1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


ДОГОВІР
між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у кримінальних справах
( Договір ратифіковано Законом № 338-VII від 19.06.2013 )
Дата підписання: 26.11.2013
Дата ратифікації Україною: 19.06.2013
Дата набрання чинності для України: 20.02.2014
Україна та Об'єднані Арабські Емірати, що далі іменуються як "Сторони",
керуючись дружніми відносинами між двома державами та прагнучи до їх консолідації,
визнаючи особливу важливість надання найширших заходів взаємного співробітництва у кримінальних справах у всіх аспектах,
Домовилися про таке:
Стаття 1
Загальні положення
Згідно з цим Договором Сторони надають одна одній найширші заходи взаємної правової допомоги у кримінальних справах.
Стаття 2
Порядок зносин
1. Центральний орган кожної Сторони направляє та отримує запити відповідно до цього Договору:
В Україні Центральним органом є Генеральна прокуратура України (щодо запитів органів досудового слідства) та Міністерство юстиції України (щодо запитів судів).
В Об'єднаних Арабських Еміратах Центральним органом є Міністерство юстиції.
2. Для цілей цього Договору Центральні органи зносяться дипломатичними каналами.
3. У термінових випадках запит може бути переданий безпосередньо між Центральними органами. В такому випадку ці запити повинні також бути передані дипломатичними каналами як тільки це стане можливим практично.
Стаття 3
Обмін інформацією
Сторони можуть обмінюватися інформацією стосовно діючого законодавства та судової практики у своїх державах, пов'язаних із застосуванням цього Договору.
Стаття 4
Обсяг правової допомоги
1. Згідно з положеннями цього Договору Сторони надають взаємну допомогу одна одній щодо розслідування, переслідування та судового розгляду, що стосуються кримінальних справ.
2. Допомога охоплює:
a) отримання свідчень або заяв осіб;
b) надання документів, записів та предметів;
c) розшук та встановлення осіб або предметів;
d) вручення судових документів;
e) тимчасову передачу осіб, які перебувають під вартою, для надання свідчень;
f) виконання запитів про обшук та арешт;
g) конфіскацію доходів, отриманих внаслідок здійснення злочинної діяльності, та знарядь скоєння злочинів;
h) надання інформації та доказів, включаючи дані про попередні засудження особи;
i) будь-яку іншу форму співробітництва в рамках цього Договору, яка не суперечить законодавству запитуваної Сторони.
3. Допомога може надаватися навіть якщо діяння, яке є предметом розслідування, переслідування чи розгляду у запитуючій Стороні, не становить злочину згідно з законодавством запитуваної Сторони.
Стаття 5
Відмова у наданні допомоги
1. Запитувана Сторона може відмовити у наданні правової допомоги у випадках, коли:
a) виконання запиту порушить її суверенітет, безпеку, публічний порядок або інші важливі інтереси;
b) запит стосується злочину, який має політичний характер;
c) запит стосується військового злочину, що не є злочином згідно із звичайним кримінальним правом;
d) запит стосується злочину, який є предметом розслідування чи розгляду, або остаточне рішення стосовно нього було винесено у запитуваній Стороні згідно з її юрисдикцією;
e) запит зроблено з недотриманням положень цього Договору.
2. Перед тим як відмовити у наданні допомоги відповідно до положень цієї статті, Центральний орган запитуваної Сторони проводить консультації із Центральним органом запитуючої Сторони про можливість надання допомоги відповідно до таких умов, які він вважає необхідними. У разі якщо запитуюча Сторона приймає допомогу відповідно до таких умов, то вона повинна дотримуватися цих умов.
3. Якщо Центральний орган запитуваної Сторони відмовляє у наданні допомоги відповідно до положень цієї статті, то він інформує Центральній орган запитуючої Сторони про причини такої відмови.
Стаття 6
Форма та зміст запитів
1. Запит про надання допомоги складається у письмовій формі і повинен містити:
a) найменування органу, який здійснює розслідування, переслідування або розгляд яких стосується запит;
b) опис предмета та характеру розслідування, переслідування або розгляду, включаючи злочини, які стосуються справи;
c) опис доказів, інформації чи іншої допомоги, що запитується;
d) мету, з якою зроблено запит про надання допомоги щодо запитуваних доказів, інформації чи іншої допомоги.
2. Наскільки можливо та за необхідності, запит має включати:
a) інформацію про особу, у якої необхідно отримати доказ та її місцезнаходження;
b) інформацію про особу, якій має бути вручено документ та її місцезнаходження, її відношення до провадження та спосіб, у який вручення має бути здійснено;
c) інформацію про особу чи предмет та їх можливе місцезнаходження;
d) точний опис місця, що підлягає обшуку, та предметів, які підлягають вилученню;
e) опис способу отримання та фіксації свідчення або заяви;
f) опис свідчення чи заяви, що запитуються, включаючи питання, які слід поставити особі;
g) опис будь-якої особливої процедури, якої необхідно дотримуватися під час виконання запиту настільки, наскільки це не суперечить законодавству запитуваної Сторони;
h) інформацію стосовно грошових виплат та витрат, на які матиме право особа, котру запросили з'явитися до запитуючої Сторони;
i) будь-яку іншу інформацію, що може бути надана до відома запитуваної Сторони, для сприяння виконанню запиту.
3. Якщо запитувана Сторона вважає, що інформації, яку містить запит, не достатньо для його виконання, вона може запитати додаткову інформацію, зазначивши бажаний строк її отримання.
4. Усі запити та документи, що до них додаються, супроводжується перекладом на мову запитуваної Сторони або на англійську мову і скріплюється підписом та офіційною печаткою компетентних органів, якщо Сторони не домовилися про інше.
Стаття 7
Виконання запитів
1. Центральний орган запитуваної Сторони невідкладно виконує запит або передає його органу, до юрисдикції якого це належить. Компетентні органи запитуваної Сторони докладають усіх зусиль в межах своїх повноважень для виконання запиту. Компетентні органи запитуваної Сторони мають повноваження видавати судові повістки, ордери на обшук та арешт чи інші документи, необхідні для виконання запитів.
2. Запити виконуються згідно із законодавством запитуваної Сторони, якщо інше не передбачено цим Договором. У такому випадку, способу виконання, зазначеного у запиті, слід дотримуватися настільки, наскільки він не суперечить законодавству запитуваної Сторони.
3. Якщо запитувана Сторона вважає, що виконання запиту перешкодить розслідуванню, переслідуванню чи розгляду, що триває у цій Стороні, або визначить умови, які вважає необхідними для виконання, запитувана Сторона проводить консультації із запитуючою Стороною. Якщо запитуюча Сторона приймає допомогу на умовах, визначених запитуваною Стороною, вона повинна дотримуватися таких умов.
4. Запитувана Сторона докладає усіх зусиль для дотримання конфіденційності запиту та його змісту, якщо про це просить запитуюча Сторона. Якщо запит не може бути виконаний без порушення конфіденційності, запитувана Сторона повідомляє про це запитуючу Сторону, яка вирішує, чи потрібно, незважаючи на це, виконати запит.
5. Запитувана Сторона надає відповіді на обґрунтовані запити запитуючої Сторони стосовно прогресу у виконанні запиту.
6. Запитувана Сторона повідомляє запитуючу Сторону про результат виконання запиту. Якщо у виконанні запиту відмовлено, виконання затримується чи відкладається, запитувана Сторона повідомляє запитуючу Сторону про причини відмови, затримки чи відкладення.
7. На висловлене прохання запитуючої Сторони запитувана Сторона повідомляє дату та місце виконання запиту.
8. Запитувана Сторона може надати згоду на присутність осіб, зазначених у запиті, під час його виконання відповідно до положень свого законодавства.
Стаття 8
Витрати
1. Запитувана Сторона сплачує усі витрати, пов'язані з виконанням запиту, а запитуюча Сторона - винагороду експертам, витрати на переклад, а також витрати, пов'язані з переміщенням осіб згідно із положеннями статей 13, 14 та 15 цього Договору.
2. Якщо під час виконання запиту стає очевидним, що завершення його виконання спричинить надмірні витрати, Центральні органи проводять консультації для визначення умов та строків, за яких виконання може бути продовжено.
Стаття 9
Обмеження використання
1. Центральний орган запитуваної Сторони може звернутися до запитуючої Сторони з проханням не використовувати будь-яку інформацію чи докази, отримані відповідно до положень цього Договору під час здійснення будь-якого розслідування, переслідування чи розгляду, крім тих, що зазначені у запиті, без попередньої згоди Центрального органу запитуваної Сторони. У разі якщо запитувана Сторона звертається з таким проханням, запитуюча Сторона має дотримуватися цих умов.
2. Центральний орган запитуваної Сторони може звернутися з проханням про те, щоб інформація або докази, надані згідно з цим Договором, залишалися конфіденційними або використовувалися лише відповідно до визначених нею строків та умов, у разі якщо запитувана Сторона звертається з таким проханням, запитуюча Сторона має дотриматися цих умов.

................
Перейти до повного тексту