1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Дію Угоди припинено - див. Постанову КМ № 109 від 07.02.2023 )
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і рятування
( Угоду затверджено Постановою КМ № 1094 від 28.11.2012 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору 13 лютого 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612/1-17485 від 16.02.2023 )
Дата підписання: 12.07.2012
Дата затвердження Україною: 28.11.2012
Дата набрання чинності для України: 18.02.2013
Кабінет Міністрів Україна та Уряд Російської Федерації (далі - Сторони),
беручи до уваги, що Україна і Російська Федерація є учасниками Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, відкриту для підписання в м. Чикаго 7 грудня 1944 року, (далі - Конвенція),
враховуючи стандарти та рекомендовану практику Міжнародної організації цивільної авіації, що стосуються співпраці між пошуково-рятувальними службами суміжних держав,
усвідомлюючи життєво важливе значення, що може мати швидка допомога для людей, які терплять лихо,
домовилися про таке:
Стаття 1.
Для цілей цієї Угоди застосовуються терміни та визначення, що містяться в розділі 1 Додатка 12 до Конвенції.
Стаття 2.
Організація і виконання пошуково-рятувальних операцій здійснюються Сторонами відповідно до цієї Угоди. Як основа для організації і виконання таких операцій застосовуються Додаток 12 до Конвенції та Керівництво з міжнародного авіаційного і морського пошуку і рятування Міжнародної морської організації та Міжнародної організації цивільної авіації.
Ця Угода не регулює питання організації і виконання морського та авіаційного пошуку і рятування на Чорному та Азовському морях.
Стаття 3.
1. Сторони розглядають кордон між суміжними територіями держав Сторін як кордон між їх районами пошуку і рятування. Розмежування районів пошуку і рятування не стосується делімітації будь-яких просторів між державами Сторін та не шкодить їм.
2. Кожна Сторона забезпечує наявність у її районі пошуку і рятування авіаційних пошуково-рятувальних служб (далі - пошуково-рятувальні служби). Такі служби забезпечують цілодобове чергування.
3. Компетентними органами, відповідальними за реалізацію цієї Угоди, є:
від Української Сторони - Міністерство надзвичайних ситуацій України, або будь-яка особа, або організація, уповноважені здійснювати функції, що виконуються цим Міністерством;
від Російської Сторони - Міністерство транспорту Російської Федерації, або будь-яка особа, або організація, уповноважені здійснювати функції, що виконуються цим Міністерством.
Сторони повідомляють одна одній дипломатичними каналами про зміни, що стосуються їх компетентних органів, відповідальних за реалізацію цієї Угоди.
Стаття 4.
Заходи з пошуку і рятування на території та в повітряному просторі України та Російської Федерації, здійснюються згідно із законодавством та правилами держави відповідної Сторони.
Стаття 5.
1. Якщо пошуково-рятувальна служба держави однієї Сторони одержує повідомлення про авіаційну подію або інцидент у своєму районі пошуку і рятування, ця служба негайно вживає всіх необхідних заходів з пошуку і рятування.
2. Якщо пошуково-рятувальна служба держави однієї Сторони одержує повідомлення про авіаційну подію або інцидент у районі пошуку і рятування держави іншої Сторони, ця служба негайно інформує про таку подію або інцидент пошуково-рятувальну службу держави іншої Сторони.
3. Якщо у пошуково-рятувальної служби держави однієї Сторони в ситуації, зазначеній у пункті 1 цієї статті, виникла необхідність у допомозі пошуково-рятувальної служби держави іншої Сторони, вона може запитати про таку допомогу. У цьому випадку Сторона, що запросила допомоги, вживає всіх заходів щодо якнайшвидшого допуску на територію своєї держави пошуково-рятувальних сил та засобів держави іншої Сторони. Подальші заходи вживаються у взаємодії пошуково-рятувальних служб держав обох Сторін.

................
Перейти до повного тексту