- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Міністерством України у справах науки і технологій та Науковою та Технічною дослідною радою Турецької Республіки (ТЮБІТАК) про створення Міжнародного науково-освітнього центру високих технологій
Дата підписання: |
20.05.1998 |
Дата набрання чинності для України: |
20.05.1998 |
Міністерство України у справах науки і технологій та Наукова та Технічна дослідна рада Турецької Республіки, ТЮБІТАК, далі - Сторони, з метою:
виконання положень Угоди "Про співробітництво у галузі наукових та технологічних досліджень", яка підписана 2 лютого 1997 року;
впровадження положень Статуту Турецько-Української Спільної Науково-дослідної лабораторії щодо поглиблення та розширення науково-технічної кооперації в галузі високих технологій домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони об'єднують зусилля щодо спільних науково-технічних досліджень та власних розробок, надають послуги в Україні, Турецькій Республіці та в інших країнах щодо вдосконалення спеціалістів у галузі високих технологій.
Стаття 2
Сторони створюють Міжнародний науково-освітній центр високих технологій на базі Турецько-Української Спільної науково-дослідної лабораторії, який буде розташований на території Турецької Республіки у Науково-дослідному центрі Мармара (ТЮБІТАК).
Стаття 3
Сторони домовились, що засновниками Центру виступають: від Української Сторони - науково-виробничий концерн "Наука";
від Турецької Сторони - Науково-дослідний центр Мармара (далі - Засновники).
Стаття 4
Юридичний статус Центру, його права і обов'язки, а також участь Засновників у діяльності Центру визначаються законодавством Турецької Республіки та цією Угодою.
Стаття 5
Центр має право комерційного посередника щодо високих технологій та наукоємної продукції на міжнародному ринку.
Стаття 6
Враховуючи компетенцію та повноваження ТЮБІТАК у Турецькій Республіці та концерну "Наука" в Україні, Сторони визначили аспект тлумачення терміна "освіта" в цій Угоді.
Термін "освіта" визначено в аспектах нових інформаційних технологій, який має спеціальну назву "комп'ютерно-орієнтоване навчання", до складу якого в тому числі входять:
дистантне навчання;
інтерфейси з Інтернет у режимі віртуальної реальності;
публікації в Інтернет;
тренінг у галузі інформаційних технологій.
Стаття 7
Центр координує та здійснює свою ринкову діяльність щодо продукції та послуг, які надаються Засновниками.
Для здійснення цієї діяльності Сторони створюють постійно діючу Виставку високих технологій на території Турецької Республіки в Дослідному центрі Мармара, ТЮБІТАК, згідно з Протоколом 1 про постійно діючу виставку високих технологій, наукових та освітніх програм (Додаток 1).
Центр від власного імені укладає угоди (ліцензійні угоди) з власниками високих технологій.
Сторони домовились, що чистий прибуток від діяльності Центру розподіляється між Засновниками у рівних долях.
Сторони сплачують податки у відповідності до чинного законодавства.
Стаття 8
Центр надає консалтингові послуги з продажу високих технологій та послуг, в яких зацікавлені Засновники.
Стаття 9
Центр розробляє наукові та навчальні програми й організовує навчальний процес на науковій базі Турецько-Української Спільної Науково-дослідної лабораторії, що регламентуються Протоколом 2 про Програму досліджень та розробок у рамках Турецько-Української Спільної Науково-дослідної лабораторії та програми фінансування (Додаток 2).
Науково-виробничий концерн "Наука" та Турецько-Українська Спільна Науково-дослідна лабораторія надають свої наукові та технологічні потужності для стажування спеціалістів.
Стаття 10
Наукова діяльність Центру організовується у межах Статуту Турецько-Української Спільної науково-дослідної лабораторії та Угоди від 2 лютого 1997 року.
Стаття 11
Для розширення співробітництва у галузі високих технологій Сторони домовились розглянути можливість залучення інших наукових та виробничих компаній та університетів до діяльності Центру.
Стаття 12
Сторони вирішили протягом шести місяців з дати підписання цієї Угоди затвердити Статут Центру, створити адміністративний орган з організації діяльності Центру.
Стаття 13
Жодна з Сторін не має права розголошувати або передавати третім особам, організаціям чи країнам результати спільних науково-технічних досліджень, іншої інформації щодо діяльності Центру без письмової згоди Сторін.
Сторони вирішують питання захисту інтелектуальної та промислової власності, яка створюється в результаті співробітництва, згідно з законодавством Сторін, нормами міжнародного права та цією Угодою.
Стаття 14
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть вноситися необхідні зміни та доповнення, що оформлюються відповідними протоколами, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 15
Всі суперечки між Сторонами стосовно тлумачення або застосування норм цієї Угоди вирішуються шляхом дружніх консультацій та переговорів.
Стаття 16
Ця Угода набирає чинності з дати її підписання.
Стаття 17
Ця Угода вчинена в м. Києві 20 травня 1998 р. у двох примірниках турецькою, українською та англійською мовами, причому всі тексти є автентичними.
За Міністерство України За Наукову та Технічну
у справах науки дослідну раду Турецької
і технологій Республіки (ТЮБІТАК)
(підпис) (підпис)
Додаток 1
до Угоди між Міністерством України
у справах науки і технологій
та Науковою та Технічною дослідною
радою Турецької Республіки
(ТЮБІТАК) про створення
Міжнародного науково-освітнього
центру високих технологій
ПРОТОКОЛ 1
Про постійну діючу Виставку високих технологій і науково-освітніх програм
Міністерство України у справах науки і технологій і Наукова та Технічна дослідна рада Турецької Республіки, ТЮБІТАК, далі - Сторони, з метою:
виконання положень Угоди "Про співробітництво у галузі наукових та технічних досліджень", яка підписана 2 лютого 1996 року;
впровадження положень Статуту Українсько-Турецької Спільної Науково-дослідної лабораторії щодо поглиблення та розширення науково-технічної кооперації,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони домовились створити в рамках Міжнародного Науково-освітнього центру високих технологій постійно діючу Виставку високих технологій і науково-освітніх програм (надалі - Виставка) та розташувати її на території Турецької Республіки.
Стаття 2
Сторони визначили аспект тлумачення терміна "виставка" в цьому Протоколі. Термін "виставка" визначено в аспектах нових інформаційних технологій та технологій Інтернет, до складу якого входять:
інтерфейси з Інтернет у режимі віртуальної реальності;
публікації в Інтернет;
прототипування систем електронної комерції.
Виставка буде офіційним місцем ділового співробітництва з замовниками.
Стаття 3
Сторони здійснюють матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності Виставки.
Стаття 4
Сторони вирішили розташувати Виставку в Науковому Центрі Мармара.
Стаття 5
У процесі діяльності Виставки Сторони виконують такі обсяги робіт:
Від Української Сторони:
Науково-виробничий Концерн "Наука" забезпечує:
підбір експонатів;
розробку та створення стендів;
доставку до Турецької Республіки стендів та експонатів.
Від Турецької Сторони:
Науковий Центр Мармара забезпечує:
транспортування стендів та експонатів по території Турецької Республіки;
розміщення експонатів та створення експозиції;
збереження експонатів.
Стаття 6
Міжнародний науково-освітній центр високих технологій щорічно визначає кількість стендів та експонатів, а також періодичність їх ротації.
................Перейти до повного тексту