- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про оборонно-промислове співробітництво
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1030 від 08.08.2007 )
Дата підписання: 17.01.2007
Дата затвердження Україною: 08.08.2007
Дата набрання чинності для України: 18.09.2008
Кабінет Міністрів України та Уряд Турецької Республіки (далі - Сторони),
посилаючись на положення Угоди між Сторонами про військову підготовку, технічне та наукове співробітництво від 27 липня 1994 року;
прагнучи встановити взаємовигідне довгострокове співробітництво на основі взаємної поваги та довіри, а також ураховуючи інтереси кожної зі Сторін;
визначаючи заінтересованість у налагодженні співробітництва на основі успішних науково-технічних досягнень в оборонно-промисловій сфері;
наголошуючи на тому, що дружні відносини та співробітництво, які розвиватимуться та зміцнюватимуться на принципах взаємовигоди та рівноправності, сприятимуть інтересам обох Сторін, а також мирові й безпеці у світі;
висловлюючи бажання дальшого розвитку співробітництва в оборонно-промисловій сфері шляхом використання науково-технічного потенціалу в галузі військових товарів та послуг;
здійснюючи співробітництво на основі взаємності та відповідно до національних законодавств обох Сторін;
домовилися про таке:
Стаття I
Мета
Метою цієї Угоди є забезпечення співробітництва між Сторонами на основі взаємності й відповідно до національних законодавств обох Сторін.
Стаття II
Визначення термінів
1. "Сторона, що направляє" - сторона, що відряджає персонал, матеріальні засоби чи обладнання на територію держави Сторони, що приймає, згідно з положеннями цієї Угоди.
2. "Сторона, що приймає" - сторона, що приймає на своїй території персонал, матеріальні засоби чи обладнання Сторони, що відряджає, згідно з положеннями цієї Угоди.
3. "Персонал, який відряджається" - цивільний або військовий персонал, який Сторони використовують на території держави іншої Сторони для забезпечення виконання положень цієї Угоди.
4. "Товари військового призначення" - це:
вироби військового призначення - озброєння, боєприпаси, військова та спеціальна техніка, спеціальні комплектуючі, необхідні для виробництва, вибухові речовини, а також матеріали та обладнання, спеціально створені для розробки, виробництва або використання зазначених виробів;
послуги військового призначення - надання юридичним чи фізичним особам іншої Сторони послуг, у тому числі посередницьких, у сфері розробки, виробництва, будівництва, складання, випробування, поточного ремонту, технічного обслуговування, модифікації, модернізації, експлуатації, управління, демілітаризації, знищення, збуту, зберігання, виявлення, ідентифікації, придбання або використання виробів чи технологій військового призначення, а також надання зазначеним юридичним особам з іноземних країн або їхнім представникам чи іноземним особам фінансової підтримки таких дій;
технології військового призначення - спеціальна інформація в будь-якій формі (за винятком загальнодоступної інформації), потрібна для розробки, виробництва або розпорядження виробами військового призначення та надання послуг військового призначення. Така інформація може надаватись у формі технічних даних або технічної допомоги.
5. "Технічні послуги" - будь-які послуги для розробки, виробництва, технічного обслуговування та модернізації військових товарів.
6. "Гарантія якості" - будь-які дії, які гарантують дотримання необхідних стандартів і процедур та функціональних вимог до військової продукції та послуг.
7. "Таємна інформація" - будь-яка інформація, документація, матеріали або проекти, які мають ступінь таємності, вищий, ніж "для службового користування" відповідно до національного законодавства.
9. "Суб'єкти права інтелектуальної власності" - фізичні та юридичні особи - резиденти держав Сторін, яким згідно із законодавством держав Сторін належать права інтелектуальної власності, передані або створені в рамках спільних проектів.
10. "Передані права інтелектуальної власності" - права інтелектуальної власності, створені за рамками цієї Угоди, використання яких необхідне для виконання спільних проектів, що здійснюються в рамках Угоди.
11. "Створені права інтелектуальної власності" - об'єкти інтелектуальної власності, створені в ході виконання конкретних спільних проектів у рамках цієї Угоди.
Стаття III
Обсяг співробітництва
Сторони погоджуються співробітничати в таких сферах:
1. Забезпечення необхідних умов для спільних досліджень, розробки, виробництва та модернізації запасних частин, інструментів, приладів, військових товарів та технічного обладнання, потрібного для збройних сил Сторін.
2. Застосування результатів спільних проектів досліджень, розробок та виробництва на території кожної зі Сторін.
3. Дослідження, виробництва та проектування у сфері військових товарів та послуг.
4. Забезпечення умов для проведення спільних програм з виробництва, розробки, технологій та модернізації військових товарів обох Сторін та, за взаємною згодою, третіх країн.
5. Виконання спільних проектів досліджень і розробок, що ґрунтуються на наукових джерелах в галузі оборони, з метою виробництва спільного або патентованого обладнання, потрібного для обох Сторін.
6. Взаємодопомоги в галузі виробництва й постачання товарів та послуг в оборонно-промисловій сфері, а також модернізації обладнання.
7. Спільного продажу готової продукції третім країнам за взаємною згодою.
8. Сприяння укладенню угод, договорів, контрактів між відповідними міністерствами, організаціями та підприємствами Сторін про виробництво, постачання військових товарів та дослідження й розробку технологій у рамках цієї Угоди.
9. Посилення дослідно-конструкторської й технологічної діяльності в рамках Меморандуму про порозуміння у дослідно-конструкторській та технологічній сфері, який буде підписано між обома державами.
10. Обміну науково-технічною інформацією, відповідною документацією та даними про оборонно-промислові стандарти, які застосовуються для забезпечення якості обома Сторонами.
11. Співробітництва між військово-технічними установами, компаніями оборонно-промислового комплексу та ремонтними організаціями, уповноваженими Сторонами.
12. Участі в оборонно-промислових виставках та симпозіумах, що організовуватимуться на території країн обох Сторін.
13. Будь-яких інших питань, які можуть бути взаємно погоджені між Сторонами.
................Перейти до повного тексту