1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Україною та Словацькою Республікою по співробітництву у галузі карантину і захисту рослин
Україна та Словацька Республіка,
далі Договірні Сторони, керуючись бажанням надалі розвивати дружні взаємовідносини на основі Заключного акта Конференції по безпеці та співробітництву в Європі, забезпечувати і поширювати взаємне співробітництво у галузі карантину і захисту рослин, проводити діяльність, спрямовану на поліпшення охорони територій обох Договірних Сторін від розповсюдження карантинних шкідників, хвороб рослин і бур'янів
склали Угоду:
Стаття 1
В цій Угоді маємо на увазі:
а) "рослини" і "підкарантинні матеріали" - усі живі рослини та їх частини, а також матеріали і вироби рослинного походження;
б) "карантинні об'єкти" - шкідники та хвороби рослин, бур'яни;
в) "особливі небезпечні та шкідливі фактори" - карантинні об'єкти, які при масовій наявності можуть мати несприятливий вплив на рослинність обох Договірних Сторін;
г) "прикордонна територія" - територія 10 км повітряної лінії по обидві сторони від спільного кордону обох держав;
д) "вогнище" - непередбачена масова наявність карантинних об'єктів, що може привести до великих матеріальних або екологічних втрат.
Стаття 2
1. Відповідні органи обох Договірних Сторін, за 1 рік від того часу, коли ця Угода увійде в силу, обговорять Список карантинних об'єктів. Зміни і доповнення цього Списку, у випадку необхідності, також належить обговорити відповідними органами обох Договірних Сторін. Потрібні для того наради будуть проходити почергово в одній з держав Договірних Сторін.
2. В інтересах захисту "території" своєї держави від карантинних об'єктів, Договірні Сторони будуть взаємно підтримувати одна одну в боротьбі з карантинними об'єктами, а також співпрацювати при захисті від переносу та поширення карантинних об'єктів на території своєї держави.
Стаття 3
1. Відповідні органи Договірних Сторін при ввезенні, вивезенні або перевезенні підкарантинних вантажів на територію, або через територію країни однієї з Договірних Сторін будуть дотримуватись діючих юридичних постанов, що торкаються у галузі карантину і захисту рослин. З цією метою відповідні органи Договірних Сторін будуть негайно надсилати одна одній такі постанови, після їх введення в дію.
Стаття 4
1. Кожна партія підкарантинного вантажу, яка вивозиться з території однієї Договірної Сторони на (або) по території іншої, повинна супроводжуватись фітосанітарним сертифікатом служби карантину і захисту рослин країни-експортера, що засвідчує, що вантаж вільний від карантинних об'єктів, а у разі необхідності, імпортним карантинним дозволом, де обумовлені фітосанітарні вимоги країни-імпортера.
Компетентні Органи Договірних Сторін залишають за собою право, при закупівлі окремих партій підкарантинних вантажів, виставляти додаткові вимоги до фітосанітарного стану партії.
2. Договірні Сторони домовились, що при ввезенні підкарантинного вантажу з території однієї на територію другої, в якості пакувального матеріалу повинні використовуватись: папір, пластик, тирса, стружки та інші матеріали, які не можуть переносити карантинні об'єкти, і повинні бути вільні від ґрунту, сіна, соломи, листя, полови.
Вантажні засоби, які використовуються для перевезень підкарантинних вантажів з території однієї Договірної Сторони на територію другої повинні бути ретельно очищені, а у разі необхідності - знезаражені.
Стаття 5
У тому випадку, коли відповідна організація з карантину рослин заборонить ввозити або перевозити підкарантинні матеріали, які поступають з території держави другої Договірної Сторони на територію або через територію своєї держави, або виголосить карантин, мусить негайно повідомити про це відповідну організацію з карантину або захисту рослин першої Договірної Сторони і пояснити підстави.
Стаття 6
1. Відповідні органи Договірних Сторін будуть:
а) щорічно, не пізніше 31 березня наступного року, передавати звіт про наявність та поширення карантинних об'єктів на території своєї держави, вказаних у Списку (стаття 2, пункт 1) з найменуванням районів, де вони виявлені та заходів боротьби з ними;
б) негайно повідомляти про кожен випадок виявлення карантинних об'єктів, вказаних у Списку (стаття 2, пункт 1), а також про масову наявність інших шкідливих організмів, які можуть бути виявлені на прикордонній території.
2. Відповідні органи Договірних Сторін будуть інформувати один одного про всі заходи боротьби з карантинними об'єктами, вказаними в Списку (стаття 2, пункт 1), які будуть проводитись на прикордонній території, а також про застосовані засоби та техніку. Це не торкається звичайних заходів по захисту сільськогосподарських рослин і лісних насаджень.

................
Перейти до повного тексту