- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Російської Федерації про організацію приймання, аеродромно-технічного забезпечення і охорони на військових аеродромах повітряних суден авіації Збройних Сил України і повітряних суден авіації Збройних Сил Російської Федерації
( Щодо припинення дії міжнародного договору України
див. Наказ Міністерства оборони
N 395 від 23.11.2022 )
( Щодо припинення дії міжнародного договору України
19 грудня 2022 року див. Лист
Міністерства закордонних справ
N 72/14-612/1-105511 від 21.12.2022 )
Дата підписання: 25.11.1995
Дата набрання чинності: 25.11.1995
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Російської Федерації, які надалі іменуються Сторонами,
з метою визначення порядку приймання, аеродромно-технічного забезпечення і охорони повітряних суден авіації Збройних Сил України і повітряних суден авіації Збройних Сил Російської Федерації, які надалі іменуються військовими повітряними суднами,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1
Організація і виконання польотів військовими повітряними суднами здійснюється відповідно до міжнародних правил, з урахуванням угод і домовленостей між Сторонами, що чинні на період виконання польоту.
СТАТТЯ 2
Повідомлення про виконання польотів військовими повітряними суднами здійснюється не пізніше ніж за три доби до початку польотів по лінії повноважних органів Сторін (від української Сторони - штаб Військ Повітряної оборони, від російської Сторони - Головний штаб Військово-Повітряних Сил). Про перельоти більше трьох військових повітряних суден або тривалу роботу одиноких військових повітряних суден на одному і тому ж аеродромі таке повідомлення передається відповідній Стороні не пізніше ніж за 10 днів до перельоту із зазначенням потрібної кількості пального, мастильних матеріалів, спеціальних рідин та їх сортів. Підтвердження про прийняття військових повітряних суден передаються не пізніше ніж за 24 години до запланованого часу вильоту.
В окремих випадках, що вимагають термінового виконання польоту, повідомлення про виконання польоту, одержання підтвердження про прийняття військового повітряного судна і узгодження умов польоту може здійснюватись оперативними (телефонними) каналами зв'язку перед вильотом.
СТАТТЯ 3
Приймання і випуск військових повітряних суден на військових аеродромах здійснюються групою управління польотами або черговим по прийманню (випуску) аеродрому посадки (вильоту). Підтвердження про готовність аеродрому посадки є гарантією готовності злітно-посадочної смуги, роботи засобів зв'язку, радіотехнічного, аеродромно-технічного і метеорологічного забезпечення та надання допомоги в інженерно-авіаційному забезпеченні.
Приймання (випуск) військових повітряних суден, що доставляють військові делегації та експертів, здійснюється тільки штатною групою управління польотами аеродрому посадки (вильоту). Для забезпечення посадки (вильоту) зазначених військових повітряних суден, польоти інших повітряних суден на аеродромі посадки (вильоту) при необхідності обмежуються.
СТАТТЯ 4
Сторони гарантують своєчасність аеродромно-технічного забезпечення військових повітряних суден, заправляння пальним, мастильними матеріалами та спеціальними рідинами, а також справний технічний стан засобів наземного забезпечення польотів.
Військові повітряні судна здаються під охорону, опечатаними у встановленому порядку.
СТАТТЯ 5
При посадці військових повітряних суден на аеродроми Збройних Сил України та аеродроми Збройних Сил Російської Федерації, Сторони зобов'язуються надавати такі послуги:
а) безкоштовно:
надання необхідних даних про військові аеродроми;
................Перейти до повного тексту