1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
між Міністерством оборони України та Федеральним Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво в ліквідації шахтних пускових установок
Дата підписання: 21.08.1996
Дата набрання чинності для України: 21.08.1996
Міністерство оборони України та Федеральне міністерство закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у розв'язанні проблем ліквідації ядерних озброєнь від 10 червня 1993 року,
бажаючи довгостроково співпрацювати у справі ліквідації шахтних пускових установок міжконтинентальних балістичних ракет, далі ШПУ,
домовились про таке:
СТАТТЯ 1
1. Продовжувати співробітництво між Міністерством оборони України та Федеральним міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина у галузі ліквідації ШПУ. За допомогою українсько-німецької технології передбачається знищити 17 ШПУ, розташованих у безпосередній близькості від населених пунктів. З цієї кількості п'ять ШПУ буде знищено у 1996 році та по шість відповідно у 1997 та 1998 роках. З цією метою Сторони узгоджують зазначений у статтях 6 та 7 цього Протоколу перелік робіт, які планується виконати протягом 1996 року, та перелік обладнання і матеріально-технічних засобів, які необхідно поставити до України в рамках реалізації цього Протоколу. Знищення ШПУ повинно бути здійснено відповідно до положень Договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь від 31 липня 1991 року (Договір про СНО).
2. Для знищення п'яти ШПУ у 1996 році Німецька Сторона виділяє кошти у розмірі 3500000 німецьких марок та намагатиметься виділити відповідні кошти для знищення ШПУ на 1997 та 1998 роки. Зазначені кошти будуть використовуватися для закупівлі та постачання обладнання і матеріально-технічних засобів, фінансування робіт, а також на надання послуг, необхідних для успішного завершення робіт по ліквідації ШПУ.
3. Загальна сума витрат Німецької Сторони на закупівлю та постачання обладнання і матеріально-технічних засобів, фінансування робіт та надання послуг, відповідно до цього Протоколу, не може перевищувати суми, визначеної на 1996 рік у бюджеті Федеративної Республіки Німеччина для співпраці з Україною в галузі ядерного роззброєння.
СТАТТЯ 2
1. Обладнання та матеріально-технічні засоби, які постачаються Німецькою Стороною в рамках реалізації цього Проекту, надходять у розпорядження Української Сторони.
2. Українська Сторона зобов'язується використовувати обладнання, матеріально-технічні засоби та послуги, які надає Німецька Сторона, виключно з метою, зазначеною у пункті 2 статті 1, якщо між Сторонами не будуть укладені в майбутньому інші домовленості.
3. Українська Сторона забезпечує готовність до початку робіт п'яти передбачених до ліквідації ШПУ, доступ до цих ШПУ і, в рамках діючого законодавства України, проходження митних процедур при надходженні до України обладнання та матеріально-технічних засобів.
4. Сторони в обов'язковому порядку будуть проводити консультації щодо узгодження діяльності, пов'язаної з реалізацію цього Протоколу.
СТАТТЯ 3
1. З метою ефективної та оперативної реалізації цього Протоколу Сторони призначають свої виконавчі органи.
2. Виконавчим органом від Української Сторони призначається управління 43 Ракетної армії (далі 43 РА).
3. Виконавчим органом від Німецької Сторони призначається фірма "Альба Індастріз ГмбХ" (23611 Бад Швартау, Лерхенштрасе, 14а), яка виконуватиме обов'язки інтегруючого підрядника (далі ІП) щодо узгодженого Сторонами переліку робіт.
4. Виконавчі органи Сторін уповноважені проводити консультації щодо розробки графіка робіт, узгодження переліку та характеристик обладнання та термінів його поставок, узгодження витрат, а також здійснювати інші дії, пов'язані з реалізацією цього Протоколу.
5. Кожний виконавчий орган визначає осіб, відповідальних за координацію спільних дій для ефективного виконання цього Протоколу на визначених етапах, рівнях та місцях роботи. Крім того, Німецька Сторона визначає головну особу, відповідальну за координацію спільних дій, з якою заступник Міністра оборони України - Командувач 43 РА може консультуватися з питань, пов'язаних з діяльністю ІП.
СТАТТЯ 4
1. З метою зменшення витрат при проведенні ліквідаційних робіт ІП залучатиме там, де це доцільно, фірми та підприємства України, особливо у випадках, коли умови безпеки, пов'язані з конкретними об'єктами в Україні, вимагають спеціальних заходів. У таких особливих ситуаціях, а також згідно з положеннями цього Протоколу і законодавством Федеративної Республіки Німеччина вибір субпідрядників буде здійснюватися виходячи з таких факторів:
a) наявності у субпідрядників ліцензій на проведення спеціальних робіт;
b) наявності у субпідрядників належної спеціальної кваліфікації та спроможності для виконання спеціальних робіт;
c) спроможності субпідрядників дотримуватися законодавства України стосовно виконання спеціальних робіт.
В таких особливих ситуаціях 43 РА надає ІП список українських субпідрядників, які відповідають вищезгаданим факторам.

................
Перейти до повного тексту