1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів
( Угоду затверджено Постановою КМ N 769 від 31.05.2006 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Польща, далі - "Сторони",
у дусі дружби, що характеризує відносини між двома державами,
відповідно до Договору між Україною і Республікою Польща про добросусідство, дружні відносини і співробітництво, підписаного у Варшаві 18 травня 1992 року,
керуючись положеннями Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі культури, науки та освіти, підписаної в м. Києві 20 травня 1997 року,
з метою розвитку співробітництва в галузі вищої освіти та підтримки наукових обмінів,
усвідомлюючи спільність рис систем вищої освіти держав Сторін,
з метою створення громадянам обох держав умов для продовження навчання у закладах освіти або наукових та науково-дослідних установах держав Сторін,
домовились про таке:
Стаття 1
Ця Угода поширюється на документи державного зразка, видані навчальними закладами, установами та Вищою атестаційною комісією України, та документи, видані уповноваженими на це установами Республіки Польща, згідно зразка, описаного у відповідних документах, а також на інші документи, що свідчать про відповідні періоди навчання, складені іспити, заліки та практику, що видаються уповноваженими на це закладами, відповідно до вимог чинного законодавства кожної із держав Сторін.
Стаття 2
З метою здійснення професійної діяльності визнання документів про освіту та присудження ступенів здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства кожної із держав Сторін.
Стаття 3
Атестати про повну загальну середню освіту, видані в Україні, та атестати зрілості, видані в Республіці Польща, дають право на вступ до вищих навчальних закладів держави іншої Сторони.
Стаття 4
Вищі навчальні заклади держав Сторін на підставі документів, згаданих у статті 1 цієї Угоди, можуть визнавати відповідні періоди навчання, складені іспити, заліки та практику відповідно до чинного законодавства кожної із держав Сторін.
У разі виявлення різниці в програмах навчання, студент зобов'язаний ліквідувати її у вищому навчальному закладі, де збирається продовжувати навчання.
Стаття 5
Кваліфікації бакалавра, отримані в Україні після закінчення навчання, та професійні звання інженера, інженера-архітектора, ліценціата, ліценціата медичного працівника та ліценціата акушерства, отримані в Республіці Польща після закінчення вищого професійного навчання, дають право на продовження навчання за наступними рівнями у вищих навчальних закладах держави іншої Сторони відповідно до чинного законодавства кожної із держав Сторін.
Стаття 6
1. Кваліфікації спеціаліста чи магістра, отримані в Україні, дають право на здобуття наукового ступеня doktora або ступеня doktora sztuki в Республіці Польща відповідно до чинного законодавства Республіки Польща.
2. Професійні звання магістр, магістр освіти, магістр медицини, магістр акушерства, магістр-інженер, магістр-інженер-архітектор, магістр мистецтва, лікар, лікар-стоматолог та лікар-дантист, ветеринарний лікар або інші рівноцінні, отримані в Республіці Польща, дають право на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Україні відповідно до чинного законодавства України.

................
Перейти до повного тексту