1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Генеральною прокуратурою України і прокуратурою Російської Федерації про правову допомогу і співробітництво
( Про припинення дії Угоди додатково див. Угоду від 15.09.2010 )
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
21.05.1993
21.05.1993
Генеральна прокуратура України і прокуратура Російської Федерації, які далі іменуються Сторонами,
- виходячи з принципу державного суверенітету,
- грунтуючись на загальновизнаних нормах міжнародного права і міждержавних договорах,
- надаючи важливого значення зміцненню співробітництва в галузі правових відносин для забезпечення захисту прав громадян і юридичних осіб,
- керуючись принципами рівноправності, взаєморозуміння та взаємних інтересів,
- з метою визначення умов співробітництва в сфері діяльності Прокуратур,
домовились про таке:
Стаття 1
Обсяг правової допомоги
1.1. Правова допомога надається Сторонами в межах їхньої компетенції з питань:
- пересилки матеріалів прокурорсько-слідчої діяльності, в тому числі архівних матеріалів;
- порушення кримінальних справ і розслідування злочинів;
- виконання окремих процесуальних дій;
- здійснення наглядових функцій, пов'язаних із розслідуванням злочинів, розглядом відповідно до законодавства країни, де виконується вирок, скарг громадян по кримінальних справах;
- сприяння в розшуку осіб, котрі вчинили злочини, пропали без вісти, а також у відправленні етапом арештованих та засуджених;
- реабілітації незаконно засуджених і репресованих осіб, відновлення їхніх втрачених прав, відшкодування матеріальної і моральної шкоди в установленому законом порядку;
- охорони навколишнього середовища.
1.2. Сторони вважають за можливе надавати правову допомогу і з інших питань прокурорської діяльності, а також розширювати інше співробітництво, у тому числі обмін досвідом роботи, статистичною інформацією, методичними розробками, відомостями про чинне законодавство і законопроекти, що розробляються, у підвищенні кваліфікації працівників прокуратур, матеріально-технічному забезпеченні.
Стаття 2
Форми співробітництва
2.1. Під час розслідування злочинів, що мають міждержавний характер (організована злочинність, наркобізнес, тероризм, екологічні катастрофи та інші) керівники Сторін або уповноважені ними особи координують заходи, що вживаються.
2.2. Питання розслідування злочинів, які вчинені на території обох держав, а також нагляду за слідством по цих справах вирішується за погодженням керівників Сторін.
2.3. Працівники органів прокуратури обох держав мають право бути присутніми під час провадження слідчий дій, що виконуються запитуваною Стороною, за дорученням запитуючої Сторони.
2.4. Прокуратури повідомляють одна одну про кримінальне переслідування на території їхніх держав осіб, які вчинили злочини на території держави іншої Сторони.
2.5. Сторони на прохання подають одна одній відомості про порушення кримінальної справи, а також про вирок, що набрав законної сили відносно громадян держави іншої Сторони.
2.6. Сторони, виходячи з положень законодавства своїх держав про зовнішньоекономічну діяльність і порядок розв'язання господарських спорів, зобов'язуються при наявності відповідних звернень суб'єктів господарювання держави Сторони перевіряти законність і обґрунтованість рішень судів і арбітражних судів, що зачіпають їхні інтереси.
Стаття 3
Форма надання правової допомоги
3.1. Правова допомога може бути надана шляхом виконання доручень, запитів або прохань однієї із Сторін, які направляються відповідному центральному органу іншої Сторони.
3.2. Доручення про надання правової допомоги, запити і прохання мають бути складені в письмовій формі та містити такі необхідні дані:
- найменування органу, до якого вони звернуті;
- найменування справи або матеріалу, по яких вони направляються;
- анкетні дані осіб, щодо яких чиняться дії, відомості, що є, про їхній рід занять, місце проживання або перебування, в разі необхідності відомості про їхніх законних представників;
- зміст доручення, запиту або прохання, а по кримінальних справах опис обставин вчиненого злочину, його юридична кваліфікація, наявні докази;
- інші відомості, необхідні для виконання доручення, запиту або прохання.

................
Перейти до повного тексту