1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум
про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо реформування соціального захисту населення України
Дата підписання: 13.05.97 р.
Дата набрання чинності: 13.05.97 р.
Стаття 1. Мета
Уряд України, діючи через Міжвідомчу Комісію з координації напрямів реформування системи соціального захисту (МК), створену розпорядженням Кабінету Міністрів України (КМУ) із працівників Кабінету Міністрів України, Міністерства соціального захисту населення, Міністерства праці, Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Національного агентства з реконструкції та розвитку (НАУРР) та інших заінтересованих міністерств і відомств, та Уряд Сполучених Штатів Америки, діючи через Агентство з міжнародного розвитку (АМР), (далі - Сторони) бажають докласти спільних зусиль стосовно реформування системи соціального захисту населення України (далі - Програма реформ соціального захисту). На виконання цього АМР прагне надати, а Уряд України бажає отримати потрібну технічну допомогу. Таким чином, Сторони уклали цей Меморандум про взаєморозуміння (далі - Меморандум) для визначення своїх намірів щодо зобов'язань на досягнення вказаної мети.
Стаття 2. Зобов'язання сторін
2.1. Уряд США, діючи через АМР, зобов'язується:
надати Уряду України, зацікавленим міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади та підвідомчим їм організаціям в регіонах технічну допомогу у формі взаємного співробітництва, спрямованого на передачу технічного та управлінського досвіду, експертиз, технологій, необхідних для реалізації проектних завдань, та грантів на підтримку реформи соціального захисту населення, починаючи з дати підписання цього Меморандуму до 31 грудня 1999 року, або іншої дати, стосовно якої Сторони домовляються у письмовій формі. Напрями співпраці з міжнародного розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки з метою реформування системи соціального захисту України детальніше викладені у Додатку 1 до цього Меморандуму;
АМР погоджується при формуванні бюджету технічної допомоги для України враховувати пропозиції Уряду України щодо напрямів та форм такої допомоги.
Після затвердження бюджету допомоги АМР Україні інформувати про види допомоги, що надаються за рахунок коштів, виділених для реформування системи соціального захисту, а після закінчення фінансового року - надану допомогу та її результати.
Для надання технічної допомоги АМР використовуватиме послуги недержавних та громадських організацій, про які повідомляє Уряд України.
2.2. Уряд України зобов'язується:
створити Міжвідомчу Комісію (МК), що забезпечуватиме координаційну роботу по реформуванню системи соціального захисту як між міністерствами та відомствами, так і між країнами та організаціями-донорами;
забезпечувати АМР та уповноважені ним організації необхідною для реалізації спільних програм інформацією та включити, в разі необхідності, представників АМР в робочі групи по підготовці нормативних документів та інших пропозицій Уряду України по удосконаленню системи соціального захисту;
забезпечувати контроль за виконанням окремих спільних програм і проектів та за включенням в окремі програми положень щодо захисту та дольового використання допомоги, наданої АМР Уряду України під час реалізації спільних програм; надавати повноважним представникам АМР разом з представниками НАУРР можливість перевіряти на місцях стан надання допомоги та стан звітності;
створити необхідні умови для виконання програм інформування населення про систему соціального захисту через засоби масової інформації, зокрема Держтелерадіо.
Стаття 3. Загальні положення
3.1. Технічна допомога, що надається АМР згідно з цим Меморандумом, вважається допомогою з боку США в рамках Угоди від 7 травня 1992 року між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво.
3.2. Для надання технічної допомоги АМР може підписувати контракти та укладати інші угоди з державними та недержавними організаціями, якщо АМР вважає це за доцільне. Виконання всіх зобов'язань Урядом США згідно з цим Меморандумом залежить від наявності коштів, а також від майбутніх угод між АМР та такими державними і приватними організаціями щодо надання технічної допомоги. Цей Меморандум не має наміру реалізувати ніяке фінансове зобов'язання АМР.
У разі підписання контрактів та угод для виконання проектів допомоги АМР інформує МК про цілі та завдання, на виконання яких укладаються вищезгадані контракти та угоди.
До оголошення про проведення конкурсу (тендеру) на відбір підрядчика залучається представник української сторони, кандидатура якого взаємно погоджується між АМР та МК. Якщо представник української сторони не залучається, АМР погоджується відібрати найбільш кваліфіковану фірму-підрядчика.
3.3. АМР бере на себе фінансові зобов'язання, асигнує та витрачає кошти відповідно до цього Меморандуму лише згідно з відповідним законодавством та правилами Сполучених Штатів.
3.4. У разі надання коштів Україні АМР чи будь-якою державною або недержавною організацією з метою виконання зобов'язань АМР згідно з цим Меморандумом, отримувач вживатиме необхідних заходів для конвертації таких коштів у національну валюту за офіційним курсом Національного банку України. При здійсненні валютних операцій АМР має дотримуватися відповідного законодавства України.
3.5. Отримувач повинен поширювати достовірну інформацію про програму допомоги, яку надає Уряд Сполучених Штатів Америки.
3.6. АМР, МК та НАУРР надаватимуть один одному необхідну інформацію з метою сприяти наданню допомоги та оцінити ефективність такої допомоги, використовуючи інформаційні листи та листи-звіти.
3.7. Цей Меморандум може бути доповнений або змінений за письмовою згодою Сторін. Положення Додатка 1 також можуть бути змінені за письмовою згодою Сторін.
3.8. Цей Меморандум є чинним до 31 грудня 1999 року. У разі необхідності його дію може бути подовжено шляхом обміну письмовими повідомленнями Сторін не пізніше ніж за 60 днів до закінчення терміну дії Меморандуму.
(A) Призупинення дії Меморандуму відбувається у випадку, коли:
(i) Сторони визнають, що склалася надзвичайна ситуація, за якої стає малоймовірним досягнення мети, зазначеної у Меморандумі;
або
(ii) Сторони визначають, що подальше надання допомоги призведе до порушення національного законодавства України або США.

................
Перейти до повного тексту