1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


Спільна заява
Міністра закордонних справ України Геннадія Удовенка та Міністра закордонних справ Латвійської Республіки Валдіса Біркавса
З нагоди офіційного візиту в Україну 11-12 липня 1996 року Міністра закордонних справ Латвійської Республіки Валдіса Біркавса Міністри закордонних справ України і Латвії відзначають поступальний розвиток відносин між двома країнами, поглиблення двостороннього співробітництва в різних галузях у дусі Договору про дружбу і співробітництво та Декларації про розвиток співробітництва між Україною і Латвійською Республікою, підписаних 23 травня 1995 року в м. Ризі.
Міністри закордонних справ підкреслюють важливість дружніх відносин, констатуючи, що між обома державами немає принципових розбіжностей, і підтверджують існування сприятливих умов для розвитку взаємовигідного співробітництва.
Міністри закордонних справ висловлюють намір і надалі проводити роботу по забезпеченню сприятливих договірно-правових умов для розвитку двосторонніх відносин шляхом інтенсифікації процесу укладення нових угод і домовленостей.
Міністри закордонних справ висловлюють сподівання на те, що торговельно-економічне співробітництво між Україною і Латвійською Республікою і надалі розвиватиметься динамічно і активно. Вони погоджуються з необхідністю подальшого заохочення взаємовигідної торгівлі та інвестицій.
У своїх зусиллях по розширенню торгівлі між обома країнами Міністри закордонних справ підтверджують важливість взаємного дотримання принципів ГУТТ/ВТО.
Міністри погоджуються, що безпека та стабільність у Європі повинні ґрунтуватися на діалозі, партнерстві та взаємовигідному співробітництві, а також на інтеграції в міжнародні структури відповідно до національних інтересів і суверенного вибору кожної держави. Обидві сторони виступають за рівноправні відносини між державами, невтручання у внутрішні справи інших держав і за запобігання виникненню нових "сфер впливу і особливих інтересів" на континенті.
Вони підкреслюють важливість завершення Україною процесу виведення з її території стратегічної ядерної зброї.
Міністри закордонних справ надають великого значення процесу формування нової архітектури європейської безпеки, ключовими складовими якого є розвиток таких структур і інституцій як ЄС, НАТО, ЗЄС, Рада Європи, а також поглиблення співробітництва в рамках програми "Партнерство заради миру", Ради Північноатлантичного Співробітництва, ОБСЄ та субрегіональних організацій.

................
Перейти до повного тексту