- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Прокуратурою Республіки Гватемала в боротьбі з транснаціональною злочинністю
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: 24.03.2010 | 24.03.2010 14.04.2010 |
Генеральна прокуратура України та Прокуратура Республіки Гватемала, далі - Сторони,
- ґрунтуючись на загальновизнаних нормах міжнародного права і міжнародних договорів;
- надаючи особливого зазначення зусиллям, спрямованим на захист прав і свобод людини;
- з метою встановлення та розвитку двостороннього співробітництва в боротьбі з транснаціональною злочинністю, зокрема, торгівлею людьми, контрабандою наркотиків, корупцією та відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом;
- керуючись принципами суверенітету, рівноправності, взаєморозуміння та взаємних інтересів, добросовісного виконання зобов'язань, і поваги до прав людини;
- ґрунтуючись на взаємному прагненні Сторін розвивати співробітництво з питань, які становлять взаємний інтерес, найбільш ефективним способом,
ДОМОВИЛИСЬ ПРО НАСТУПНЕ:
1. Сторони в межах своєї компетенції відповідно до законодавства своїх держав будуть розвивати співробітництво у сферах своєї діяльності, в галузі запобігання та подолання транснаціональної організованої злочинності, зокрема, торгівлі людьми, зброєю та боєприпасами, контрабанди наркотиків, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, та корупції.
2. Співробітництво в межах цього Меморандуму здійснюється Сторонами шляхом обміну інформацією та документами стосовно злочинів, зазначених в пункті 1 Меморандуму, та причетних до них осіб.
При цьому Сторони, дотримуючись вимог конфіденційності, обмінюються інформацією стосовно громадян своїх держав, іноземних громадян та осіб без громадянства, які перебувають під слідством у зв'язку із вчиненням на території держави іншої Сторони зазначеної вище категорії злочинів.
3. Сторони вживають всіх можливих заходів в межах своїх повноважень, щоб сприяти ефективному і своєчасному виконанню запитів про екстрадицію та правову допомогу у кримінальних справах про злочини, зазначені в пункті 1 Меморандуму.
4. Сторони розширюють професійні контакти і відносини між своїми співробітниками з метою вдосконалення форм співпраці, обміну досвідом та інформацією, зокрема, щодо правових систем, чинного законодавства, текстів законодавчих та інших нормативних актів, статистичних та аналітичних даних, повідомлень, що стосуються боротьби з транснаціональною злочинністю.
5. Сторони також співпрацюють з питань підготовки і підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих кадрів, наукового, методичного та інформаційного забезпечення цієї діяльності, направлення делегацій з навчальними візитами для обговорення питань, що представляють взаємний інтерес.
6. З метою реалізації положень цього Меморандуму Сторони зносяться одна з одною безпосередньо, що не виключає використання ними дипломатичних каналів.
Для безпосередніх зносин використовуються наступні адреси та засоби зв'язку:
українська Сторона:
Генеральна прокуратура України
Міжнародно-правове управління
................Перейти до повного тексту