- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про взаєморозуміння між Міністерством економіки України і Міністерством закордонних справ Республіки Білорусь у сфері застосування спеціальних (захисних), антидемпінгових і компенсаційних заходів у взаємній торгівлі
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: | 12.06.2009 12.06.2009 |
Міністерство економіки України і Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь (далі - Сторони),
відзначаючи важливість стабільного і поступального розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва,
визнаючи необхідність об'єктивного та неупередженого застосування спеціальних (захисних), антидемпінгових і компенсаційних заходів у взаємній торгівлі,
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Метою цього Меморандуму є встановлення принципів і механізмів співробітництва Сторін у сфері застосування спеціальних (захисних), антидемпінгових і компенсаційних заходів з урахуванням національних інтересів України та Республіки Білорусь.
Стаття 2
1. Співпраця між Сторонами в рамках цього Меморандуму реалізується в таких напрямах:
а) обмін досвідом у сфері застосування спеціальних (захисних), антидемпінгових і компенсаційних заходів;
б) обговорення розвитку міжнародної практики (правил) торговельного захисту, включаючи питання її реалізації (застосування);
в) моніторинг та інформування щодо змін у законодавчих актах держав Сторін з питань застосування спеціальних (захисних), антидемпінгових і компенсаційних заходів і двосторонньої торгівлі товарами.
2. Співпраця між Сторонами повинна реалізовуватися без порушення прав та зобов'язань України і Республіки Білорусь відповідно до міжнародних угод у сфері торговельного захисту, учасниками яких є держави Сторін, а також відповідно до законодавства держав Сторін.
Стаття 3
1. Сторони домовляються здійснювати моніторинг торгівлі товарами між Україною і Республікою Білорусь з подальшим аналізом отриманих матеріалів для визначення чутливих позицій товарообігу.
2. Сторона, яка визначила наявність товарних позицій, тенденції імпорту яких викликають стурбованість, може направити офіційними каналами результати свого моніторингу іншій Стороні та ініціювати проведення двосторонніх консультацій. Запит повинен супроводжуватися статистичною інформацією, а також обґрунтуванням важливості питання для Сторони, яка направляє запит.
................Перейти до повного тексту