- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Європейським Союзом та Україною щодо участі України у Поліцейській Місії Європейського Союзу (ПМЄС) у Боснії і Герцеговині (БіГ)
Офіційний переклад
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ з одного боку та УКРАЇНА з іншого боку, далі разом - "Сторони-учасники",
БЕРУЧИ ДО УВАГИ
- присутність Міжнародних поліцейських сил ООН (МПС) у Боснії і Герцеговині з 1996 року, а також пропозицію Європейського Союзу забезпечити продовження з 1 січня 2003 року виконання функцій, покладених на МПС у Боснії і Герцеговині,
- згоду Боснії і Герцеговини на цю пропозицію, шляхом обміну листами 2 та 4 березня 2002 року, які передбачають, inter alia, що групі планування ПМЄС буде надано статус, який зараз надано членам Моніторинговій Місії ЄС (ММЄС) у Боснії і Герцеговині,
- прийняття Радою Європейського Союзу 11 березня 2002 року Плану спільних дій 2002/210/CFSP щодо Поліцейської Місії ЄС1 у Боснії і Герцеговині, яким визнано, що держави-члени НАТО, які не є членами ЄС, держави-кандидати до вступу у ЄС, а також країни, що не входять до ЄС, але є членами ОБСЄ і у даний час надають персонал для МПС, запрошуються до участі у ПМЄС,
- угоду, укладену 4 жовтня 2002 року між ЄС та Боснією і Герцеговиною щодо діяльності ПМЄС у Боснії і Герцеговині2, включаючи положення про статус персоналу ПМЄС,
ДОМОВИЛИСЯ ПРО ТАКЕ:
_______________
1 OJ L 70, 13.3.2002, стор. 1
2 OJ L 239, 29.10.2002, стор. 2
Стаття 1
Загальні засади
Україна приєднується до положень Плану Спільних Дій 2002/210/CFSP щодо Поліцейської Місії ЄС (ПМЄС) у Боснії і Герцеговині, включаючи додаток, у якому сформульовано завдання ПМЄС, прийнятого Радою Європейського Союзу 11 березня 2002 року, відповідно до положень, викладених у наступних статтях.
Стаття 2
Персонал, направлений до ПМЄС
1. Україна направляє до ПМЄС п'ять працівників міліції. Ці працівники мають бути направлені на термін не менше одного року, враховуючи, що має бути забезпечена належна ротація направленого персоналу.
2. Україна забезпечує виконання її персоналом, направленими до ПМЄС, службових обов'язків відповідно до положень Плану спільних дій 2002/210/CFSP.
3. Україна своєчасно повідомить ПМЄС та Генеральний секретаріат Ради Європейського Союзу про будь-які зміни її внеску до ПМЄС.
4. Персонал, направлений до ПМЄС, повинен пройти детальний медичний огляд, вакцинацію та отримати відповідний сертифікат компетентної установи України про можливість виконувати свої обов'язки. Копія цього сертифікату надається персоналу, направленому до ПМЄС.
5. Україна бере на себе видатки, пов'язані з направленням працівників міліції та/або міжнародного цивільного персоналу, направленого нею, які включають заробітну платню, добові, витрати на медичне обслуговування, страхування, та проїзд до Боснії і Герцеговини та у зворотному напрямку.
Стаття 3
Статус персоналу, направленого до ПМЄС
1. Статус персоналу, направленого до ПМЄС Україною, до 31 грудня 2002 року визначається угодою, яка застосовується щодо Групи планування ПМЄС, а з 1 січня 2003 року - Угодою між Європейським Союзом та Боснією і Герцеговиною щодо діяльності ПМЄС у Боснії і Герцеговині від 4 жовтня 2002 року.
2. Україна несе відповідальність щодо будь-якої претензії, пов'язаної з направленням до ПМЄС члена персоналу, як його особисту, так і стосовно нього. Україна відповідає за порушення будь-якої справи проти направленого члена персоналу.
3. Персонал ПМЄС - неозброєний, у зв'язку з чим правила використання зброї не розроблялися.
4. Направлені працівники міліції працюють у національному форменому одязі працівника міліції. Берети та знаки розрізнення надаються ПМЄС.
Стаття 4
................Перейти до повного тексту