- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про торговельно-економічне співробітництво
Дата підписання: 09.12.1994
Дата набуття чинності: 01.01.1995
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, що надалі іменуються "Сторонами"
з метою подальшого зміцнення і розвитку традиційних торговельно-економічних зв'язків між обома державами,
прагнучи до динамічного розвитку і більш тісного економічного співробітництва між ними,
надаючи особливе значення зміцненню виробничих і технологічних взаємозв'язків між підприємствами та організаціями,
беручи до уваги процеси лібералізації торговельно-економічних зв'язків,
керуючись принципами рівноправності, взаємної вигоди і загальноприйнятими нормами міжнародного права,
домовились про наступне:
Стаття 1
Сторони будуть вживати всі необхідні заходи щодо забезпечення розвитку і розширення торговельно-економічних зв'язків на довгостроковій основі та зміцнювати економічне співробітництво в межах реальних можливостей і відповідно до чинного законодавства кожної із Сторін, з метою створення умов для поетапного переходу до вільного переміщення товарів між державами.
Стаття 2
Торговельно-економічне співробітництво між двома Сторонами базується на принципах рівності, взаємної вигоди і здійснюється шляхом укладання договорів між державними органами управління і безпосередньо між господарюючими суб'єктами, незалежно від форм власності і організаційної підпорядкованості, з дотриманням діючих в обох державах законодавств.
Кожна із Сторін утримується від дій, направлених на обмеження економічних інтересів одна одної.
Стаття 3
Сторони визначають порядок і обсяги (квоти) взаємних поставок найважливіших видів продукції у відповідності до додатків 1 і 2, які укладаються щорічно, і доручають відповідним міністерствам і відомствам забезпечити державне регулювання вказаних поставок у відповідності з порядком, діючим у кожній державі.
Сторони будуть сприяти укладанню договорів між господарюючими суб'єктами обох держав на поставки продукції, визначеної щорічними додатками.
Номенклатура і обсяги поставок продукції, вказаної в додатках, можуть коригуватися за взаємною згодою Сторін.
Відповідальність за виконання договорів несуть суб'єкти, які їх укладали.
Стаття 4
Сторони домовились не застосовувати тарифних обмежень у вигляді експортних і імпортних мит при взаємній торгівлі на продукцію по номенклатурі і в обсягах, передбачених щорічними додатками 1 і 2, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 5
Розрахунки за поставки продукції між господарюючими суб'єктами здійснюються за договірними цінами, орієнтованими на світовий рівень, за винятком розрахунків за поставки окремих видів продукції і товарів, що здійснюються за спеціальними міжурядовими (міжвідомчими) угодами і зазначені в додатках.
Платіжно-розрахункові та кредитні відносини регулюються окремими угодами.
Стаття 6
Сторони домовились забезпечити безперешкодний транзит через їх територію товарів, які походять з території другої Сторони або третіх країн, призначених для території другої Сторони, або будь-якої третьої країни, і будуть надавати експортерам або перевізникам засоби і послуги відповідно до чинного законодавства Сторін.
................Перейти до повного тексту