1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про взаємні поїздки громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ 793 від 02.09.2010 )
Дата підписання:
Дата затвердження Україною:
Дата набрання чинності для України:
15.06.2010
02.09.2010
24.10.2010
Кабінет Міністрів України та Уряд Чорногорії (далі - "Договірні Сторони"),
прагнучи подальшого розвитку дружніх відносин та співробітництва між двома державами,
бажаючи спростити режим взаємних поїздок своїх громадян між двома державами,
домовилися про таке:
Стаття 1
(1) Громадяни держав Договірних Сторін, які користуються дійсними документами, передбаченими в Додатках 1 і 2 до цієї Угоди, мають право в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати на території держави іншої Договірної Сторони без віз терміном до 90 (дев'яноста) днів протягом ста восьмидесяти днів (180) з дати першого в'їзду.
(2) Термін перебування, передбачений в пункті (1) цієї статті, може бути збільшений відповідно до національного законодавства кожної з Договірних Сторін.
Стаття 2
(1) Громадяни держав Договірних Сторін, які бажають перебувати на території держави іншої Договірної Сторони більше ніж 90 (дев'яносто) днів, мають звернутися до дипломатичних представництв і консульських установ іншої Договірної Сторони для оформлення відповідних віз.
(2) Положення статті 1 (1) цієї Угоди не застосовуються до громадян держави однієї Договірної Сторони, які в'їжджають на територію держави іншої Договірної Сторони з метою працевлаштування.
(3) Компетентні органи однієї Договірної Сторони скасовують всі збори щодо оформлення віз для громадян держави іншої Договірної Сторони.
Стаття 3
Громадяни держави однієї Договірної Сторони можуть в'їжджати та виїжджати з території держави іншої Договірної Сторони через міжнародні пункти пропуску через державний кордон.
Стаття 4
Під час перетину державного кордону громадяни держав Договірних Сторін зобов'язуються дотримуватися правил і процедур, встановлених чинним внутрішнім законодавством іншої держави Договірної Сторони.
Стаття 5
Ця Угода не обмежує право кожної з держав Договірних Сторін відмовити у в'їзді або зменшити термін перебування на її території громадян держави іншої Договірної Сторони відповідно до внутрішнього законодавства кожної з держав Договірних Сторін.
Стаття 6
(1) Громадяни держави однієї Договірної Сторони, у випадку втрати документів, передбачених в Додатках 1 і 2 до цієї Угоди, на території держави іншої Договірної Сторони, мають негайно повідомити про це компетентні органи держави цієї іншої Договірної Сторони. В такому випадку компетентні органи видають довідку, що підтверджує втрату документів.
(2) Дипломатичні представництва або консульські установи держав Договірних Сторін мають видати своїм громадянам, які зазначені в пункті (1) цієї статті, новий дійсний документ для виїзду за кордон.
Стаття 7
Договірні Сторони мають дипломатичними каналами повідомити одна одну про зміни порядку в'їзду, перебування, проїзду транзитом або виїзду не пізніше ніж за 15 (п'ятнадцять) днів до набрання такими змінами чинності.
Стаття 8
Договірні Сторони можуть за взаємною згодою вносити зміни і доповнення до цієї Угоди шляхом підписання окремих Протоколів. Ці Протоколи є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 9

................
Перейти до повного тексту