- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Куба про торгово-економічне співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом
N 829-XIV від 06.07.99, ВВР, 1999, N 34, ст.293 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Куба, в подальшому "Договірні Сторони",
прагнучи до подальшого розвитку торговельно-економічних відносин між двома країнами на основі принципів рівноправності та взаємної вигоди,
бажаючи створити юридичні підстави та сприятливі умови для розвитку взаємних торговельно-економічних відносин,
домовилися про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони підтверджують свою готовність сприяти та розвивати взаємний обмін товарами та послугами, а також економічне співробітництво між українськими і кубинськими підприємствами у відповідності до діючого законодавства своїх країн та на основі принципів і практики, визнаних у міжнародній торгівлі.
Стаття 2
Договірні Сторони в усьому, що стосується взаємного обміну товарами та послугами, а також в інших формах економічних зв'язків, будуть брати до уваги норми та рішення Світової Організації Торгівлі (СОТ), а також положення цієї Угоди та у відповідності до них нададуть одна одній режим найбільшого сприяння, недискримінації та рівності можливостей у взаємній торгівлі.
Режим найбільшого сприяння буде застосовуватись у всіх питаннях, що стосуються видачі дозволів на експорт та імпорт, зборів та мит, а також інших зборів різного характеру, які діють чи могли б бути застосовані при імпорті, експорті, транзиті та складуванні товарів, до всього, що стосується процедури їх застосування, включаючи і митні правила та формальності.
Договірні Сторони також підтверджують взаємне надання режиму найбільшого сприяння з усіх питань, що пов'язані з перевезенням товарів; згідно із законодавством та правилами своїх країн вони надаватимуть сприяння на своїй території в транзиті товарів, що походять з території іншої Сторони, а також товарів, які слідують в треті країни, та товарів походженням з третіх країн, що слідують в іншу Договірну Сторону.
Стаття З
Режим найбільшого сприяння не поширюється на переваги та привілеї:
- які випливають з участі кожної з Договірних Сторін у митних союзах, зонах вільної торгівлі та інших формах регіональної економічної інтеграції;
- які одна з Договірних Сторін надала або надасть сусіднім країнам з метою полегшення прикордонної або прибережної торгівлі;
- які Договірні Сторони надають або нададуть країнам, що розвиваються, на основі міжнародних угод.
Стаття 4
Обмін товарами та надання послуг між підприємствами України та Республіки Куба буде здійснюватися на основі контрактів та інших документів в залежності від видів торгівлі, які звичайно застосовуються в міжнародній практиці та у відповідності до положень діючого законодавства обох країн.
Підприємства Договірних Сторін, якщо інше явно не оговорюється в контрактах, будуть застосовувати у взаємній торгівлі умови покупки та перевезення INСОТЕRМS 1990 р.
Стаття 5
Ціни контрактів купівлі-продажу, які підписуються підприємствами Договірних Сторін на постачання товарів та надання послуг з метою здійснення двосторонньої торгівлі, яка випливає з цієї Угоди, базуються на цінах основних світових ринків на товари і послуги відповідної якості та технічного рівня.
Стаття 6
Взаємні платежі, що випливають з виконання контрактів на постачання товарів та послуг між українськими та кубинськими підприємствами, здійснюються у вільно конвертованій валюті, яку згоджують Договірні Сторони, а спосіб платежів встановлюється у відповідних угодах.
Уповноважені Сторонами банки у випадку необхідності встановлюють технічні банківські процедури для забезпечення операцій, які випливають з цієї Угоди.
Стаття 7
Договірні Сторони, у відповідності до законодавства своїх країн, надаватимуть допомогу в розвитку різних видів компенсаційної торгівлі, промислової кооперації, створенні економічних асоціацій, спільних підприємств, а також будь-якої іншої форми торгово-економічного співробітництва.
В той же час Сторони надаватимуть одна одній на взаємній основі необхідні пільги при оформленні, записі чи перенесенні до відповідного Реєстру промислової власності патентів, торгових марок, торговельних найменувань, позначень та найменувань місць походження, які захищають товари, що виробляються кожною країною, у відповідності до діючого законодавства своїх країн та з належним дотриманням підписаних ними міжнародних угод.
Стаття 8
Договірні Сторони будуть сприяти відкриттю та діяльності на своїх територіях державних комерційних представництв, а також філій та офісів представництв фірм, компаній, банків та інших установ, діяльність яких пов'язана з двостороннім торгово-економічних співробітництвом, у відповідності до норм та законодавчих актів, які діють в кожній з країн.
................Перейти до повного тексту