1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум
про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо допомоги з правоохоронних питань
( Зміни та доповнення до Меморандуму додатково див. Протокол N 2 від 20.03.2006 Протокол N 3 від 06.04.2007 Протокол N 4 від 20.11.2007 Протокол N 5 від 14.03.2008 Протокол N 6 від 20.10.2009 Протокол N 7 від 23.11.2010 Протокол N 8 від 25.05.2012 Протокол N 10 від 08.05.2012 Протокол N 11 від 23.07.2014 Протокол N 13 від 15.07.2015 )
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
09.12.2002
09.12.2002
I. Загальні положення
Уряд України і Уряд США (далі - Сторони) відповідно до статті V Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво, яка набрала чинності 7 травня 1992 року, погоджуються започаткувати проекти і забезпечити їх підтримку з метою реалізації цілей і завдань Програми Українсько-американського співробітництва у сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю на 2000 - 2005 роки, підписаної в Києві 5 червня 2000 року в рамках роботи американсько-української робочої групи з правоохоронних питань.
Допомога США в реалізації цих проектів, передбачена цим Меморандумом про взаєморозуміння, надаватиметься за умови надання згоди Конгресом США, виділення відповідних коштів та затвердження Помічником Державного Секретаря з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США. Допомога надаватиметься Урядом США за умови наявності прогресу в досягненні цілей кожного з проектів відповідно до положень цього Меморандуму про взаєморозуміння, викладених у конкретній характеристиці проектів, яка має бути розроблена і погоджена, а також за наявності коштів, затверджених і виділених Конгресом США і затверджених Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США.
Зміни до цього Меморандуму про взаєморозуміння можуть вноситися за умови надання на них спільної згоди Сторін і мають оформлятися у вигляді додаткових Протоколів до цього Меморандуму про взаєморозуміння, які становитимуть невід'ємну частину цього Меморандуму.
Уряд України і Уряд Сполучених Штатів Америки погоджуються забезпечувати підтримку виконання всіх положень цього Меморандуму про взаєморозуміння, починаючи з дати набрання ним чинності і до припинення ним своєї дії, з урахуванням можливих змін, що вноситимуться до цього Меморандуму про взаєморозуміння.
II. Напрями проектів
Програми допомоги і заходи у сфері правоохоронної діяльності, передбачені цим Меморандумом, передбачають зміцнення потенціалу України у сфері боротьби з торгівлею людьми, легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, та іншими видами злочинів у фінансовій сфері, покращення прикордонного контролю і захисту прав інтелектуальної власності. Ці програми і заходи мають на меті забезпечити підтримку проектів, що повинні бути розроблені за такими напрямами:
Проект A: Боротьба з торгівлею людьми
Цей проект має на меті зміцнення потенціалу України в розслідуванні та притягненні до відповідальності торговців людьми.
Проект B: Боротьба з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, та іншими видами злочинів у фінансовій сфері
Цей проект має на меті надання допомоги Уряду України в 1) розробці правових, нормативних та процедурних основ, необхідних для створення ефективної системи боротьби з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом; 2) створенні ефективних умов функціонування Державного департаменту фінансового моніторингу, утвореного у складі Міністерства фінансів України; 3) зміцнення потенціалу Уряду України в запровадженні системи боротьби з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Проект C: Безпека кордонів
Цей проект має на меті зміцнення потенціалу України у сфері виявлення і заборони контрабанди товарів і, зокрема, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, а також боротьби з торгівлею людьми та нелегальною міграцією.
Проект D: Захист прав інтелектуальної власності
Цей проект має на меті підвищення рівня захисту прав інтелектуальної власності шляхом надання Урядові України допомоги у: 1) гармонізації законодавства України у сфері інтелектуальної власності з міжнародними стандартами; 2) створенні і організації діяльності підрозділу з питань боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності в Міністерстві внутрішніх справ України та підрозділу державних інспекторів з питань інтелектуальної власності у складі Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України; 3) сфері підвищення рівня дотримання законодавства у сфері інтелектуальної власності через відповідну підготовку працівників правоохоронних органів та фахівців Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України; 4) вдосконаленні процедур реєстрації прав інтелектуальної власності і контролю за їх дотриманням та захистом; 5) створенні бази даних правовласників і користувачів об'єктів прав інтелектуальної власності; 6) сфері підвищення рівня усвідомлення серед населення належного захисту прав інтелектуальної власності.
Сторони можуть розглянути можливість започаткування в майбутньому проектів у сфері утвердження верховенства права, захисту прав людини, боротьби з корупцією та організованою злочинністю за умови наявності коштів, затверджених і виділених на щорічній основі Конгресом США і затверджених Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США.
III. Огляд проектів Робочою групою з правоохоронних питань
Відповідно до Програми Українсько-американського співробітництва у сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю на 2000-2005 роки, підписаної в рамках роботи Американсько-української робочої групи з правоохоронних питань, ця Робоча група намагатиметься щорічно проводити офіційні зустрічі. На таких зустрічах ця Робоча група розглядатиме питання планування та виконання програм і заходів допомоги на підтримку зазначених вище проектів і вирішуватиме поточні питання. Це робитиметься на додаток до постійного контролю за виконанням програм. Робоча група готуватиме відповідні матеріали для обговорення під час розгляду питання про хід виконання програм і заходів допомоги.
IV. Типові положення
1. Фінансування
A. Виділення коштів Уряду США на придбання товарів та послуг проводитиметься як оплата за відповідно оформленими документами, підготовленими і виданими Посольством США в Україні або Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США.
B. Уряд України забезпечуватиме ефективну оперативну діяльність відповідних міністерств та відомств, які отримуватимуть допомогу відповідно до цього Меморандуму про взаєморозуміння, шляхом виділення відповідних коштів на звичайні адміністративні та інші суміжні витрати і набору та утримання компетентного персоналу.
C. Уряд України вживатиме всіх можливих заходів з метою виключення можливості використання допомоги, що надається за цим Меморандумом про взаєморозуміння, для підтримки незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів.
2. Право власності
Право власності на все майно, придбане за рахунок коштів, наданих Урядом США відповідно до цього Меморандуму про взаєморозуміння, належить Урядові України, крім випадків, коли інший власник буде чітко визначений.
3. Майно і персонал
A. Майно
Питання щодо майна регулюються положеннями Статті IV Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво.
Крім того, звітність про все обладнання та інші матеріали, що надаються Урядом США відповідно до цього Меморандуму про взаєморозуміння, має подаватися до Посольства США в Україні кінцевим користувачем у такому ж порядку, як звітність, що подавалася б до Уряду України про обладнання та матеріали, придбані за державні кошти Уряду України.

................
Перейти до повного тексту