- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Молдова про організацію військових перевезень в інтересах Міністерства оборони України і Міністерства оборони Республіки Молдова та розрахунки за них
Дата підписання: 27.12.1995
Дата набрання чинності: 27.12.1995
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Республіки Молдова, які надалі іменуються Сторонами,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1
У цьому Протоколі нижчевказані терміни означають:
1. "Військові формування" - з'єднання, військові частини, установи, підприємства та організації Міністерства оборони України та з'єднання, військові частини, установи, підприємства та організації Міністерства оборони Республіки Молдова.
2. "Особи, що входять до складу військових формувань":
а) військовослужбовці, які проходять військову службу у складі військових формувань;
б) цивільний персонал - громадяни України і Республіки Молдова, які працюють у військових формуваннях за наймом;
в) особи, відряджені з України і Республіки Молдова до військових формувань - громадяни України і громадяни Республіки Молдова.
3. "Члени сімей осіб, що входять до складу військових формувань" - дружина (чоловік), діти, батьки, а також інші особи, що проживають разом з особами, які входять до складу військових формувань і перебувають на їх утриманні за встановленим законодавством України і Республіки Молдова порядком.
4. "Військові вантажі" - всі види озброєння, боєприпасів, військової техніки та інших матеріально-технічних засобів, які знаходяться в користуванні військових формувань.
5. "Військова команда" - група військовослужбовців більше двох чоловік, яка прямує до місця призначення з табельним військовим майном (у тому числі зі зброєю та боєприпасами) або без нього.
6. "Військовий ешелон" - організоване для перевезення в одному поїзді військове формування чи його частина (підрозділ), військова команда, для перевезення яких потрібно не менше одного вагона.
7. "Військовий транспорт" - військові вантажі, прийняті залізницею від відправника для перевезення на адресу одного одержувача, що займають не менше одного вагона.
8. "Варта" - озброєний підрозділ, призначений для виконання бойового завдання з метою супроводження, охорони та оборони військового транспорту.
9. "Військові перевезення" - перевезення по території України в інтересах Міністерства оборони Республіки Молдова та по території Республіки Молдова в інтересах Міністерства оборони України військових формувань, військових команд, військових вантажів, осіб, які входять до складу військових формувань та членів їх сімей.
10. "Транзит" - перевезення через територію України і територію Республіки Молдова військових формувань, осіб, які входять до складу військових формувань, членів їх сімей, а також військових вантажів.
СТАТТЯ 2
Військові перевезення виконуються:
а) із України в Республіку Молдова;
б) із Республіки Молдова в Україну;
в) із України в інші держави транзитом через територію Республіки Молдова і назад;
г) із Республіки Молдова в інші держави транзитом через територію України і назад;
д) із України в Україну транзитом через територію Республіки Молдова;
е) із Республіки Молдова в Республіку Молдова транзитом через територію України.
СТАТТЯ З
Сторони при виконанні військових перевезень керуються діючими на території України і на території Республіки Молдова документами щодо військових перевезень і цим Протоколом.
СТАТТЯ 4
Військові перевезення здійснюються залізничним, повітряним, автомобільним транспортом через пункти пропуску, відкриті для міжнародного сполучення.
Перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом здійснюється згідно з діючими в галузі міждержавних сполучень нормативними документами.
Перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом здійснюється згідно з Технічними інструкціями Міжнародного Комітету цивільної авіації (ІКАО) щодо безпечного перевезення вантажів.
Перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом регулюється нормативно-правовими актами держав Сторони, територією якої вони здійснюються.
Прикордонний, митний та інші види контролю, а також перепуск через кордон транспортних засобів при виконанні військових перевезень здійснюються прикордонними, митними та іншими державними органами України і прикордонними, митними та іншими державними органами Республіки Молдова в пріоритетному порядку згідно з національним законодавством держав Сторін, якщо інше не обумовлено окремими угодами.
Особи, що входять до складу військових формувань, і члени їх сімей можуть прямувати транзитом через територію іншої держави за документами, що посвідчують їх особу, і списками, завіреними командирами військових частин.
Військовослужбовці однієї держави, що входять до складу військових команд або варт, можуть в'їжджати, виїжджати і прямувати транзитом через територію іншої держави за документами, що посвідчують їх особу, і списками, завіреними командирами військових частин, які видаються до посвідчень про відрядження старшим військових команд або начальникам варт. У посвідченнях про відрядження вказуються мета відрядження, маршрут прямування і загальна кількість військовослужбовців, що входять до складу військової команди або варти.
Види, серії і номери зброї, а також кількість боєприпасів указуються в списках військових команд або варт.
СТАТТЯ 5
Планування військових перевезень здійснюється:
в Україні - Центральним управлінням військових сполучень тилу Збройних Сил України;
в Республіці Молдова - Військово-транспортним відділом озброєння і тилу Міністерства оборони Республіки Молдова.
СТАТТЯ 6
Заявки на планування військових перевезень подаються в Центральне управління військових сполучень тилу Збройних Сил України і Військово-транспортний відділ озброєння і тилу Міністерства оборони Республіки Молдова після погодження цих перевезень з відповідними компетентними органами Сторін обох держав.
СТАТТЯ 7
Управління військовими перевезеннями здійснюється у взаємодії з відповідними органами управління на видах транспорту:
на території України - Центральним управлінням військових сполучень тилу Збройних Сил України;
на території Республіки Молдова - Військово-транспортним відділом озброєння і тилу Міністерства оборони Республіки Молдова. Щодобово, два рази, за станом на 6.00 і 18.00 звітної доби Центральне управління військових сполучень тилу Збройних Сил України і Військово-транспортний відділ озброєння та тилу Міністерства оборони Республіки Молдова обмінюються інформацією про стан справ з перевезеннями військових формувань і військових вантажів і, при необхідності, приймають рішення в межах своєї компетенції.
................Перейти до повного тексту