1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством внутрішніх справ Латвійської Республіки про порядок передачі й транзитного перевезення осіб, які взяті під варту
Дата підписання: 21.11.1995
Дата набрання чинності: 21.11.1995
Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство внутрішніх справ Латвійської Республіки, далі "Сторони",
надаючи важливе значення міжнародному співробітництву в боротьбі із злочинністю та бажаючи з цією метою сприяти якомога ширше один одному й підвищувати ефективність співробітництва в цій області, враховуючи відповідні конвенції і резолюції Організації Об'єднаних Націй, а також рішення інших міжнародних організацій щодо боротьби із злочинністю та приймаючи до уваги Договір між Україною й Латвійською Республікою про правову допомогу і правові відносини в цивільних, сімейних і кримінальних справах від 23.05.1995 року,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1
Сторони зобов'язуються забезпечувати охорону, конвоювання та етапування осіб, які взяті під варту, до передачі їх представникам Сторони, що запитує, в прикордонних, а за взаємною згодою також в інших пунктах.
Сторона, що запитує, зобов'язується протягом доби підтвердити отримання повідомлення про затримання розшукуваної особи або взяття її під варту і в десятиденний термін після отримання дозволу на видачу підтвердити готовність прийняти цю особу у Сторони, що запитує, при цьому мають бути зазначені місце й час передачі.
СТАТТЯ 2
Кожна Сторона за рішенням компетентного органу своєї держави здійснює транзитне перевезення по території своєї держави осіб, що передаються третій державі.
У невідкладних випадках, а також при неможливості здійснити перевезення іншими видами транспорту, за взаємною домовленістю Сторін перевезення може здійснюватись їх представниками прямими авіаційними маршрутами.
У разі відсутності таких третя Сторона за домовленістю з Стороною, що запитує, в пунктах пересадки (прильоту) забезпечує охорону й тимчасове (до трьох діб) утримання конвойованих осіб, а також сприяє подальшій їх відправці за призначенням.
Клопотання про дозвіл такого перевезення розглядається в тому ж порядку, що й запит про передачу.
Стаття 3
Підставою для конвоювання й етапування осіб, які взяті під варту, з території держави іншої Сторони є рішення компетентного органу держави Сторони, що запитує, яке укладається до особистої справи конвойованої особи. Орган-відправник у довідці про особисту справу робить відмітку "Прямує до ... (держава призначення)" й завіряє її підписом та гербовою печаттю.
Під час передачі особи представникам Сторони, що приймає, подається розпорядження Сторони, що запитує. Передача особи, яка взята під варту, здійснюється за актом. Акт складається в трьох примірниках, з яких два примірники (в тому числі оригінал) - для представника Сторони, що запитує, і один - для представника Сторони, яку запитують.

................
Перейти до повного тексту