1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Спільний протокол
українсько-німецьких переговорів про співробітництво в галузі правової допомоги у кримінальних справах 22-24 січня 1996 року в Генеральній прокуратурі України в м. Києві
Дата підписання: 24.01.1996
Дата набуття чинності: 24.01.1996
Прагнучи до спрощення та пожвавлення співробітництва в галузі правової допомоги у кримінальних справах між Україною та Федеративною Республікою Німеччина, сторони домовились про таке:
1. Поряд із співробітництвом в межах конвенцій Ради Європи, ратифікованих обома державами, сторони також надають одна одній правову допомогу, застосовуючи принципи Європейських конвенцій, ратифікація яких Україною має відбутися, а саме:
- Європейської конвенції про екстрадицію від 13 грудня 1957 року,
- Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах від 20 квітня 1959 року.
2. Предметом надання правової допомоги згідно до цього протоколу є виключно ті справи, які в Україні відносяться до компетенції правоохоронних органів, а в Федеративній Республіці Німеччина - до компетенції органів юстиції. Співробітництво між органами внутрішніх справ в межах їх компетенції не є предметом цього протоколу.
Доручення про надання правової допомоги у кримінальних справах направляються у відповідні компетентні органи. Вони передаються на адресу один одного: Генеральною прокуратурою України - з одного боку - і Федеральним Міністерством Юстиції, а також Міністерствами Юстиції земель Федеративної Республіки Німеччина - з іншого. Одночасно доручення можуть передаватися в письмовій формі безпосередньо органу, до компетенції якого входить його виконання, з використанням сучасних засобів зв'язку.
Можливість використання дипломатичного службового каналу залишається без змін. Не виключається використання для передачі доручень про правову допомогу службових каналів поліції (Інтерпол).
Доручення про надання правової допомоги у кримінальних справах, що надійшли до некомпетентних установ, негайно передаються компетентним установам.
3. Представникам зацікавлених органів (п.2 статті 4 Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах) на підставі їх клопотань дозволяється присутність при виконанні дій по наданню правової допомоги на території держави, в яку направлене доручення.

................
Перейти до повного тексту