- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про взаєморозуміння "Про співробітництво в галузі регулювання цінних паперів"
Дата підписання: 22.12.1997
Дата набуття чинності для України: з моменту підписання
1. Вступ
Заснування Китайської комісії з регулювання цінних паперів (ККРЦП) було схвалено Державною Радою Народної Республіки Китаю. Засновано ККРЦП як виконавчу агенцію Комітету з політики в галузі цінних паперів Державної Ради за наглядом та регулюванням національних ринків з цінних паперів та ф'ючерсів.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (ДКЦПФР) була заснована згідно з Указом Президента України від 12 червня 1995 року за
N 446/95. Комісії надані широкі повноваження щодо регулювання, нагляду, контролю та правозастосування на українському фондовому ринку.
ДКЦПФР та ККРЦП, далі - Сторони, враховуючи активізацію міжнародної діяльності на ринках цінних паперів та ф'ючерсів і збільшення обміну інформацією у цій сфері, дійшли висновку про необхідність встановлення співробітництва і домовились про наступне:
2. Принципи побудови МВР
1. МВР є основним документом про співробітництво між Сторонами, але він не дає підстав до підписання будь-яких міжнародних правових зобов'язань між цими Сторонами. МВР не створює зобов'язань по відношенню до третіх сторін і не впливає на домовленості згідно з іншими МВР.
2. Метою даного МВР є захист інвесторів, а також подальший розвиток та цілісність ринків цінних паперів та ф'ючерсів шляхом розробки плану співробітництва, покращення процесу взаєморозуміння та обміну інформацією в обсязі, що дозволяють закони і правила регулювання КНР і України та наявність відповідних ресурсів у Сторін.
3. В рамках національного законодавства та правил регулювання ринку цінних паперів та ф'ючерсів кожна Сторона буде сприяти забезпеченню іншої Сторони, у разі можливості, будь-якою інформацією, що виявлена, про порушення або передумови порушення законів чи правил регулювання ринку цінних паперів та ф'ючерсів іншої Сторони.
3. Здійснення інформаційних запитів
Запитувана Сторона - означає Сторону, якій надається запит. Сторона-запитувач - означає Сторону, яка робить запит.
1. Запити на одержання інформації повинні подаватися в письмовому вигляді. Коли інформація потрібна терміново, запити можуть подаватися в скороченому вигляді, але повна форма запиту повинна бути подана протягом 10-ти робочих днів з моменту одержання скороченої форми.
2. Запит повинен містити наступне:
a) яка інформація запитується (ідентифікація особи, професійні питання, які необхідно поставити, та ін.);
b) мета, з якою інформація запитується (включаючи деталі, що висвітлюються у тому чи іншому законі чи правилах, які стосуються питання, що є предметом запиту);
c) опис правопорушення чи підозри правопорушення, що є підставою для запиту;
d) зв'язок між визначеним правилом чи законом та функціями регулювання Сторони запитувача;
e) відповідність допомоги, що запитується, визначеному правилу чи закону;
f) кому ще може знадобитись розкриття інформації та причина такого розкриття.
3. Будь-який документ чи інші матеріали, що надаються у відповідь на запит відповідно до МВР, а також будь-які копії повинні повертатися тій Стороні, що його надала.
4. Кожен запит буде розглянутий запитуваною Стороною з метою встановлення, чи може така інформація надаватися згідно з умовами МВР. У випадку, коли запит не може бути задоволений повністю, запитувана Сторона вирішить, яка інформація, що відноситься до цього питання, може надаватися.
................Перейти до повного тексту