- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Міністерством сільського господарства і продовольства України та Міністерством сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь про економічне і науково-технічне співробітництво
( Щодо припинення дії міжнародного договору України
21 липня 2022 року див. Лист
Міністерства закордонних справ
N 72/14-612/1-58466 від 05.08.2022 )
Дата підписання: 12.05.1997
Дата набрання чинності для України: 12.05.1997
Міністерство сільського господарства і продовольства України і Міністерство сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь, які надалі іменуються "Сторони", керуючись прагненням розвивати і зміцнювати взаємовигідне співробітництво і встановлювати прямі зв'язки між об'єднаннями, підприємствами, організаціями України та Республіки Білорусь, що надалі іменуються "Партнери", домовились про таке:
Стаття 1
Сторони в межах своєї компетенції згідно з чинним законодавством своїх держав всіляко сприятимуть і допомагатимуть безпосереднім учасникам економічного і науково-технічного співробітництва кожної із Сторін на всіх його рівнях.
Стаття 2
Економічне, науково-технічне і виробниче співробітництво між Сторонами буде здійснюватись по таких основних напрямках:
1. Рослинництво: селекція, насінництво, виробництво протеїну рослинного походження, вирощування сільськогосподарських культур, у тому числі пшениці, ячменю, картоплі, із використанням передових технологій, рослинних генетичних ресурсів, екологічно чистих методів і засобів захисту рослин.
2. Тваринництво: розведення високопродуктивних сільськогосподарських тварин на базі сучасного кормовиробництва, в тому числі м'ясного тваринництва.
3. Механізація та автоматизація агропромислового виробництва: розробка та застосування нових виробничих технологій, випробування сільськогосподарської техніки, використання відновлюваних джерел енергії для сільськогосподарських цілей.
4. Економіка: економічне регулювання у взаєморозрахунках агропромислового виробництва.
Інші напрямки співробітництва можуть бути включені до Угоди за взаємною домовленістю.
Стаття 3
Сторони будуть сприяти також здійсненню і розширенню взаємовигідної торгівлі сільськогосподарською продукцією, матеріалами, обладнанням, енергоносіями і технологічними лініями малих потужностей з переробки та упаковки сільськогосподарської продукції, проводячи з цією метою регулярні двосторонні консультації.
Стаття 4
Сторони підтверджують свої зобов'язання, що випливають із чинних міжнародних конвенцій та угод з питань ветеринарних вимог щодо експорту та імпорту тварин та тваринницької сировини, погоджувати і проводити спільні прикордонні протиепізоотичні заходи.
Стаття 5
Сторони при дотриманні вимог міжнародних конвенцій щодо виконання умов карантину рослин, учасниками яких вони є, розроблятимуть засоби боротьби з бур'янами і хворобами сільськогосподарських культур.
З метою дотримання вимог по охороні ґрунтів і навколишнього середовища всі нові технології перед їх масовим застосуванням Сторони зобов'язуються перевіряти на станціях випробування.
................Перейти до повного тексту