- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Італійської Республіки щодо співробітництва в галузі військової географії
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: 08.10.2008 | 08.10.2008 |
Міністерство оборони України та Міністерство оборони Італійської Республіки, (далі - Сторони),
ґрунтуючись на положеннях Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Італійської Республіки про військове співробітництво, підписаної 17 березня 1998 року в місті Рим,
визнаючи необхідність розвитку взаємодії, обміну і використання інформації та технічного обладнання в галузі військової географії,
домовились про таке:
Стаття 1
Визначення термінів
"Військова географія" включає в себе поняття географії, геодезії, астрономії, гравіметрії, геофізики, топографії, гідрографії, фотограмметрії, картографії, цифрових картографічних даних з метою забезпечення потреб відповідних військових структур.
"Географічні роботи" - комплекс геодезичних, астрономічних, гравіметричних, геофізичних, топографічних, гідрографічних, картографічних робіт по виробництву топографічних, морських і аеронавігаційних карт та цифрової картографічної продукції.
"Географічні матеріали (продукція)" - матеріали (продукція), які створюються в процесі географічних робіт.
"Цифрові географічні дані" - частина географічних матеріалів (продукції), яка містить інформацію топографічних, морських і аеронавігаційних карт, а також матеріали дистанційного зондування Землі в цифровій (растровій, векторній або матричній) формі.
"Дистанційне зондування Землі" - комплекс заходів, які спрямовані на отримання даних про Землю з відстані (повітря або космосу) з використанням електромагнітного випромінювання різних діапазонів частот.
"Актуальні репродукційні матеріали" - дублікати географічної продукції, зміст яких відповідає сучасним матеріалам географічних робіт.
Стаття 2
Мета Угоди
Метою цієї Угоди є створення правової основи, необхідної для поглиблення співробітництва між Сторонами в галузі військової географії, для вирішення наступних завдань:
вдосконалення можливостей Сторін з топогеодезичного забезпечення Збройних Сил, включаючи тренування фахівців;
уникнення дублювання зусиль при створенні військово-географічної продукції та даних;
розробка та виконання спільних географічних проектів;
підвищення професіоналізму в галузі географії шляхом спільних технічних зустрічей та обміну персоналом;
вирішення питань порядку передачі військово-географічних матеріалів та географічних даних при їх обміні.
Стаття 3
Відповідальні органи
Співробітництво в галузі військової географії у рамках цієї Угоди організовують і реалізують зазначені відповідальні органи Сторін:
Міністерство оборони України - Центральне управління воєнно-топографічне та навігації Головного управління оперативного забезпечення Командування сил підтримки Збройних Сил України;
Міністерство оборони Італійської Республіки - Оборонний Генеральний штаб Міністерства оборони Італійської Республіки, за підтримки Італійського військово-географічного інституту, Геотопографічного інформаційного центру Повітряних сил та Гідрографічного інституту Воєнно-морських сил Італійської Республіки.
Стаття 4
Форми співробітництва
1. Співробітництво здійснюється в таких основних напрямках та формах:
регулярні зустрічі начальників служб і фахівців;
співпраця при виконанні географічних робіт;
обмін топографічними, морськими та аеронавігаційними картами та додатковими матеріалами (географічними назвами тощо);
обмін цифровою географічною продукцією;
обмін матеріалами дистанційного зондування Землі;
співробітництво в галузі стандартизації та військово-географічних розробок, що направлені на досягнення взаємосумісності;
обмін інформацією про технічний розвиток та нові технології географічних робіт;
взаємна допомога у підготовці фахівців у галузі географії.
2. Інші галузі та форми співробітництва можуть бути визначені Сторонами на засадах додаткових двосторонніх домовленостей, які будуть невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 5
Взаємний обмін
1. Сторони здійснюватимуть взаємний обмін несекретними матеріалами та інформацією, що стосуються військової географії:
топографічні та спеціальні карти з додатковими даними (такими як геодезичні дані та топоніми);
морські та аеронавігаційні карти з додатковими даними (такими як напрями судноплавства, перелік маяків, повітряні перешкоди);
цифрові географічні дані;
технічні публікації та звіти;
додаткові матеріали та інформація, які визначаються в залежності від конкретного випадку.
2. Сторони здійснюватимуть взаємний обмін актуальними репродукційними матеріалами, що використовуються в процесі виготовлення та оновлення топографічних і спеціальних карт, морських та аеронавігаційних карт на узгоджених територіях.
3. Сторони інформуватимуть одна одну про нові технології і процеси виробництва карт, а також здійснюватимуть взаємний обмін досвідом практичного їх застосування.
Стаття 6
Зобов'язання Сторін
1. Сторони домовились, що вся діяльність, яка проводиться згідно з цією Угодою, повинна бути нетаємною. Ніяка таємна і конфіденційна інформація та матеріали не повинні передаватись або відпрацьовуватись в рамках дії цього Протоколу.
2. У разі обміну військово-географічними матеріалами та даними Сторона, яка отримала матеріали, виконує всі обмеження, визначені Стороною, яка надала ці матеріали, стосовно копіювання, дублювання, друку, дотримання авторських прав та обмеження доступу, пов'язаного з цим, і застосовує визначені правила захисту та безпеки.
3. Військово-географічні матеріали та дані повинні використовуватися виключно для військових або урядових завдань кожної Сторони. Сторони зобов'язуються не передавати третій стороні матеріали і дані, отримані від іншої Сторони в рамках виконання цієї Угоди. Виключення вимагатимуть письмової згоди тієї Сторони, яка їх надала.
4. Розповсюдження, включаючи окремі частини або викопіювання з військово-географічних матеріалів і даних, які надаються однією Стороною іншій, з іншою метою, ніж зазначено в статті 2 цієї Угоди, вимагає письмової згоди Сторони, яка надала матеріали.
................Перейти до повного тексту