1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ № 329 від 25.04.2012 ) ( Зміни до Угоди див. в Угоді від 14.03.2017 )
Дата підписання: 22.12.2011
Дата затвердження Україною: 25.04.2012
Дата набрання чинності для України: 01.08.2012
Кабінет Міністрів України та Уряд Турецької Республіки (далі - Сторони),
беручи до уваги Угоду між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємну відмову від оформлення віз для власників дипломатичних, службових або спеціальних паспортів від 7 квітня 1994 року,
керуючись бажанням подальшого розвитку дружніх відносин між двома державами,
прагнучи до спрощення порядку короткострокових поїздок громадян своїх держав,
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Громадяни держави однієї Сторони в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і перебувають на території держави іншої Сторони без віз на підставі дійсних проїзних документів, зазначених у Додатку до цієї Угоди, за умови, що строк їхнього безперервного перебування не перевищує тридцяти (30) днів від дати їхнього в'їзду. При цьому сумарний термін їх перебування на території держави іншої Сторони не повинен перевищувати дев'яносто (90) днів протягом ста вісімдесяти (180) днів.
2. Громадяни держави однієї Сторони, які мають дійсні проїзні документи, зазначені у Додатку до цієї Угоди, і мають намір перебувати на території держави іншої Сторони більше максимального строку перебування без віз, передбаченого пунктом 1 цієї статті, або з метою працевлаштування, об'єднання з родиною або навчання на території держави іншої Сторони, зобов'язані отримати візу у відповідності з законодавством держави цієї Сторони.
Стаття 2
Громадяни держави однієї Сторони в'їжджають на територію держави іншої Сторони і виїжджають з неї, користуючись пунктами пропуску через державний кордон, відкритими для міжнародного пасажирського сполучення, у відповідності з законодавством держави іншої Сторони.
Стаття 3
Громадяни держави однієї Сторони, які мають дозвіл на тимчасове перебування чи постійне проживання на території держави іншої Сторони, в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом та перебувають на території цієї держави без візи.
Стаття 4
Ця Угода не обмежує права компетентних органів держави однієї Сторони відмовити у в'їзді на територію своєї держави або скасувати дозвіл на тимчасове перебування чи постійне проживання громадян держави іншої Сторони з міркувань національної безпеки, захисту громадського порядку чи здоров'я населення у відповідності з законодавством її держави.
Стаття 5
Громадяни держави однієї Сторони в разі втрати чи пошкодження їх дійсних проїзних документів під час перебування на території держави іншої Сторони виїжджають з території цієї держави на підставі нових дійсних проїзних документів, виданих їм дипломатичним представництвом або консульською установою держави їх громадянства, та не зобов'язані отримувати візу чи будь-які інші дозволи компетентних органів держави перебування.
Стаття 6
Громадянам держави однієї Сторони, які не можуть виїхати з території держави іншої Сторони протягом тридцяти (30) днів з дати їхнього в'їзду або протягом дії їхньої візи чи дозволу на тимчасове перебування чи постійне проживання внаслідок обставин нездоланної сили (захворювання, стихійного лиха тощо), за наявності документального або іншого достовірного підтвердження таких причин, продовжується строк їх безперервного перебування без віз, дії візи або дозволу на тимчасове перебування чи постійне проживання у відповідності з законодавством держави в'їзду на період, необхідний для повернення до держави їх громадянства, тимчасового або постійного проживання.
Стаття 7
1. Сторони, не пізніше, ніж через тридцять (30) днів з дати підписання цієї Угоди, дипломатичними каналами обмінюються зразками своїх дійсних проїзних документів, зазначених у додатку до цієї Угоди.

................
Перейти до повного тексту