- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Декларація
Декларація
про шляхи розширення та поглиблення українсько-узбецького співробітництва
Дата підписання: Дата набуття чинності: | 20.06.1995 20.06.1995 |
Україна і Республіка Узбекистан,
ґрунтуючись на історичних коренях дружби й прагненні народів обох держав до подальшого розширення й поглиблення відносин дружби і взаємовигідного співробітництва,
виходячи з принципів поважання суверенітету й незалежності обох держав, рівноправності і довіри,
усвідомлюючи життєву необхідність широкої економічної інтеграції, різноманітної взаємодії в усіх сферах життя обох народів і держав, здійснення для цього конкретних практичних заходів,
враховуючи важливість більш ефективного використання виробничого і науково-технічного потенціалів, високий рівень взаємодоповнюваності господарських комплексів України і Республіки Узбекистан,
прагнучи надати нової якості двосторонньому співробітництву в політичній, економічній, науково-технічній, екологічній, інформаційній, гуманітарній, культурній та інших галузях і закріпити його правову базу,
заявляють про таке:
1. Україна і Республіка Узбекистан мають намір розвивати свої відносини як дружні держави, які мають спільні довгострокові інтереси.
Сторони зміцнюватимуть співробітництво, керуючись принципами суверенної рівності, непорушності кордонів, територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, іншими загальновизнаними принципами міжнародного права, значущість яких Сторони вважають фундаментальними для підтримання миру, стабільності та безпеки.
2. Сторони, маючи глибоку заінтересованість у забезпеченні загального миру та безпеки, надаючи великого значення їх взаємному співробітництву на міжнародній арені, підтримуватимуть регулярні контакти одна з одною із важливих міжнародних проблем, які торкаються їх інтересів з питань двостороннього співробітництва шляхом зустрічей і обміну думками глав держав і урядів, візитів офіційних делегацій та спеціальних представників Сторін і на інших рівнях.
3. Торгово-економічне співробітництво двох країн будуватиметься на принципах вільної торгівлі, при забезпеченні рівних економічних і правових умов для господарюючих суб'єктів, забезпечення вільного переміщення товарів, послуг, капіталів і робочої сили, взаємодії в науково-технічній, виробничій, інвестиційній, фінансовій і соціальній сферах.
4. У зовнішньоекономічній сфері обидві держави прагнутимуть координувати свою діяльність.
5. Україна і Республіка Узбекистан вважають пріоритетним напрямком зміцнення економічних зв'язків двох країн, поетапне формування ефективної платіжно-розрахункової інфраструктури двостороннього співробітництва з урахуванням рівнів розвитку національних грошових ринків, при забезпеченні взаємного допуску на них уповноважених банків, узгодження валютних курсів, розробки ефективного механізму підтримання стабільності курсу українського карбованця і узбецького сума, інших заходів, націлених на взаємну конвертованість національних валют.
6. Сторони нададуть необхідну та узгоджену державну підтримку розвиткові прямих зв'язків між господарюючими суб'єктами, їх кооперації в різних галузях економіки, створенню спільних холдингових і лізингових компаній, утворенню та діяльності спільних підприємств, розвиткові інших прогресивних форм економічної співпраці, забезпечать сприятливі умови для взаємних інвестицій, придбання власності, в тому числі нерухомості та їх захисту. Сторони визнають доцільність підписання окремих двосторонніх угод з цих питань.
................Перейти до повного тексту