- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Технічна угода
між Пенсійним фондом України та Службою закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування Литовської Республіки про порядок призначення, переказу та виплати пенсій
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: | 19.01.2010 19.01.2010 |
Стаття 1
Ця Технічна угода між Пенсійним фондом України та Службою закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування Литовської Республіки про порядок призначення, переказу та виплати пенсій (далі - Технічна угода) визначає порядок призначення, переказу та виплати пенсій, а також допомоги на поховання, передбачених:
- для Української Сторони - підпунктами 1, 2, 3, 4, 5 (у частині пенсій), 9 пункту 1 статті
2 та пунктом 2 статті
26 Договору (текст Договору українською мовою) або підпунктами 2, 3, 4, 5, 6 (у частині пенсій), 9 пункту 1 статті 2 та пунктом 2 статті 26 Договору (текст Договору російською мовою), а також статтею
3 Угоди;
- для Литовської Сторони - підпунктами 2, 3, 4, 5, 9 пункту 1 статті
2 й пунктом 2 статті
26 Договору, а також статтею 3
Угоди.
Із цією метою Сторонами використовуються формуляри UA-LT 1/LT-UA 1, UA-LT 2/LT-UA 2, UA-LT 3/LT-UA 3, UA-LT 4/LT-UA 4, UA-LT 5/LT-UA 5, UA-LT 6/LT-UA 6, UA-LT 7/LT-UA 7, UA-LT 8/LT-UA 8 та відомості N 1 і N 2, які є невід'ємною частиною цієї Технічної угоди.
Стаття 2
Терміни, що вживаються в цій Технічній угоді, є ідентичними з термінами
Договору та
Угоди.
Стаття 3
Призначення та виплата пенсій, передбачених
Договором, здійснюються Сторонами на підставі формулярів UA-LT 1/LT-UA 1, UA-LT 2/LT-UA 2, UA-LT 3/LT-UA 3, UA-LT 8/LT-UA 8 та документів про страховий (трудовий) стаж, довідок про доходи (заробітну плату) й інших документів, необхідних для призначення пенсій відповідно до національного законодавства держав кожної зі Сторін.
Переклад документів, що додаються, з української мови на литовську та з литовської мови на українську не потребується.
Стаття 4
Якщо в особи право на пенсію виникає тільки в результаті підсумовування страхового (трудового) стажу, набутого відповідно до законодавства обох держав, то Сторони до перелічених у статті 3 цієї Технічної угоди документів додають формуляр UA-LT 5/LT-UA 5 з підтвердженням страхового (трудового) стажу, накопиченого за застосовуваним ними законодавством.
Для реалізації пункту 1 статті
16 Договору Сторони надають одна одній формуляр UA-LT 6/LT-UA 6 з підтвердженням страхового стажу менше року, а також для Литовської Сторони - з підтвердженням українського страхового стажу з 1 червня 1991 р. до 31 грудня 1991 р.
Для обміну інформацією Сторони надають одна одній формуляр UA-LT 4/LT-UA 4.
Стаття 5
У разі переїзду пенсіонера з території однієї держави на територію іншої після набрання чинності
Договором переказ пенсій здійснюється на підставі формуляра UA-LT 4/LT-UA 4 з підтвердженням його легального місця проживання.
Стаття 6
Виплата недоотриманих сум пенсій у зв'язку зі смертю пенсіонера та допомоги на поховання здійснюється на підставі формуляра UA-LT 7/LT-UA 7 з доданням необхідних для цих виплат документів.
Стаття 7
Пенсії та допомоги виплачуються Стороною держави проживання одержувача пенсії чи допомоги за поточний квартал на підставі платіжних відомостей, які Сторони складають щокварталу (додатки 1, 2) і два примірники яких надсилають одна одній не пізніше 10 числа третього місяця кварталу. Другий примірник відомостей з відміткою про виплату або із зазначенням причин невиплати пенсій і допомоги Сторони повертають одна одній.
Розмір пенсії та допомоги в платіжній відомості зазначається:
Українською Стороною - у гривнях та євро;
Литовською Стороною - у литах та євро.
Курс валют установлюється на день складення платіжних відомостей відповідно до курсу валют Національного банку України й Банку Литви та зазначається в кожній відомості.
Стаття 8
Переказ грошових коштів для виплати пенсій і допомоги здійснюється щокварталу, одночасно з надісланням платіжної відомості й з урахуванням невиплачених сум пенсій і допомоги за попередній квартал.
Стаття 9
Сторони забезпечують переказ грошових коштів для виплати пенсій і допомоги, зазначених у платіжній відомості (ураховуючи невиплачені суми за попередній квартал), на рахунки обслуговуючих їх банків у євро. Номера рахунків обслуговуючих банків Сторони доводять до відома одна одній.
Стаття 10
Сторони проводять взаємні звірення витрачених грошових сум на виплату пенсій і допомоги на підставі документів про переказ сум грошових коштів після закінчення поточного року.
Стаття 11
Пенсійний фонд України несе витрати, пов'язані:
- з переказом на банківський рахунок Служби закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування Литовської Республіки грошових коштів на виплату пенсій і допомоги, призначених в Україні особам, які проживають на території Литовської Республіки;
- з виплатою пенсій і допомоги, призначених у Литовській Республіці особам, які проживають на території України.
Стаття 12
Служба закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування Литовської Республіки несе витрати, пов'язані:
- з переказом на банківський рахунок Пенсійного фонду України грошових коштів на виплату пенсій і допомоги, призначених у Литовській Республіці особам, які проживають на території України;
- з виплатою пенсій і допомоги, призначених в Україні особам, які проживають на території Литовської Республіки.
Стаття 13
Сторони обмінюються документами, необхідними для призначення та виплати пенсій і допомоги, а також інформацією про зміну місця проживання або смерті одержувача пенсії або допомоги, негайно надаючи одна одній формуляр UA-LT 4/LT-UA 4.
................Перейти до повного тексту