1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
до Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Польща про двостороннє співробітництво відносно основ взаємного повітряного руху військових повітряних суден України та Республіки Польща у повітряному просторі обох держав
( Щодо припинення дії Протоколу див. Протокол від 07.09.2010 ) ( Щодо втрати чинності Протоколу див. Угоду від 02.12.2016 )
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
06.05.1994
06.08.1994
Міністерство оборони України та Міністерство національної оборони Республіки Польща, які надалі іменуються Сторонами, вбачаючи потребу врегулювання основ взаємного повітряного руху військових суден у повітряному просторі обох держав, у відповідності до Статті 2 "Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Польща", яка була підписана 3 лютого 1993 року в м. Києві, домовились про таке:
Стаття 1
Польоти військових повітряних суден Загальні принципи
(1) Подання заявок та виконання польотів військових повітряних суден у повітряному просторі України та Республіки Польща здійснюються у відповідності до міжнародних правил повітряного руху, авіаційних законів обох держав, а також цього Протоколу.
(2) Заявки на польоти українських військових повітряних суден у повітряному просторі Республіки Польща, а також польських військових повітряних суден у повітряному просторі України передаються не пізніше, ніж за 7 діб до їх виконання у вигляді дипломатичної ноти відповідно до взірця, який окреслено в додатку до Протоколу.
(3) Сторона, яка передає заявку на виконання польоту, повинна отримати відповідь не пізніше, ніж за 24 години до часу входження в повітряний простір іншої Сторони.
Стаття 2
Польоти військових повітряних суден в контрольованому та оперативному повітряному просторі
(1) Польоти військових повітряних суден в контрольованих повітряних просторах (повітряних коридорах, зонах, районах цивільних аеродромів) обох Сторін здійснюються відповідно до принципів, які діють в цивільному повітряному русі.
(2) Польоти військових повітряних суден Сторін в їх оперативних повітряних просторах (поза повітряними коридорами, зонами та районами цивільних аеродромів) здійснюються відповідно до правил, які діють у військовій авіації, та будуть керовані військовими службами повітряного руху.
(3) Заявки на польоти військових повітряних суден України та Республіки Польща, планований маршрут польоту, яких проходить в контрольованому та оперативному просторі, узгоджується відповідно до пунктів 2 і 3 Статті 1 цього Протоколу.
(4) Після отримання дозволу на виконання польоту, про який мова йде в п. 3 Ст. 1, командир екіпажу військового повітряного судна зобов'язаний подати узгоджений дипломатичною нотою план польоту в аеропорту аеродрому вильоту.
Стаття 3
Обмеження перевезень військовими повітряними суднами
(1) Польоти українських та польських повітряних суден в повітряному просторі України та Республіки Польщі, коли на їх борту знаходяться бойові засоби влучення, вибухові матеріали та інші небезпечні грузи, виконуються відповідно до окремого дозволу, на основі та в порядку, які визначені Статтею (2). Польоти військових повітряних суден з увімкненою розвідувальною апаратурою забороняється.
Стаття 4
Польоти військових повітряних суден в ідентифікаційній зоні
(1) Сторони визначають ідентифікаційну зону, яка становить частину повітряного простору держави шириною 15 км (8 морських миль), з обох сторін кордону України та Республіки Польща.
(2) В ідентифікаційній зоні польоти військових повітряних суден Сторін можуть виконуватися без перетину державного кордону у випадках:
- польотів повітряних суден, які базуються в ідентифікаційній зоні;
- польотів, які виконуються відповідно до встановлених схем взльоту та заходу на посадку на аеродромах, які розташовані неподалеку від ідентифікаційної зони;
- польотів в інтересах охорони державного кордону;
- польотів з метою перехоплення повітряних суден порушників держкордону та встановленого порядку використання повітряного простору;
- польотів для надання допомоги при стихійних лихах, катастрофах, аваріях, аварійних ситуаціях та інших випадках, які загрожують життю та здоров'ю людей.
(3) У випадках входження повітряного судна до своєї ідентифікаційної зони Сторони негайно інформують одна одну.
(4) У випадку ненавмисного порушення держкордону військовими повітряними суднами Сторін при втраті орієнтування, погіршення метеорологічних умов Командувач Силами ППО України та Командувач Авіацією та Повітряною Обороною Республіки Польща приймають необхідні узгоджені заходи, які забезпечують повернення або безпечну посадку повітряного судна.
(5) Дії військових повітряних суден з метою надання допомоги в аварійних ситуаціях або безпечного супроводження повітряних суден здійснюються у відповідності до правил Міжнародної Організації Цивільної Авіації (ICAO).

................
Перейти до повного тексту