1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Білорусь про організацію військових міждержавних залізничних перевезень та розрахунків за них
( Щодо припинення дії міжнародного договору України див. Наказ Міністерства оборони N 394 від 23.11.2022 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 15 грудня 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-105075 від 20.12.2022 )
Дата підписання: 18.01.1995
Дата набрання чинності: 18.01.1995
Міністерство оборони України та Міністерство оборони Республіки Білорусь (надалі - Сторони),
на підставі положень Угоди про принципи та порядок виконання військових перевезень між державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав, підписаної 15 травня 1992 року в Ташкенті, та Рішення Ради Міністрів оборони Співдружності Незалежних Держав про порядок і організацію військових міждержавних залізничних перевезень, підписаного 4 листопада 1992 року в Москві,
керуючись положеннями статей 7 і 8 Протоколу про домовленість між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Білорусь про принципи взаємного технічного та тилового забезпечення їх збройних сил, підписаного 17 грудня 1992 року в Києві,
погодились про таке:
Стаття 1
Цей Протокол регулює на двосторонній основі питання, пов'язані з міждержавними залізничними перевезеннями військових ешелонів, транспортів, команд Збройних Сил України та Збройних Сил Республіки Білорусь, а також порядок розрахунків за перевезення військовослужбовців, членів їх сімей та домашніх речей.
При цьому перевезення виконуються:
з України в Республіку Білорусь чи транзитом через територію Республіки Білорусь;
з Республіки Білорусь в Україну чи транзитом через територію України.
Стаття 2
Сторони, які домовляються, при виконанні військових міждержавних залізничних перевезень (надалі - військові перевезення) зобов'язуються керуватися чинними документами, що регулюють військові перевезення, якщо вони не суперечать чинному законодавству держав Сторін, положеннями керівних документів, розроблених кожною із Сторін, якщо цим Протоколом не передбачене інше.
Стаття 3
Планування військових перевезень здійснюється органами військових сполучень Сторін відповідно до заявок своїх постачальних управлінь та органів військових сполучень іншої Сторони у строки, встановлені Тимчасовою інструкцією з планування військових міждержавних залізничних перевезень.
Стаття 4
Заявки на планування військових перевезень, які стосуються взаємних поставок озброєння, військової техніки та інших вантажів, приймаються до виконання лише після узгодження цих поставок і питань їх відправлення за межі держави та пропуску по території сусідньої держави.
Стаття 5
Перепуск військ у складі військових ешелонів по залізницях України та Республіки Білорусь попередньо узгоджується дипломатичними каналами з Генеральним штабом Збройних Сил України та Головним штабом Збройних Сил Республіки Білорусь.
Стаття 6
Планування військових перевезень, які здійснюються по залізницях України та Республіки Білорусь транзитом, виконується тільки при наявності домовленості всіх зацікавлених учасників процесу перевезень.
Стаття 7
Органи військових сполучень Сторони, яка планує перевезення, надсилають витяг з плану перевезень в одному примірнику на адресу іншої Сторони до 20-го числа місяця, що передує запланованому.
Стаття 8
Управління військовими перевезеннями виконується:
на території України - Центральним управлінням військових сполучень тилу Збройних Сил України;
на території Республіки Білорусь - Службою військових сполучень тилу Збройних Сил Республіки Білорусь.
Центральне управління військових сполучень тилу Збройних Сил України та Служба військових сполучень тилу Збройних Сил Республіки Білорусь і підлеглі їм прикордонні лінійні органи обмінюються інформацією про стан військових перевезень встановленим чином.
Стаття 9
Особовий склад військових ешелонів, команд і військових варт для охорони та супроводження військових транспортів з питань матеріально-технічного забезпечення і правил перевезень по залізницях на шляху прямування керується вказівками представників органів військових сполучень тієї держави, по території якої здійснюються перевезення.
З питань організації несення внутрішньої та вартової служби і дотримання заходів безпеки особовий склад військових ешелонів, команд і варт керується вимогами керівних документів Збройних Сил кожної Сторони.
Сторони зобов'язуються забезпечувати відправлення особового складу військових команд та варти, які повертаються в місця постійної дислокації, а також військовослужбовців і членів їх сімей пасажирськими поїздами та літаками.
Стаття 10
Перевезення військ та військових вантажів через митний (державний) кордон України та Республіки Білорусь здійснюється в складі військових ешелонів та транспортів через пункти перепуску, які відкриті у встановленому порядку, відповідно до міждержавного (двостороннього) сполучення залізничним транспортом.

................
Перейти до повного тексту