- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Узбекистан про співробітництво з питань охорони державних кордонів
Дата підписання: |
19.02.1998 |
Дата набрання чинності для України: |
21.03.1998 |
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Узбекистан, які надалі іменуються "Договірні Сторони",
керуючись загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, бажанням розвивати дружні добросусідські відносини і сприяти взаємному забезпеченню безпеки на державних кордонах України і Республіки Узбекистан,
зважаючи на активність на державних кордонах нелегальної міграції, контрабанди зброї, наркотиків та інших заборонених до переміщення через державний кордон товарів і предметів,
висловлюючи заінтересованість у ефективному співробітництві з прикордонних питань,
домовились про таке:
Стаття 1
Договірні Сторони в рамках цієї Угоди і згідно з національним законодавством здійснюватимуть і розвиватимуть між собою рівноправні, партнерські відносини, спрямовані на ефективне вирішення завдань щодо зміцнення охорони державних кордонів своїх держав.
Стаття 2
Співробітництво в рамках цієї Угоди здійснюється шляхом прямих контактів та домовленостей між компетентними органами Договірних Сторін.
Компетентними органами Договірних Сторін, відповідальними за виконання цієї Угоди, є:
від України - Державний комітет у справах охорони державного кордону;
від Республіки Узбекистан - Служба національної безпеки.
Стаття 3
Договірні Сторони сприятимуть припиненню спроб проникнення через державні кордони своїх держав терористичних груп, нелегальних мігрантів та інших злочинних елементів, незаконного переміщення зброї та боєприпасів, вибухових, запалювальних, отруйних, радіоактивних, наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та інших заборонених до ввезення (вивезення) товарів і вантажів.
Стаття 4
Договірні Сторони визначать окремою угодою порядок приймання та передачі осіб, які незаконно прибули на територію держави однієї Договірної Сторони безпосередньо з території держави іншої Договірної Сторони.
Стаття 5
Договірні Сторони відповідно до національного законодавства забезпечать своєчасний обмін інформацією, що становить взаємний інтерес, про обстановку, яка складається на державних кордонах своїх держав, і про нові законодавчі акти з прикордонних питань.
Стаття 6
Договірні Сторони беруть на себе зобов'язання нікому не передавати одержані одна від одної матеріали та інформацію без письмової згоди Договірної Сторони, від якої ці матеріали та інформація одержані.
Стаття 7
Договірні Сторони відповідно до національного законодавства здійснюють співробітництво в питаннях проведення оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення охорони державних кордонів.
................Перейти до повного тексту