- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Управлінням державної охорони України і Службою охорони Президента Республіки Казахстан про співробітництво і взаємодію
Дата підписання: 27.09.2001
Дата набуття чинності: 27.09.2001
Управління державної охорони України і Служба охорони Президента Республіки Казахстан, іменовані надалі Сторонами,
усвідомлюючи необхідність створення правової основи для співробітництва з питань, що становлять взаємний інтерес, погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Для цілей цієї Угоди, наведені нижче терміни означають:
"особи, які підлягають державній охороні" - президенти держав Сторін та інші особи, забезпечення безпеки яких здійснюється підрозділами Сторін відповідно до законодавства держав Сторін;
"об'єкти, що охороняються" - місця постійного чи тимчасового перебування осіб, які підлягають державній охороні, прилеглі до них території й акваторії, а також транспортні засоби, що ними використовуються;
"приймаюча держава" - держава, на території якої знаходяться особи держави іншої Сторони, які підлягають державній охороні.
Стаття 2
Сторони, дотримуючись законодавства приймаючої держави, не втручаються в її внутрішні справи і не допускають дій, що перешкоджають або погіршують виконання завдань, покладених на іншу Сторону.
Стаття 3
Сторони в межах своєї компетенції здійснюють взаємодію і координацію своєї діяльності за такими основними напрямками:
а) забезпечення безпеки осіб, які підлягають державній охороні, і захист об'єктів, що охороняються;
б) обмін інформацією, накопичення і використання інформаційних масивів;
в) використання в оперативно-розшуковій та охоронній діяльності технічних і спеціальних засобів;
г) забезпечення власної безпеки;
д) професійне навчання і перепідготовка кадрів;
є) розробка нормативно-правової бази, обмін нормативно-правовими актами.
Порядок взаємодії і координації діяльності Сторін за конкретними напрямками співробітництва встановлюються окремими протоколами, що після їхнього підписання Сторонами є невід'ємними частинами цієї Угоди.
Стаття 4
У сфері забезпечення безпеки осіб, які підлягають державній охороні, і захисту об'єктів, що охороняються, Сторони у відповідності до законодавства своїх держав здійснюють взаємодію і координацію при:
а) загальному проведенні охоронних заходів у місцях постійного і тимчасового перебування осіб, які підлягають державній охороні, на території держав Сторін;
б) виявленні, попередженні і припиненні протиправних замахів на життя та здоров'я осіб, які підлягають державній охороні, і на об'єкти, що охороняються;
в) отриманні інформації про погрози безпеці життєво важливим інтересам осіб, які підлягають державній охороні;
г) проведенні оперативно-розшукових заходів в інтересах забезпечення безпеки осіб, які підлягають державній охороні.
Безпека осіб, які підлягають державній охороні, під час їхнього перебування на території приймаючої держави забезпечує приймаюча Сторона у взаємодії з прийнятою Стороною.
Стаття 5
Сторони в межах своєї компетенції та у відповідності до національного законодавства Сторін обмінюються інформацією з питань, що становлять взаємний інтерес, і вживають заходів з її добування на прохання однієї із Сторін.
Сторони на взаємній основі забезпечують доступ до інформаційних ресурсів, баз і банків даних, створених ними з метою забезпечення безпеки осіб, які підлягають державній охороні.
Конкретний перелік інформації, що підлягає обміну між Сторонами, а також порядок запиту і передачі інформації визначаються Сторонами окремим протоколом.
................Перейти до повного тексту