1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Вірменія про торговельно-економічне співробітництво на 1993 рік
Уряд України та Уряд Республіки Вірменія, надалі іменуються Сторони,
грунтуючись на традиційних торговельно-економічних зв'язках, що склалися,
враховуючи взаємну заінтересованість у подальшому поглибленні і розширенні двостороннього економічного співробітництва,
вирішили укласти цю Угоду і домовилися про наступне:
Стаття 1
Сторони, керуючись принципами рівності, взаємної вигоди та заінтересованості, будуть використовувати всі необхідні засоби для розвитку і розширення торговельно-економічних відносин між центральними і територіальними органами, господарськими суб'єктами, незалежно від їх форм власності, дотримуючись законодавчих і нормативних актів, що діють в обох державах.
Кожна із Сторін утримується від дій, які можуть завдати економічної шкоди іншій Стороні.
Стаття 2
Сторони забезпечують взаємну поставку найважливіших видів сировини, продукції і товарів народного споживання згідно з додатками N 1 і 2.
Погоджені номенклатура і обсяги поставок найважливіших видів продукції можуть бути змінені або доповнені за спільною домовленістю Сторін.
Стаття 3
Сторони доручають відповідним міністерствам, відомствам та іншим господарським суб'єктам завершити до 01.12.92 укладання договорів на поставку продукції, включеної до додатків N 1 і 2 цієї Угоди.
З метою забезпечення поставок і контролю за виконанням взятих на себе зобов'язань Сторони доручать заінтересованим міністерствам і відомствам провести роботу по організації галузевих представництв.
Стаття 4
Сторони створюють сприятливі умови господарським суб'єктам у збереженні і розвитку взаємних поставок продукції та товарів не включених до додатків N 1 і 2.
Сторони будуть сприяти в забезпеченні зв'язків по кооперації, що склалися, між підприємствами держав з поставок сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, в тому числі, що виробляються монопольно і застосовуються в технологічно пов'язаних виробництвах.
Сторони доручають відповідним організаціям забезпечити виробництво найважливішої продукції по замкнутому технологічному ланцюгу для задоволення в ній потреб кожної держави та оформити відповідними протоколами (договорами) взаємні поставки цієї продукції.
Стаття 5
Усі розрахунки і платежі щодо поставки продукції і товарів, а також надання послуг здійснюються згідно з умовами платіжної угоди, яка укладається між відповідними уповноваженими банками Сторін. Допускається коригування вартості продукції Сторін, що поставляється за курсом цін, який складається.
Взаємопоставки повинні контролюватися через кореспондентські рахунки центральними (національними) банками, які щоквартально будуть надавати один одному інформацію.
Стаття 6
Сторони у разі запровадження національної валюти будь-якою із Сторін регулюють порядок розрахунків і платежів окремою додатковою угодою, яку укладають між собою уповноваженні банками Сторін не пізніше як за два місяці після оголошення про таке запровадження національної валюти.
Стаття 7
Сторони будуть сприяти створенню і функціонуванню спільних підприємств, в тому числі з участю третіх країн на їх і поза їх територіями, організації міждержавних технологічних промислових комплексів з найважливіших напрямків, що забезпечують ефективне функціонування промисловості, її інтеграції з урахуванням законодавств кожної держави. Сторони доручать відповідним органам республік провести роботу по організації спільного інвестування об'єктів, що мають взаємний інтерес.
Стаття 8
Сторони будуть надавати всесторонню підтримку об'єднанням, організаціям і підприємствам-учасникам будівництва на території України і Вірменії об'єктів, що визначені міждержавними угодами.
Стаття 9
Порядок транспортування і транзиту вантажів через території Сторін визначається окремою угодою між відповідними відомствами Сторін.
Стаття 10
Сторони не допускають реекспорту продукції і товарів, які будуть поставлятися відповідно до цієї Угоди, за виключенням випадків надання допомоги щодо ліквідації стихійного лиха та катастроф або за додатковою домовленістю.
Стаття 11
Сторони заохочують участь фізичних і юридичних осіб обох держав у міжнародних виставках і ярмарках, що проводяться в цих країнах, взаємні контакти ділових людей, обмін комерційною інформацією і розвивати інші форми торговельно-економічного співробітництва.
Стаття 12
Сторони домовились про взаємонадання щоквартальної інформації про взаємні поставки найважливіших видів продукції, визначені в додатках N 1 і 2; про нормативні документи, що прийняті по ціноутворенню, стягуванню мита, ліцензуванню і квотуванню експорту-імпорту товарів та інших регламентуючих документів, що діють на територіях Сторін.
Стаття 13
У випадку виникнення спорів по тлумаченню або застосуванню положень даної Угоди Сторони будуть вирішувати їх шляхом переговорів з урахуванням норм міжнародного права.
За обопільною згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни або доповнення.
Стаття 14
Угода набуває чинності з моменту її підписання і діє протягом 1993 року.
Вчинено в м.Києві 6 листопада 1992 р. у двох примірниках, українською і вірменською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України За Уряд Республіки Вірменія (підпис) В.Євтухов (підпис) В.Читечян
Приложение 1
Поставка
важнейших видов сырья, продукции и товаров народного потребления в 1993 году из Украины в Республику Армения
——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Единица | |
Наименование |измере- |Количество |
|ния | |
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Угольная промышленность
Уголь тыс.т 4,0
Черная металлургия
Прокат черных металлов готовый тыс.т 119,2
Трубы стальные - всего тыс.т 34,5
Цветная металлургия
Прокат латунный тонн 1868 1)
Прокат медный тонн 650 1)
Прокат медно-никелевый тонн 86 1)
Алюминий вторичный тонн 1738 2)
Химическая и нефтехимическая промышленность
Шины для грузовых автомобилей тыс.шт. 25,0
Шины для легковых автомобилей тыс.шт. 52,6
Сельхозшины тыс.шт. 1,7
Лента конвейерная тыс.кв.м 5,0
Ремни клиновые тыс.шт. 62,4
Рукава с металлоплеткой тыс.м.о. 6,3
Рукава пневматические тыс.м.п 20,0
Рукава напорные свеше 16 мм тыс.м.п 7,0
Рукава напорные 6-13 мм. тыс.м.п 110,0
Сода кальцинированная тыс.т 3,5
Смола КУ-2-8 тонн 2
Лента ПХЛ тыс.м 10
Полиэтилен высокого давления тонн 2000
Полистирол ударопрочный тонн 500
Полистирол суспензионный тонн 50
Сополимер АБС тонн 200
Смола ПВК тонн 10,3
Поролон тонн 150
Полиамид 6 первичный тонн 20
Полиамод 66 тонн 6,3
Лаки масляные тонн 56,5
Нитропродукция тонн 218
Эмали масляные тонн 293
Эмали ПХВ тонн 27
Двуокись титана тонн 120
Пигмент ж/о красный тонн 9,1
Мастика тонн 4,2
Сурик железный сухой тонн 80

................
Перейти до повного тексту