- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Польща про залізничне сполучення через Державний кордон
Дата підписання: 18.06.1993
Дата набуття чинності: 01.01.1994
Уряд України і Уряд Республіки Польща, які надалі іменуються Договірними Сторонами,
- прагнучи до розвитку прямого залізничного сполучення між обома країнами погодились на таке:
Стаття 1
1. Договірні Сторони вживають необхідні заходи для забезпечення надійного залізничного сполучення через Державний кордон.
2. Залізничне сполучення між Україною і Республікою Польща здійснюється через Прикордонні станції і ділянки залізниць між цими станціями (перегони).
3. Компетентні органи Договірних Сторін за погодженістю між собою визначають станції, відкриті для залізничного сполучення через Державний кордон, умови їх роботи, види пасажирських і вантажних перевезень.
Стаття 2
1. Прикордонні залізничні станції і перегони України і Республіки Польща повинні забезпечувати безперешкодний пропуск поїздів до прикордонних станцій, які знаходяться на території держави.
2. Час стоянки на прикордонній станції поїздів, які проходять через Державний кордон, визначається з урахуванням часу, необхідного для виконання технічних і комерційних операцій, а також прикордонного і митного контролю.
3. Порядок експлуатації і утримання прикордонних станцій і перегонів, які знаходяться на території обох держав, встановлюється компетентними органами Договірних Сторін.
4. Курсування Польських транзитних поїздів по ділянці залізниць України (Державний кордон - Нижанковичі - Хирів - Старжава - Державний кордон) визначаються окремо Угодою між Договірними Сторонами.
Стаття 3
1. Залізниці України і Республіки Польща (які надалі іменуються Залізниці) інформують одна одну про всі перешкоди в здійсненні сполучення між прикордонними станціями обох держав.
2. Перешкоди в здійсненні залізничного сполучення, які виникли на прикордонній станції чи перегоні, ліквідуються Залізницею тієї держави, на території якої вони виникли.
Стаття 4
Залізниці:
- забезпечують телеграфний, телефонний та інший зв'язок між органами управління залізничного транспорту і прикордонними станціями;
- за взаємним погодженням надають одна одній на прикордонних станціях приміщення для роботи і відпочинку службового персоналу.
Стаття 5
Залізничний персонал Договірних Сторін користується на прикордонних станціях офіційними мовами обох держав.
Стаття 6
1. Компетентні органи Договірних Сторін за погодженням між собою направляють на територію одна одної залізничний та інший службовий персонал для виконання завдань, які випливають із цієї Угоди.
2. Службовий персонал однієї Договірної Сторони:
- який направляється на прикордонну станцію іншої Сторони, користується правом безкоштовного проїзду в поїздах, що курсують між прикордонними станціями;
- при перебуванні на території іншої Сторони підлягає її внутрішньому законодавству, а також має право носити форменний одяг і відзнаки своєї держави.
3. Компетентні органи кожної із Договірних Сторін несуть відповідальність за роботу службового персоналу під час його перебування на території іншої держави.
Стаття 7
Медична допомога службовому персоналу однієї держави, який виконує обов'язки на території іншої держави, надається у відповідності до діючих між ними угод.
Стаття 8
1. Перетин державного кордону для виконання завдань, які випливають із цієї Угоди, здійснюється в установлених пунктах службовим персоналом Залізниць за прикордонними перепустками.
2. Компетентні органи Договірних Сторін за взаємним погодженням можуть вносити зміни чи доповнення до цього порядку перетину Державного кордону.
Стаття 9
Службові транспортні засоби, рухомий склад, обладнання і необхідні інструменти, запасні частини і матеріали, які призначені для ремонтно-експлуатаційних потреб Залізниць, підлягають митному контролю, не вимагають дозволу на ввіз і вивіз і звільняються від митних та інших зборів.
Стаття 10
Передача багажу, товаробагажу, вантажів, залізничного рухомого складу, контейнерів, піддонів і перевізних пристосувань здійснюється Залізницями у відповідності до угод, які є обов'язковими для цих Залізниць.
................Перейти до повного тексту