- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України та Урядом Республіки Судан про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях
Уряд України та Уряд Республіки Судан (далі - Сторони),
бажаючи сприяти зміцненню традиційних доброзичливих відносин дружби та співробітництва між державами Сторін,
враховуючи взаємну заінтересованість у розширенні використання космічного простору в мирних цілях,
прагнучи зберегти космічний простір відкритим для широкого міжнародного співробітництва виключно в мирних цілях,
прагнучи встановити ефективні форми двостороннього співробітництва у сфері космічної діяльності, яке могло б сприяти соціальному, економічному та культурному розвитку на благо народів обох держав,
домовилися про таке:
Стаття 1
Законодавство
Відповідно до законодавства своїх держав, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, Сторони будуть розвивати співробітництво між двома державами у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.
Стаття 2
Компетентні органи та уповноважені організації
1. Сторони призначають Державне космічне агентство України та Міністерство науки і зв'язку Республіки Судан компетентними органами, відповідальними за розвиток та реалізацію співробітництва, передбаченого цією Угодою (далі - "компетентні органи").
2. Сторони або компетентні органи відповідно до чинного законодавства своїх держав можуть додатково призначати інші організації (далі - "інші уповноважені організації") з метою здійснення спеціалізованих видів діяльності в рамках спеціальних програм та проектів співробітництва, спрямованих на виконання цієї Угоди та передбачених статтею 3 цієї Угоди.
Стаття 3
Напрями співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватися за такими напрямами:
а) фундаментальна космічна наука, метеорологія, дистанційне зондування, геофізика, астрономія.
б) космічні наукові та технічні прилади;
в) мікросупутники та мінісупутники для наукових та комерційних цілей;
г) бортові системи дистанційного зондування;
д) космічні телекомунікаційні системи;
е) космічні транспортні системи;
є) наземна інфраструктура космічних систем.
2. Додаткові напрями співробітництва визначатимуться за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 4
Форми співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватись у наступних формах:
а) планування та реалізація спільних космічних проектів;
б) реалізація навчальних програм для фахівців, сприяння участі наукового, інженерного та технічного персоналу у спільних проектах;
в) обмін вченими і технічним персоналом;
г) обмін обладнанням, документацією, даними, результатами експериментів, науковою та технічною інформацією;
д) розробка промислових і комерційних програм у сферах дослідження та використання космічних систем та пускових послуг;
е) спільна науково-дослідницька діяльність, спорудження, виготовлення, запуск, експлуатація та використання ракет-носіїв, супутників та інших космічних систем;
є) організація симпозіумів та інших спільних наукових заходів.
2. Додаткові форми співробітництва визначатимуться за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 5
Додаткові угоди та угоди про спільні програми
1. З метою виконання цієї Угоди Сторони можуть укладати додаткові угоди.
1. Компетентні органи та інші уповноважені організації згідно із законодавством своїх держав укладають угоди про спільні програми, в яких визначатимуться принципи, правила та порядок їх організації, виконання і, у разі необхідності, фінансування таких програм.
2. За взаємною згодою Сторони, їх компетентні органи та інші уповноважені організації можуть залучати до участі у спільних програмах, передбачених цією Угодою, державні та приватні організації, юридичних і фізичних осіб третіх країн.
Стаття 6
Робочі групи
З метою досягнення цілей цієї Угоди Сторони (або компетентні органи та інші уповноважені організації з дозволу Сторін) можуть, у разі необхідності, створювати двосторонні технічні робочі групи.
Стаття 7
Фінансування
1. Фінансування спільної діяльності, здійснюваної відповідно до цієї Угоди та державної політики у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях, повинно здійснюватись Сторонами відповідно до законів та інших нормативно-правових актів у сфері бюджетного регулювання кожної з держав, зважаючи на наявність коштів, передбачених на ці цілі. Спільна діяльність не повинна створювати юридичних підстав для виділення додаткових бюджетних коштів жодній із Сторін.
2. Для виконання своїх зобов'язань кожна Сторона несе витрати, які можуть визначатися окремими угодами між Сторонами. Так само, для виконання своїх відповідних зобов'язань учасники спільної діяльності несуть витрати, визначені в окремих угодах між ними. Сторони не несуть відповідальності за будь-які фінансові зобов'язання, що випливають з окремих угод, укладених учасниками спільної діяльності відповідно до цієї Угоди.
Стаття 8
Інтелектуальна власність
Якщо Сторони, їх компетентні органи та інші уповноважені організації не домовились про інше у Додаткових Угодах та Угодах про Спільні Програми, розподіл прав на об'єкти інтелектуальної власності, створені або передані в процесі реалізації спільної діяльності в рамках цієї Угоди, здійснюється відповідно до Додатку, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 9
Обмін інформацією
Дотримуючись умов конфіденційності, передбачених Додатком до цієї Угоди, Сторони, їх компетентні органи та інші уповноважені організації на взаємній основі та в розумні строки будуть забезпечувати доступ до результатів наукових досліджень та розробок, що спільно проводились у рамках цієї Угоди. Після їх здійснення Сторони будуть підтримувати обмін відповідною науково-технічною інформацією та даними, які не можуть передаватися третій стороні без попередньої взаємної згоди Сторін.
Стаття 10
Обмін персоналом
1. В рамках реалізації угод про спільні програми, укладених відповідно до цієї Угоди, кожна Сторона вживатиме заходи, необхідні для спрощення процедури документального оформлення в'їзду, та надаватиме підтримку (включаючи візову) фахівцям держави іншої Сторони, які беруть участь у спільній діяльності.
2. Такі заходи здійснюються на основі взаємності.
Стаття 11
Відповідальність
Сторони та їх компетентні органи зобов'язуються відповідно до норм національного законодавства розробити особливе положення про розподіл відповідальності за понесені та завдані з їх вини втрати та збитки як складову частину кожної спільної програми.
Стаття 12
Вирішення спорів
Будь-які спори, що виникають між Сторонами відносно тлумачення або застосування цієї Угоди, вирішуватимуться шляхом проведення консультацій або переговорів чи іншими способами, погодженими Сторонами і визнаними міжнародним правом.
Стаття 13
Внесення змін та доповнень
За згодою Сторін до цієї Угоди у письмовій формі можуть бути внесені зміни та доповнення шляхом обміну нотами між Сторонами дипломатичними каналами. Внесені належним чином зміни та доповнення набирають чинності шляхом виконання процедур, передбачених в пункті 1 статті 14 цієї Угоди.
Стаття 14
Прикінцеві положення
1. Ця Угода набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
2. Ця Угода укладається на десятирічний термін і буде автоматично подовжена на наступні десятирічні періоди, якщо за один рік до закінчення початкового або відповідного чергового десятирічного періоду її дії жодна зі Сторін не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити дію цієї Угоди шляхом направлення письмового повідомлення дипломатичними каналами.
................Перейти до повного тексту