1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
про співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Словацької Республіки в галузі протиповітряної оборони
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
26.02.1997
26.02.1997
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Словацької Республіки, які надалі іменуються Сторонами, виходячи з положень Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Словацької Республіки про співробітництво у військовій галузі від 28 жовтня 1993 року, дійшли згоди про таке:
Стаття 1
Основними напрямками співробітництва вважати:
1. Організацію взаємного обміну досвідом у галузі будівництва й застосування сил протиповітряної оборони (ППО).
2. Взаємне надання інформації про:
2.1. Способи застосування збройних сил у воєнних конфліктах у сучасних умовах.
2.2. Нові зразки озброєння і військової техніки, способи її використання, обмін досвідом про її застосування та консультації.
2.3. Умови експлуатації, ремонт і продовження визначених ресурсів озброєння і військової техніки, постачання запасними частинами та іншими необхідними матеріальними засобами.
2.4. Наявні і перспективні зразки навчально-тренувальних засобів, а також розвиток співробітництва в їх розробці та використанні.
3. Співробітництво з питань:
3.1. Взаємного узгодження заходів, необхідних для забезпечення інформаційної взаємодії між Сторонами про повітряну обстановку, польотів повітряних суден у прикордонній смузі та запланованих перельотів державного кордону, забезпечення безпеки польотів, а також надання допомоги екіпажам, що зазнають лиха в прикордонній смузі.
3.2. Забезпечення військових повітряних перевезень і щорічних планів співробітництва між Сторонами.
3.3. Проведення навчально-бойових стрільб, бомбометань, пусків ракет частинами родів військ на полігонах Сторін за окремими узгодженнями і контрактами у відповідності до чинного законодавства держав.
3.4. Навчання на короткострокових курсах персоналу, що обслуговує озброєння і військову техніку за окремими контрактами.
3.5. Ремонту, продажу та взаємовигідного обміну запасними частинами, агрегатами чи окремими блоками озброєння та військової техніки ППО.
3.6. Взаємного обміну інформацією щодо надійності озброєння та техніки ППО, що знаходиться на озброєнні Сторін.
Стаття 2
Польоти військових повітряних суден у прикордонній смузі на всіх висотах при віддаленні 5 (п'ять) км та ближче від державного кордону здійснюються після взаємного повідомлення Сторін.
Повідомлення здійснюється не пізніше ніж за дві доби, а в надзвичайних ситуаціях - негайно, за формою:
аеродром вильоту;
дата і час здійснення польоту;
район і маршрут польоту;
висота і швидкість польоту;
тип та кількість військових повітряних суден;
належність повітряного судна (військове чи цивільне) і його завдання.
Стаття 3
Переліт державного кордону здійснюється по встановлених коридорах після одержання підтвердження відповідних органів Сторін.
В особливих випадках перельоти повітряних суден через державний кордон можуть виконуватися поза встановленими коридорами після узгодження органами управління повітряним рухом (УПР) Сторін умов перельоту.
Розпізнавання повітряних об'єктів, які перелітають державний кордон, і передача управління їх польотами здійснюється органами УПР Сторін згідно з чинними міжнародними актами про повітряне сполучення.

................
Перейти до повного тексту