначається у відповідності до системи освіти держави Сторони, що приймає. Термін роботи стажистів встановлюється на шість місяців або один навчальний рік. Стажисти, за погодженням зі Стороною, що приймає, можуть користуватися англійською або російською мовами як робочою мовою.
Сторони щорічно забезпечують учасників обмінів - студентів, аспірантів, стажистів - безоплатним навчанням, користуванням бібліотеками і, згідно з чинним в Україні і Китайській Народній Республіці законодавством, надають їм стипендію і житло.
Китайська Сторона забезпечує українських учасників обмінів комплексною медичною страховкою.
Транспортні витрати студентів, аспірантів та стажистів до місця навчання і в зворотній бік бере на себе Сторона, що направляє.
Кожна зі Сторін щорічно не пізніше 15 квітня надає іншій Стороні всі необхідні документи кандидатів на отримання стипендій і не пізніше 15 липня надає іншій Стороні результати відбору кандидатів.
Стаття 5
Кожна зі Сторін у відповідності до потреб процесу навчання запрошує викладачів державної мови іншої Сторони на викладацьку роботу до навчального закладу. Термін роботи викладача зазвичай не перевищує двох навчальних років.
Сторона, що направляє, одноразово бере на себе міжнародні дорожні витрати викладача до місця роботи і у зворотній бік.
Сторона, що приймає, забезпечуватиме викладачів житлом та заробітною платою відповідно до законодавства своєї держави.
Сторона, що приймає, надаватиме викладачеві, якого запрошує на роботу, сприяння в оформленні візи, посвідки на проживання та ін.
Стаття 6

................
Перейти до повного тексту