- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Мережею боротьби з фінансовими злочинами, Бюро Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки щодо співробітництва в сфері обміну інформацією, яка має відношення до відмивання коштів та фінансування тероризму
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: | 27.05.2009 27.05.2009 |
Державний комітет фінансового моніторингу України та Мережа боротьби з фінансовими злочинами, Бюро Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки (тут і далі кожен окремо - "Сторона" та разом - "Сторони") бажають у дусі співробітництва і взаємної зацікавленості та у рамках національного законодавства держав Сторін, сприяти обміну інформацією для підтримки розслідувань, які мають відношення до відмивання коштів, фінансування тероризму та пов'язаних з ними злочинів.
З цією метою, Сторони, без наміру надання згоди щодо створення юридичних зобов'язань за цим Меморандумом, однак з метою сприяння найбільш повному можливому обміну зазначеною інформацією, домовились про таке:
Обмін інформацією
1. Відповідно до національного законодавства своїх держав та згідно з встановленими процедурами кожна Сторона, у відповідь на запит іншої Сторони, надає наявну інформацію, до якої вона має доступ або яку вона уповноважена збирати відповідно до національного законодавства своєї держави, що може бути необхідною для розслідування відмивання коштів, фінансування тероризму або пов'язаних з ними злочинів. Відповідно до національного законодавства своїх держав та згідно з правилами та процедурами кожна Сторона може надавати таку інформацію за власною ініціативою. Запитуюча Сторона повинна повідомити запитуваній Стороні причину направлення запиту та мету з якою буде використовуватись інформація.
Використання і розкриття інформації, наданої у відповідь на запит або за власною ініціативою
2(а). Запитуюча Сторона використовує та розкриває інформацію, надану на запит виключно з метою та лише тим Сторонам, які визначені у запиті, та відповідно до національного законодавства держави запитуючої Сторони. Щодо надання інформації за власною ініціативою, одержуюча Сторона використовує та розкриває інформацію виключно з метою та лише тим особам, які визначені Стороною, яка надала інформацію.
2(б). Використання або розкриття (включаючи використання або розкриття в адміністративному, досудовому або судовому проваджені) наданої інформації одержуючою Стороною у спосіб, який не відповідає положенням параграфу 2(а), заборонено без отримання одержуючою Стороною попередньої згоди на це від Сторони, яка надала інформацію.
2(в). Кожна Сторона має включити застереження до змісту будь-якої відповіді, яка надається будь-якій третій стороні, включаючи третю сторону, визначену у запиті про надання інформації. Застереження повинно бути визначене таким чином, щоб забезпечувалось інформування третьої сторони про заборону розкриття інформації іншим третім особам без попередньої згоди Сторони, яка надала інформацію, і щоб інформація не використовувалась в якості доказу у судовому провадженні.
Використання і розкриття інформації, яка міститься у запиті
3(а). Положення цього Меморандуму не забороняють запитуваній Стороні надавати іншим компетентним органам держави запитуваної Сторони: зміст запиту, про надання інформації, якщо це необхідно для надання відповіді на запит; або ідентифікаційні дані запитуючої Сторони та фізичної чи юридичної особи, що є об'єктом запиту, для сприяння координації між іншими компетентними органами держави запитуваної Сторони.
................Перейти до повного тексту