- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Заява
СПІЛЬНА ЗАЯВА
України та США
Дата підписання: |
06.03.1998 |
Дата набрання чинності для України: |
06.03.1998 |
Державний Секретар Сполучених Штатів Мадлен К. Олбрайт відвідала м. Київ 6 березня 1998 року з метою обговорення з Президентом України Леонідом Кучмою та Міністром закордонних справ Геннадієм Удовенком широкого кола питань українсько-американського співробітництва, включаючи політичні, економічні, торговельні питання та питання безпеки.
Обговорення проходило в атмосфері найвищої взаємоповаги і співробітництва. Президент, Міністр закордонних справ і Держсекретар висловили глибоке задоволення станом розвитку стратегічного партнерства між Сполученими Штатами Америки та Україною і відзначили обопільний намір розвивати двосторонні відносини та використовувати їх потенціал в повному обсязі.
Сторони обговорили особливу важливість структурної та управлінської реформи та дерегуляції з метою оздоровлення української економіки. Вони розглянули важливість сприятливого для інвестицій та підприємництва клімату в Україні і погодились, що потрібні подальші зусилля для захисту прав інвесторів і підприємств, що діють в Україні. Виходячи з цього, українська сторона висловила рішучість у повній мірі вживати заходів для забезпечення більшої транспарентності щодо регулюючих, податкових та митних процедур, визнаючи, що це є необхідними кроками для поліпшення умов для росту економіки та підприємництва. Визнаючи важливість уваги, якої сторони надали розв'язанню спорів американських інвесторів, українська сторона погодилась прискорити цей процес і розглянути стан просування цього питання з американською стороною до початку квітня 1998 року.
Констатуючи плідний характер їх співробітництва і спільну вигоду, сторони дійшли згоди щодо важливості проведення регулярних консультацій з питань нерозповсюдження, боротьби з тероризмом та питань регіональної безпеки.
Сторони висловили велике задоволення з приводу взаєморозуміння, досягнутого з низки важливих заходів стосовно питань двостороннього технічного співробітництва та нерозповсюдження, які мають однаково важливе значення. Сторони погодились, що це взаєморозуміння являє собою важливий крок на шляху двостороннього співробітництва між Україною та Сполученими Штатами і забезпечить їх більш тісну співпрацю для досягнення спільних цілей.
З метою втілення в життя спільних розуміння і цілей, Україна і Сполучені Штати:
- Підтвердили велику та взаємну заінтересованість у нерозповсюдженні зброї масового знищення, ракет, здатних її нести, та обладнання і технологій для цих цілей. Зокрема, вони визнали важливість ефективного контролю над експортом такого устаткування і технологій як невід'ємної частини спільних зобов'язань щодо нерозповсюдження. На основі їхнього стратегічного партнерства та взаємних інтересів і прагнень обидві сторони:
- Погодились з необхідністю проведення відповідальної політики в галузі ядерного співробітництва з третіми країнами.
- Досягли двосторонньої угоди про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях, яка відкриє шлях до співпраці між Україною та Сполученими Штатами в ядерній галузі, включаючи допомогу Україні в диверсифікації джерел ядерного палива.
- Запланували скликати найближчим часом конференцію з українсько-американського ядерного співробітництва та торгівлі, які полегшать обмін інформацією та ідеями з комерційних ядерних технологій і можливостей.
................Перейти до повного тексту