- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол N 4
до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо допомоги з правоохоронних питань від 9 грудня 2002 року
Дата підписання: 20.11.2007
Дата набрання чинності для України: 20.11.2007
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Уряд США надасть Урядові України додаткову технічну допомогу в розмірі 868500 доларів США на безповоротній основі. Фінансування цих проектів здійснюватиметься за умови схвалення Конгресом США, виділення коштів та затвердження Помічником Держсекретаря США з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань.
Додаткове фінансування забезпечується для таких проектів:
1. Реформа правоохоронної системи відповідно до європейських стандартів.
2. Підвищення кваліфікації захисників, які беруть участь у кримінальному процесі.
3. Пілотний проект щодо застосування запобіжних заходів, альтернативних до взяття під варту (Етап 2).
4. Посилення потенціалу у сфері розслідування випадків корупції та притягнення винних до відповідальності в Україні.
5. Посилення потенціалу правоохоронних органів у розслідуванні порушень прав інтелектуальної власності.
II. ОПИС ПРОЕКТІВ, ЇХНІ ЦІЛІ ТА ПЕРЕВІРКА РЕЗУЛЬТАТІВ
1. Реформа правоохоронної системи відповідно до європейських стандартів
Реципієнт: Рада національної безпеки та оборони.
Мета: Розробка концепції і плану дій щодо реформування правоохоронної системи в Україні відповідно до стандартів Ради Європи та Європейського Союзу.
Опис проекту: Виконавець продовжить надання допомоги Реципієнтові у розробці та оприлюдненні національної концепції реформування правоохоронної системи та у подальшому - плану дій/реалізації концепції. Ця робота координуватиметься з представниками Ради національної безпеки та оборони і Кабінету Міністрів України, які відповідають за правоохоронні питання.
Заходи з боку Уряду США / Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) продовжить роботу над концепцією реформування правоохоронної системи, забезпечуватиме технічну допомогу у формі проведення досліджень, підготовки законопроектів і забезпечення організаційної підтримки в разі необхідності.
2) після затвердження концепції реформування правоохоронної системи Виконавець спрямує свої зусилля на допомогу робочій групі, що буде створена для розробки плану дій/реалізації концепції.
3) надаватиме допомогу в організації круглих столів і громадських обговорень як проекту концепції, так і плану дій/реалізації.
Заходи з боку Реципієнта:
1) Подальше забезпечення активної взаємодії між Виконавцем та Реципієнтом. Сюди відноситься активна участь у підготовці та виконанні плану роботи за цим проектом.
2) Інформування про хід виконання проекту і отримання зауважень з боку представників Ради національної безпеки та оборони і Кабінету Міністрів України, які відповідають за правоохоронні питання.
3) Створення робочої групи для підготовки плану дій/реалізації концепції реформування правоохоронної системи і забезпечення участі Виконавця у роботі цієї робочої групи.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Доопрацювання концепції реформування правоохоронної системи і її затвердження відповідними органами влади України.
2) Після затвердження концепції реформування правоохоронної системи підготовка плану дій/реалізації концепції.
3) Проведення низки круглих столів та громадських обговорень концепції і плану дій/реалізації концепції.
Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку ходу виконання проекту у своїх поточних звітах. Представники Посольства проводитимуть періодичні зустрічі з Реципієнтом, представниками Ради національної безпеки та оборони і Кабінету Міністрів України, які відповідають за правоохоронні питання, щоб пересвідчитися, що результати роботи відповідають поставленому завданню щодо реформування правоохоронної системи України відповідно до європейських стандартів.
2. Підвищення кваліфікації захисників, які беруть участь у кримінальному процесі
Реципієнт: Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України
Мета: Підвищення кваліфікації адвокатів, зокрема у галузі кримінального права.
Опис проекту: Майбутня кваліфікація українських адвокатів напряму залежить від знань студентів старших курсів вищих юридичних навчальних закладів і адвокатів-початківців, які щойно поповнили адвокатські ряди. Виконавець приділить основну увагу забезпеченню цій категорії можливостей для професійної підготовки і підвищення кваліфікації, керуючись метою в довгостроковій перспективі допомогти створити в середовищі адвокатів, які працюють у сфері кримінального права, стійку систему підвищення кваліфікації, спрямовану на утвердження високих професійних та етичних стандартів серед адвокатів.
Заходи з боку Уряду США / Виконавця:
Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:
1) Періодично проводитиме аналіз відповідного законодавства та інститутів з метою оцінки середовища, в якому працюють адвокати, які беруть участь у кримінальному процесі.
2) Продовжить надання фінансової підтримки регіональних шкіл для молодих адвокатів. Ці школи приділятимуть основну увагу розвитку навичок участі адвоката у судових слуханнях, з особливим акцентом на питаннях кримінального права і професійної етики.
3) Підготує відповідні навчальні матеріали для використання в процесі професійної підготовки.
4) Продовжить роботу з адвокатами, які беруть участь у кримінальному процесі, з метою сприяння становленню активної адвокатури в Україні, здатної стати "голосом" української системи кримінальної юстиції і утверджувати професійні стандарти діяльності адвокатів.
Заходи з боку Реципієнта:
Реципієнт забезпечить участь у навчанні адвокатів, студентів права старших курсів і адвокатів-початківців, а також надаватиме експертне, організаційне і технічне забезпечення Виконавцеві.
Запланований строк реалізації проекту: один рік.
Показники результативності:
1) Проведення аналізу відповідного законодавства та інститутів.
2) Створення принаймні чотирьох регіональних шкіл.
3) Закладення основ системи регулярного підвищення професійної кваліфікації і навчання для адвокатів, які беруть участь у кримінальному процесі.
Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку ходу виконання проекту у своїх поточних звітах. Представники Посольства проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Реципієнта, щоб пересвідчитися, що результати роботи відповідають поставленому завданню.
3. Пілотний проект щодо застосування запобіжних заходів, альтернативних до взяття під варту (Етап 2)
Реципієнт: Верховний суд України
Мета: Сприяння загальнодержавному поширенню передової практики, напрацьованої в ході реалізації пілотного проекту з питань застосування досудових запобіжних заходів, альтернативних до тримання під вартою, реалізованого у Миколаївській області у 2006 році.
Опис проекту: За фінансової підтримки Уряду США Виконавець продовжить діалог з Верховним судом та з місцевими судами щодо застосування запобіжних заходів, альтернативних взяттю під варту до суду, зокрема застави, а також визначення можливостей поширення напрацьованої практики на всі суди на території України. Крім того, Виконавець подасть до Верховного Суду та інших органів, наділених повноваженнями пропонувати зміни до
Кримінально-процесуального кодексу (КПК), свої рекомендації щодо включення заходів, альтернативних досудовому триманню під вартою, до чинного та/або майбутнього КПК.
................Перейти до повного тексту