- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про міжнародне автомобільне пасажирське і вантажне сполучення
( Угоду ратифіковано Законом
N 1003-VI від 18.02.2009 )
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: 19.05.2009 | 06.12.2005 |
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Таджикистан, надалі Договірні Сторони,
бажаючи розвивати на основі взаємності автомобільне пасажирське і вантажне сполучення між обома країнами, транзитом через їхні території та в/з третіх країн, а також бажаючи полегшити це сполучення,
базуючись на принципі рівноправності і взаємного інтересу,
погодилися з нижченаведеним:
Стаття 1
Відповідно до цієї Угоди здійснюються регулярні і нерегулярні автомобільні перевезення пасажирів, включаючи туристів, і вантажів між обома країнами, транзитом через їхні території та в/з третіх країн, автомобільними шляхами, відкритими для міжнародного автомобільного сполучення, транспортними засобами, зареєстрованими в Україні та Республіці Таджикистан.
Стаття 2
1. Регулярні перевезення пасажирів автобусами організуються за узгодженням між Компетентними органами Договірних Сторін і здійснюються на паритетній основі.
2. Пропозиції по організації таких перевезень передаються один одному Компетентними органами Договірних Сторін. Ці пропозиції повинні містити дані про: перевізника, схему маршруту, розклад руху, тарифи на перевезення, пункти зупинки на яких перевізник буде виконувати посадку і висадку пасажирів, графік праці і відпочинку водіїв, а також період і регулярність виконання перевезень.
Компетентні органи Договірних Сторін будуть приймати рішення, відносно видачі дозволів на здійснення регулярних перевезень пасажирів територією своїх країн.
Стаття 3
1. Для здійснення нерегулярних перевезень пасажирів автобусами між територіями обох країн, або транзитом через їхні території, або в/з третіх країн, за винятком перевезень, передбачених у статті 4 цієї Угоди, потрібні дозволи, які видаються Компетентними органами Договірних Сторін.
2. Компетентні органи Договірних Сторін будуть обмінюватися дозволами на здійснення нерегулярних перевезень пасажирів через територію їхньої держави.
3. На кожне нерегулярне перевезення пасажирів автобусом однієї з Договірних Сторін повинний бути виданий окремий дозвіл іншої Договірної Сторони, що надає право на здійснення одного рейсу туди і звідти, якщо інше не обговорено в самому дозволі.
4. Компетентні органи Договірних Сторін щорічно будуть передавати один одному взаємно погоджену кількість бланків дозволів на здійснення нерегулярних перевезень пасажирів. Ці бланки повинні мати печатку і підпис компетентного органа, що видає дозвіл.
5. Компетентні органи Договірних Сторін погоджують між собою порядок обміну бланками дозволів на здійснення нерегулярних перевезень пасажирів.
Стаття 4
1. Дозволу на виконання нерегулярних перевезень пасажирів автобусами не потрібно в тих випадках, коли група пасажирів того самого складу перевозиться на тому самому автобусі протягом усієї поїздки:
а) якщо ця поїздка починається і закінчується на території держави тієї Договірної Сторони, де зареєстрований пасажирський транспортний засіб;
б) якщо ця поїздка починається на території держави Договірної Сторони, де зареєстрований пасажирський транспортний засіб, і закінчується на території держави іншої Договірної Сторони за умови, що пасажирський транспортний засіб залишає цю територію порожнім.
2. Дозволу не потрібно при заміні несправного автобуса іншим автобусом.
3. При виконанні перевезень, передбачених у пункті 1 цієї Статті, водій пасажирського транспортного засобу повинен мати правильно заповнений маршрутний лист (список пасажирів).
Форма маршрутного листа затверджується компетентними органами на засіданні Змішаної комісії Договірних Сторін.
Стаття 5
1. Перевезення вантажів між територіями обох країн, або транзитом через їхні території, або в/з третіх країн, за винятком перевезень, передбачених у Статті 6 цієї Угоди, здійснюється вантажними автомобілями з причепами або без них, або тягачами з напівпричепами на підставі дозволів, які видані Компетентними органами Договірних Сторін.
2. На кожен вантажний транспортний засіб повинно бути видано окремий дозвіл, що дає право на здійснення одного рейсу туди і звідти, якщо інше не передбачене в самому дозволі.
3. Компетентні органи Договірних Сторін щорічно будуть передавати один одному взаємно узгоджену на основі паритету кількість бланків дозволів на перевезення вантажів. Ці бланки повинні мати печатку і підпис компетентного органу, що видав дозвіл.
4. Компетентні органи Договірних Сторін погоджують між собою порядок обміну бланками дозволів на здійснення перевезень вантажів.
Стаття 6
1. Дозволи, що зазначені в Статті 5 цієї Угоди, не потрібні на виконання перевезень:
a. експонатів, устаткування і матеріалів, що призначені для ярмарок і виставок;
b. транспортних засобів, тварин, а також різного інвентарю і майна, призначених для проведення спортивних заходів;
c. театральних декорацій і реквізиту, музичних інструментів, устаткування і приладдя для кінозйомок, радіо і телепередач;
d. тіл і праху померлих;
e. пошти;
f. ушкоджених транспортних засобів;
g. бджіл і мальків риб;
h. рухомого майна при переселенні;
i. автомобілями, вантажопідйомністю до 3,5 тонн або загальною вагою до 6,0 тонн;
j. медикаментів, медичних інструментів і устаткування, а також інших вантажів для надання допомоги в надзвичайних ситуаціях (зокрема, у випадку стихійних лих і під час перевезення гуманітарної допомоги).
Дозволів не потрібно також для проїзду автомобілів технічної допомоги.
2. Виключення, що передбачені в підпунктах "a", "b" і "c" пункту 1 цієї Статті, діють тільки в тому випадку, коли вантаж підлягає поверненню в країну, у якій зареєстроване вантажний транспортний засіб.
3. При здійсненні перевезень, зазначених у цій Статті, водій транспортного засобу повинен мати документи, що підтверджують факт здійснення одного із зазначених видів перевезень.
Стаття 7
1. Коли габарити і вага вантажного транспортного засобу однієї з Договірної Сторони, що слідує без вантажу, або з вантажем, перевищують установлені на території держави іншої Договірної Сторони норми, а також під час перевезення небезпечних вантажів, перевізник зобов'язаний одержати, крім звичайного дозволу, спеціальний дозвіл відповідних органів цієї іншої Договірної Сторони.
2. Якщо згаданий в пункті 1 цієї Статті спеціальний дозвіл передбачає слідування вантажного транспортного засобу визначеним маршрутом, перевезення має здійснюватися цим маршрутом.
Стаття 8
1. Перевезення, передбачені даною Угодою, можуть виконуватися тільки перевізниками, що, відповідно до внутрішнього законодавства своєї держави, допущені до здійснення міжнародних перевезень.
2. Пасажирські і вантажні транспортні засоби, що здійснюють міжнародні перевезення, повинні мати реєстраційний і відмітний знаки своєї країни.
Стаття 9
1. Здійснення перевезень пасажирів і вантажів перевізником однієї з Договірних Сторін між двома пунктами, що знаходяться на території держави іншої Договірної Сторони (каботажні перевезення), заборонено, якщо на це не буде даний відповідний дозвіл Компетентного органу цієї іншої Договірної Сторони.
2. Здійснення перевезень пасажирів і вантажів перевізником однієї з Договірних Сторін з території іншої Договірної Сторони до будь-якої третьої країни або з будь-якої третьої країни на територію іншої Договірної Сторони вимагає відповідного дозволу компетентного органу цієї іншої Договірної Сторони.
Стаття 10
Перевезення вантажів, що передбачені цією Угодою, повинні здійснюватися по товарно-транспортній документації, форма якої повинна відповідати загальноприйнятим міжнародним зразкам.
Стаття 11
1. Водій пасажирського чи вантажного транспортного засобу повинен мати національне або міжнародне посвідчення водія, що відповідає категорії керованого ним транспортного засобу, і національні реєстраційні документи на транспортний засіб.
2. Національне чи міжнародне посвідчення водія і реєстраційні документи повинні відповідати вимогам, що встановлені міжнародною
Конвенцією про дорожній рух.
3. Оригінали дозволів та інших документів, що потрібні відповідно до положень цієї Угоди, повинні знаходитися на борту пасажирського або вантажного транспортного засобу, до якого вони відносяться, і пред'являтися на вимогу відповідних контролюючих органів Договірних Сторін.
Стаття 12
1. Перевезення пасажирів і вантажів, що здійснюються транспортними засобами однієї з Договірних Сторін по території держави іншої Договірної Сторони на основі даної Угоди при наявності відповідних дозволів, а також транспортні засоби, що виконують ці перевезення, звільняються на паритетній основі від податків і зборів, пов'язаних з володінням і використанням транспортних засобів, а також використанням і утриманням доріг.
................Перейти до повного тексту